Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Ακόμα να βγουν τα αποτελέσματα? Σε εμάς στην Πάτρα, δώσαμε στις 23 του μήνα και τα αποτελέσματα είχαν ανακοινωθεί στο Ιντερνετ στις 25. Και έκοψαν και μερικά άτομα, νομίζω 3..

 

xaxa ,Καλο...Εδώ βγαίνουν στις 13 ιουλίου νομίζω.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εδωσα και εγω τη προηγουμενη εβδομαδα στην Αθηνα καθοτι ειμαι αποφοιτος εξωτερικου. Δε σας κριβω οτι πηγαινα φοβισμενος γιατι ειχα ακουσει ιστοριες τρελας απο συμφοιτητες μου για εμας του εξωτερικου ομως ολα ηταν νορμαλ. Απλα τους περιεγραψα τη διπλωματικη μου και μου εβαλαν να κανω ενα αστειο διαγραμμα ροπης και τον τυπο υπολογισμου του. Σε 5 λεπτα ειχα τελειωσει.

 

Τα αποτελεσματα για Αθηνα βγαινουν στις 13/7.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα....Σε λιγο καιρο θα δωσω τις γνωστες σε ολους μας εξετασεις στο ΤΕΕ με βαση την διπλωματικη μου εργασια...Μπορει καποιος συναδελφος Ηλεκτρολογος να μου πει λιγα πραγματα για το κλιμα της εξετασης??

 

Τι να προσεξω...τι ρωτανε συνηθως και οτι αλλο μπορει να πει κανεις....

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία καταρχήν, αν και κανείς δεν κόβεται πλέον.

 

Θα έλεγα το κλίμα και η εξέταση θα είναι ανάλογα το τρίο των εξεταστών και την διάθεσή τους.

 

Προσωπικά άρχισα να τους λέω με τι ασχολήθηκα στην εργασία μου. Δεν με άφησαν να μιλήσω σχεδόν καθόλου. Ίσα ίσα τους εξήγησα τι έκανα, πως το έκανα και τι αποτελέσματα βρήκα. Μέσα σε 1 λεπτο.

 

Μετά μου έκαναν απο 1 ερώτηση ο καθένας. Εύκολες οι απαντήσεις, αλλα αμφιβάλλω αν οι περισσότεροι που δεν είχαν κατευθυνση ενεργειακή θα απαντούσαν σωστά σε όλες. Ίσως σε αυτούς να κάνουν άλλου στυλ ερωτήσεις. Χωρίς αυτό να σημαίνει οτι αν είσαι πχ τηλεπικοινωνιακός δεν πρεπει να ξερεις τι σημαίνει ένας Μ/Σ 1:1, ή πόσων και ποιών ειδών υπερτάσεις γνωρίζουμε. Το 3ο που με ρώτησαν δεν το θυμάμαι..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σκεφτομαι να δώσω για Φλεβάρη, αλλά φλεβάρη μπαίνω στρατό.

Υπάρχει πιθανότητα να πάρω άδεια στο στρατό;

 

Το Τσμέδε το πληρώνω και ενώ ειμαι στρατό ;

 

Πότα να περιμένω την προκύρηξη για φλεβάρη;

Link to comment
Share on other sites

Ναι γενικά δίνουν άδειες. Αρκεί να μην είναι μέσα στις μέρες πριν την ορκομωσία. Για εκεί θέλει βυσματάρα.

 

Από το ΤΣΜΕΔΕ αφαιρείται ο κλάδος υγείας. Ψάξε έχει ξανασυζητηθεί.

 

Από τα χριστούγεννα νομίζω καλό είναι να ελέγχεις. Το διάστημα από την ημέρα της ανακοίνωσης μέχρι τη λήξη των προθεσμιών δεν είναι πολύ μεγάλο, οπότε κοίτα τακτικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αγαπητοί συνομιλητες είμαι νέος μηχανικός και τον Φεβρουάριο θα δώσω εξετάσεις στο Τ.Ε.Ε.. Παρακαλώ πολύ αν κάποιος έχει πρόσφατη την εμπειρία και θυμάται, θα ενδιαφερόμουν να μάθω τι ερωτήσεις κάνουν.

 

Επίσης πήρα το πτυχίο μου στην Αγγλία.Πώς με επιρεάζει αυτό?

 

Ευχαριστώ

 

Υ.Σ.Πρώτη φορά γράφω σε φόρουμ.

 

Παρατήρηση: Τα θέματα πρέπει να αναρτώνται στην σωστή θεματική κατηγορία.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, achille.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πήρα το πτυχίο μου στην Αγγλία.Πώς με επιρεάζει αυτό?

Καλή τύχη φιλαράκι....

Ετοιμάσου να σε βγάλουν ακτινογραφία. Πήγαινε πολύ καλά διαβασμένος και σε κανα μισαωράκι τελείωσες...

 

───────────────────────────────────────────────────

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας, μέσω της επεξεργασίας προσωπικών στοιχείων (πίνακας ελέγχου).

Chilon

Link to comment
Share on other sites

γινεται να δωσεις εξετασεις για το ΤΕΕ σε αλλη πολη απο αυτην που τελειωσες;

παιζει καποιο ρολο;

 

για τις εξετασεις στο ΤΕΕ τι χρειαζεται;

 

οι εξετασεις δεν ειναι εντελως τυπικες;

 

εχω ακουσει οτι κανεις απλα συζητηση με την επιτροπη πανω στην διπλωματικη σου εργασια

 

πειτε καποιος μηχανολογος μηχανικος που εδωσε προσφατα τις εμπειριες του

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.