Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Γνωρίζει κανένας συνάδελφος αν είναι δυνατόν να αλλάξουμε ημερομηνία εξέτασης, αν δεν μπορούμε να προσέλθουμε την μέρα που μας καλούνε?

 

Νομίζω πως όχι... Από την στιγμή που έχει βγει το πρόγραμμα πας με την σειρά σου. Άντε στην καλύτερη να μην εξεταστείς στην ώρα σου και να πας πχ αργότερα αλλά να αλλάξεις την μέρα το βλέπω κομματάκι δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακούσει παρόμοιες γνώμες για τις εξετάσεις στο TEE για αποφοιτους πανεπιστημίων εξωτερικού ότι δηλαδή είναι δύσκολα κτλ. Όταν έδωσα όμως τις εξετάσεις τον Ιούνιο μπορώ να πω ότι ήταν γελοίες; καμια σχέση με τις εξετάσεις που είχα στην αγγλία.

Μάλλον θα ήμουν από τις τυχερές!!!

 

Προσπαθήστε να ηρεμήσετε στις εξετάσεις, η διπλωματική είναι δικη σας δουλειά και μονο εσείς την ξέρετε, οποτε και μπορείτε να μιλήσετε για αυτή με τις ώρες εάν σας επιτραπεί.

 

Τα greeklish απαγορεύονται. Σε παρακαλώ διόρθωσε το μήνυμα σου μέσω της επεξεργασίας. Διαβασε τους κανόνες συμμετοχής

Ευχαριστώ Παναγιώτης

Link to comment
Share on other sites

η διπλωματική μου δε μπορεί να ''βγάλει'' καθαρά τοπογραφικες ερωτήσεις...οποτέ κανας συνάδελφος να πει καμιά ερωτησούλα πέρα απο τη διπλωματική του για να καταλάβουμε που πάει το πραγμα...::confused:

 

κανεις ρε παιδιααα?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς αν δεν βγάζει τοπογραφικές ερωτήσεις η διπλωματική σου....Κι δικιά μου διπλωματική περισσότερο είχε να κάνει με προγραμματισμό και internet παρά με τοπογραφία. Με ρώτησαν 2-3 πράγματα πάνω σαυτήν μετά ακολούθησε χαλαρή κουβεντούλα για το αν δουλεύω, αν κάνω μεταπτυχιακό κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου

Κατ αρχας αν την διπλωματική σου την έκανες εσύ, δουλεψες δηλ πανω σε αυτη μην αγχωνεσαι για τιποτα. Αν δεν δούλεψες και την εκανε ο συναδελφος σου για σενα κατσε διαβασε την πολυ καλα.

Το δικο μου θέμα είχε να κάνει με τα συγκοινωνιακα και αυτο που μας ρωτουσε η τριμελης επιτροπη -επειδη ήταν και λιγο περίεργο το θέμα- πως την εκπονήσαμε πάνω-κατω, ποιο ακριβως ήταν το αντικείμενο κτλ.Τους ανοίξαμε και κατι χάρτες για να δουν περίπου την δουλεία και το μέγεθος της. Εξιδικευμενες ερωτησεις πάντως δεν μας εκαναν.

Γύρω στο 30λεπτο κράτησε η όλη διαδικασια που έιναι συνηθως πολυ αλλα αυτο έγινε γιατι τους φάνηκε ιδιαιτερα ενδιαφερον το θέμα και επειδη δεν γνωριζαν και πολλα πανω σε αυτο θελαν να μάθουν. Στο τέλος πιασαμε και μια συζητηση για τους Νεους Μηχανικους και το πως πρέπει να ξεκινησουν , αν εδιαφερομαστε για μεταπτυχιακα και τετοια.

Μην φοβασαι πάντως. Οι εξετασεις που εδινες στην σχολη ηταν 10 φορες πιο δυσκολες.

Link to comment
Share on other sites

achariso Βλέπω οτι χρησιμοποιείς πληθυντικό...μας ρωτήσανε κ.λπ..Αυτό σημαίνει οτι τη διπλωματική σου την έκανες με κάποιον άλλον μαζί και εξεταστήκατε μαζι.Και εγώ εκπόνησα τη δικιά μου με συνάδελφο , αλλα τώρα στην ανακοίνωση για τις εξετάσεις αναβέρουν οτι μόνο οι αρχιτέκτονες που κάναμε μαζί διπλ , εξετάζονται μαζι....Περίεργο ε...Για το ΤΕΕ της Αθήνας μιλαω..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα.για πολιτκους μηχανικους μπορει να μου πει καποιος τι ερωτησεις ρωτανε περα απο τη διπλωματκη για ειδικοτητα δομαστατικου?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα.για πολιτκους μηχανικους μπορει να μου πει καποιος τι ερωτησεις ρωτανε περα απο τη διπλωματκη για ειδικοτητα δομαστατικου?

Προσωπικά όταν είχα δώσει με ρώτησαν μόνο κάτι εντελώς γενικά πάνω στη διπλωματική μου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.