Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συζήτηση σχετικά με τη στατική διαμόρφωση κτηρίου


 

Recommended Posts

γράφτηκαν διάφορα περι παρανομίας, για κακή στατική διαμόρφωση και ίσως να γραφόντουσαν ακόμα περισσότερα ...

.....δεν αποθαρρύνει κάποιον υποψήφιο αγοραστή ???

Μήπως όμως του ανοίγει και τα μάτια; Γιατί εγώ δεν ξέρω να επιτρέπεται πουθενά δύο κτίρια με απόσταση Δ να ενώνονται με σκάλα... Ίσως κάνω λάθος. Αν ξέρεις κάτι παραπάνω, σε παρακαλώ ενημέρωσε με chronism.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 24
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ισως δεν εγινα κατανοητος,γι'αυτο το επαναλαμβάνω:

 

επισης να σημειωσω οτι σχεδον ποτε δεν ειναι φωτογραφιες δικες μου αλλα φωτογραφιες δημοσιευμενες στο διαδικτυο.

 

για παραδειγμα αυτες βρισκονται στο

φωτογραφιες θεματος

 

αρα αφου ειναι διαθεσιμες για οποιον εχει προσβαση στο διαδικτυο,πως μπορει εγω να ειμαι νομικα ακαλυπτος?

 

τωρα οσο ναφορα τα σχολια που αφορουν το θεμα,σε ποιον θα κανουν μηνυση chronism ?

σε 100 μελη που μπορει να σχολιασουν ποικιλλοτροπως αυτο που βλεπουν?

 

απο τη στιγμη που βγαζεις ενα προιον σου στη βιτρινα,ειναι καθολα νομιμο να δεχτεις τα σχολια του οποιουδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

εφόσον είναι φωτογραφίες διαφημιστικές που τις δημοσιέυει ο ίδιος διαφημιζόμενος μάλλον δεν υπάρχει πρόβλημα.

Εξάλλου εμείς κάνουμε σχόλια και υποθέσεις. Η πραγματικότητα και η σιγουριά προκύπτει από αυτοψία και από ΠΛΗΡΗ σχέδια πράξης.

Το μόνο που δεν γνωρίζω είναι τι σημαίνει το "copyright © 2007 All rights reserved " στο τέλος της ιστοσελίδας.

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα εγώ έθεσα το θέμα προς συζήτηση... απλώς μη βγάζουμε εύκολα συμπεράσματα... Δεν είμαστε Λαϊκό δικαστήριο

Πάντως Θα μπορούσες sundance να κάνεις ένα σκαρίφημα !!!

 

Γιατί εγώ δεν ξέρω να επιτρέπεται πουθενά δύο κτίρια με απόσταση Δ να ενώνονται με σκάλα... Ίσως κάνω λάθος. Αν ξέρεις κάτι παραπάνω, σε παρακαλώ ενημέρωσε με .

 

Μη το βλέπεις σαν 2 κτίρια αλλά σαν ένα κτίριο με εσοχή Δ που δεν μετράει στην δόμηση και κάλυψη ... αν η εσοχή ήταν <Δ μετρούσε στην κάλυψη !!!

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν γνωρίζω είναι τι σημαίνει το "copyright © 2007 All rights reserved " στο τέλος της ιστοσελίδας.

 

Χμμ...αυτό σημαίνει ότι απαγορεύεται η οποιαδήποτε ανατύπωση μέρους ή του συνόλου της ιστοσελίδας χωρίς την γραπτή άδεια του δημιουργού της.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη γνωριζω αυτους τους κατασκευαστες (που εχουν δημοσιευση τιε φωτογραφιες στο site) σας λέω οτι δεν εχουν προβλημα αλλα γενικα απαγορευεται να γινεται αναπαραγωγη των φωτο και κειμενων

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν γνωρίζω είναι τι σημαίνει το "copyright © 2007 All rights reserved " στο τέλος της ιστοσελίδας.

 

Χμμ...αυτό σημαίνει ότι απαγορεύεται η οποιαδήποτε ανατύπωση μέρους ή του συνόλου της ιστοσελίδας χωρίς την γραπτή άδεια του δημιουργού της.

 

ε τοτε να εβαζα απλως το link κατ'ευθειαν στο site να ειμαι και σιγουρος...

 

κοροιδευομαστε ρε παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω γενικά δεν συμφωνώ να βγάζουμε φωτογραφίες στο forum και να σχολιάζουμε δουειές άλλων μηχανικών..μία γενική ερώτηση ή ένα σκαρίφημα μας καλύπτουν πιστεύω χωρίς να εκθέτουμε κάποιον συνάδελφο.Πιστεύω οτι είναι ηθικό το θέμα κυρίως αλλά και νομικό.Προσωπικά θα με πείραζε και μένα αρκετά να δω ένα έργο μου στο ιντερνετ και να το σχολιάζουν ένα σωρό κόσμος.Δηλαδή αν πάω sundance και βγάλω φωτιγραφία το σπίτι σου για παράδειγμα ,το ανεβάσω στο φόρουμ και σχολιάσω τι παρανομίες έχει ή τι στατικά λάθη θα σου αρέσει..? Αυτές τις φωτογραφίες θα τις δει κάποιος,μπορεί να τις δείξει σε κάποιον άλλο και στο τέλος να τις δει ο γείτονας και να προκληθεί ζημιά.

Δεν είμαστε πολεοδομία να κρίνουμε την νομιμότητα ή την στατική επάρκεια ενό κτιρίου και να προκαλούμε πανικό.Εδώ μια ρωγμή δείχνεις σε μια γιαγιά και τρελαίνεται.

Ας απαντήσει και κάποιος mod.

Link to comment
Share on other sites

Sundance θα ηταν καλυτερα εφοσον ο σκοπος των θεματων σου ειναι να ρωτησεις πως μορφωνονται συγκεκριμενα μερη σε κατασκευες που συναντας εξω ή στο ιντερνετ ή να κανεις σκαριφηματα οταν ειναι δυνατο ή να περνας την υπολοιπη φωτο στο photoshop (πχ βαρυ blur) , ετσι που να μην ειναι δυνατο να καταλαβει κανεις ποια ειναι η κατασκευη αυτη, και ετσι να μην αρχιζουν και κουβεντες που δεν ειχες εσυ σκοπο να αρχισεις (πχ παρανομη σκαλα εδω,κλεισμενος ΗΥ..). Καλα κανεις και ρωτας και ψαχνεσαι. Θελει προσοχη ομως.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.