Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση πέραν Φεβρουαρίου


Julius Caesar

Recommended Posts

Καλά όλα τα παραπάνω αλλά για να προλάβουν τις ημερομηνίες δεν πρέπει να δημοσιευθεί σε ΦΕΚ για να είναι έγκυρο ?

 

Δημοσιεύσεις σε ΦΕΚ νομίζω ότι γίνεται μόνο Παρασκευές , άρα πως θα ψηφιστεί τη Δευτέρα 28/2 ?

Link to comment
Share on other sites

Το mega προ ολίγου ανακοίνωσε ότι θα δοθεί σίγουρα παράταση 3-4 μήνες...

οτι πει το mega παιδια.....αυριο in.gr ,ta nea κτλ

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να ψηφιστεί και να μην παρει φεκ

Και τι μ' αυτό; Αν ενημερώσουμε τους πελάτες μας πως ψηφίστηκε παράταση, όλοι θα πάνε στη λήξη της επόμενης περιόδου. Κλασσική Ελληνική νοοτροπία. Α ρε, G.A.P. που μας χρειάζεται...

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν στους παλιους πελάτες λέμε οτι θα παρει παράταση και στους νεους οχι...

πως σας φαίνεται αυτή η επαγγελματική δεοντολογία;

Link to comment
Share on other sites

Αβεβαιότητα και αναμονή για μια ακόμη φορά! Φοβάμαι πως ούτε τους έτοιμους προς υποβολή Η/Χ δε θα καταθέσουμε με την απεργία και θα εκτεθούμε στους πελάτες μας !

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πως είναι αυτή η τροπολογία δεν προβλέπει τι θα γίνει με αυτούς που αν και κατέθεσαν φάκελο πριν την 28/2/11 δεν θα μπορέσουν να πληρώσουν εφάπαξ μέχρι 28/4/11 (προκειμένου να έχουν έκπτωση), αφού οι πολεοδομίες, αν και οφείλουν σύμφωνα με το νόμο να αποστείλουν το πρόστιμο μέσα σε 2 μήνες, δεν θα το κάνουν αφού δεν προλαβαίνουν.

Εγώ πάντως έχω καταθέσει φάκελους και μέσα Σεπτεμβρίου και ακόμα τίποτα.

Αν δεν υπάρξει παράταση για την εφάπαξ καταβολή για ΟΛΟΥΣ θα χάσουν αρκετοί πολίτες τη δυνατότητα για έκπτωση χωρίς να φταίνε αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής είναι υποχρεωτική η κατάθεση προ 28/4/2011, είτε για 1η δόση είτε για όλο το ποσό με έκπτωση 10%. Δεν έχει επιλογή κάποιος να δώσει την 1η δόση την 1/5/2011.

Link to comment
Share on other sites

καλα το θεμα με τις δοσεις μην το ανοιξουμε ακομα.....ξερουμε πχ οτι ειναι 10 και οτι η πρωτη ειναι πριν 28/4 και η τελυταια αναλογα την χρηση μεχρι το2012....

 

ενδιαμεσα οι δοσεις εχουν καποια περιοδικοτητα η πανε και πληρωνουν ποταν θελουν?

 

 

τεσπα εγω ετοιμαζω μαζικη αποστολη δευτερα.....παραβολο αμοιβες και οπου λειπουν σχεδια θα τα βρω μετα....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.