Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα για ισοϋψείς


Recommended Posts

  • 3 months later...

Γεια σας, μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για ισοϋψείς καμπύλες και αν ναι ποιο είναι και που θα μπορούσα να το βρω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα παιδιά.Έχω να κάνω μία ερώτηση : πως μπορώ να κάνω σ'ένα τοπογραφικό διάγραμμα ισουψείς στο Autocad μη έχοντας φυσικά στη διάθεσή μου το Anadelta

Ευχαριστώ.

 

 

Παρατήρηση: Τα θέματα πρέπει να αναρτώνται στην σωστή θεματική κατηγορία ανεξάρτητα της επαγγελματικής σας ιδιότητας. Χρησιμοποιούμε την αναζήτηση πριν αναρτήσουμε νέο θέμα.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, iovo.

Link to comment
Share on other sites

ψάξε να κατεβάσεις κανένα δωρεάν προγραμματάκι από το internet

σαν το ezysurf.

νομίζω όμως ότι υπάρχει ήδη παρόμοιο θέμα.

 

(πως με βλέπεις γιώργο μαθαίνω?)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έχω να κάνω μία ερώτηση : πως μπορώ να κάνω σ'ένα τοπογραφικό διάγραμμα ισουψείς στο Autocad μη έχοντας φυσικά στη διάθεσή μου το Anadelta

Ευχαριστώ.

Οι λύσεις σου είναι οι εξής: α) αγοράζεις κάποιο πρόγραμμα που κυκλοφορεί στην αγορά που είναι πολλά και το κόστος τους κυμαίνεται στα 1000-1500€ με τα οποία μπορείς να κάνεις διάφορες τοπογραφικές εφαρμογές.

β) βρίσκεις κάποια άλλη έκδοση της Autodesk όπως το Civil3d ή το παλαιότερο Land Desktop.

γ) μπαίνεις στο site http://cadtips.cadalyst.com/ ή σε παρόμοια site και ψάχνεις να βρεις *.lisp π.χ. contours το οποίο το εισάγεις στον υπολογιστή σου και σου κάνει τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνάδελφοι καλημέρα!

Πώς μπορώ να κάνω ισοϋψείς σ'ένα σχέδιο με το Autocad?Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

VagoSof

θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποια εφαρμογή (Land,Civil,Map)

στο ΄σκέτο¨ autocad δεν γίνεται

υπάρχουν βέβαια και φθηνά λογισμικά στην αγορά

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.