Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα από τεχνική υπηρεσία Δήμου


TheoTDM900

Recommended Posts

3 μήνες τους πήρε να μου απαντήσουν ΑΡΝΗΤΙΚΑ !!

 

Ζητούσα "βεβαίωση μη όχλησης" για δύο πατήματα σκάλας πρόσβασης σε κεντρική είσοδο πολυκατοικίας, τα οποία 2 πατήματα βρίσκονται εντός του πεζοδρομίου, εκτός οκοδομικής δλδ, εδώ και 45 χρόνια σε πεζοδρόμιο πλάτους συνολικά 3,00μ.

 

Έκανα αίτηση καθώς συνάδελφος της τεχν. υπηρεσίας μου είπε ότι αν δεν ενοχλούν την προσπελασιμότητα θα την πάρεις άνετα σε κάποιο δημοτικό συμβούλιο που σημειωτέον γίνεται κάθε 15 μέρες περίπου.

 

Κάνω σχέδια, καταθέτω και ενώ μου λέγαν οκ, είναι θέμα χρόνου, ξέρεις άργησε λίγο καθώς μπαίναν σφήνα πιο σοβαρά πράγματα.....λαμβάνω ΑΚΥΡΟ !!

 

Τα σκαλιά υπήρχαν από κατασκευής του σπιτιού όταν ο δρόμος δεν υπήρχε καν και υπήρχε έντονη υψομετρική διαφορά.

 

Η απάντησή τους ήταν ότι δεν μπΟρεί από το αρχείο της η τεχν. υπηρεσία να βεβαιώσει ότι υπήρξε κάποτε υψομετρική διαφορά στάθμης ισογείου με δρόμο !!!!!!!!!!!!!!

 

Στα παλαιότερα των υποδημάτων μου (μην πω τίποτα άλλο) αν δεν μπορεί να βεβαιώσει. Ας ψάξει σε αρχεία του ΥΠΕΧΩΔΕ. Ας ψάξει όπου θέλει. ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ?

 

Τι πρέπει να γίνει ο πολίτης ?

Κλητήρας ? ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΚΩΛΟΒΑΡΑΤΕ 3 ΜΗΝΕΣ ?

 

 

Και εγώ τι ?

 

Που χρειάζεται για άδεια ?

 

ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΙΜΑΙ ....ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΧΟΜΠΙΣΤΑΣ ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΕΛΕΚΙ ΜΟΥ !!

 

Να σου τραβήξω ένα εξώδικο για διαφυγόντα κέρδη και αδικαιολόγητο πλουτισμό και κοινοποίηση στο ΥΠΕΧΩΔΕ, ΥΠΕΣΔΔΑ, ΤΕΕ ?

 

Να σε πάω Ελεγκτή Δημόσιας Διοίκησης ?

 

Με Υ/Δ του ιδιοκτήτη για τα λεγόμενά του θα είσθε εντάξει εεεε? Αει στο διάολο. Αυτό είναι κάτι που συνάπτει με τη λογική σας ? Νίπτω τας κωλοχείρας μου ?

 

 

Τις καφετέριες που καταλαμβάνουν 1000% περισσότερα τετραγωνικά τους κυνηγάτε ?

 

Το κουφό ?

 

Ο υπάλληλος της τεχν. υπηρεσίας που πήγε να κάνει αυτοψία είπε .... "ναι το ξέρω ....υπήρχε μεγάλη υψομετρική διαφορά"

 

:shock: :shock:

 

 

 

Είμαι οριακά να το γιομίσω και να κάνω ΝΤΟΥ

 

 

 

Το σκηνικό δεν συνέβη σε κανένα χωριουδάκι, αλλά σε κεντρικό Δήμο κολλητά στο Δ. Αθηναίων.

 

 

:evil: :evil:

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμια .

Προφανως δεν εχεις ....εμπεδωσει πληρως σε τι "χωρα" ζεις.

 

Ετσι για συμπαρασταση να σου πω οτι περιμενω 2 μηνες να ερθει η σειρα μου για μια ΕΠΑΕ , η οποια βρισκεται σε κατασταση σχεδον μονιμης αναβολης......

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμια .

Προφανως δεν εχεις ....εμπεδωσει πληρως σε τι "χωρα" ζεις.

 

Ετσι για συμπαρασταση να σου πω οτι περιμενω 2 μηνες να ερθει η σειρα μου για μια ΕΠΑΕ , η οποια βρισκεται σε κατασταση σχεδον μονιμης αναβολης......

παιδία μήπως γνωρίζεται τι δικαιολογητικά χρειάζεται για αλλαγή χρήσης από κατάστημα σε θέση στάθμευσης?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά η απάντηση μέσα σε 3 μήνες ήταν οτι τα σκαλοπάτια ενοχλούν?? Τραγικές φάσεις, το θέατρο του παραλόγου. Πάντως εάν ήμουν κανας παπούλης που είχε λεφτά και ελεύθερο χρόνο θα γέμιζα τον συγκεκριμένο δήμο με καταγγελίες για κάθε οικοδομή για κάθε οικοδομικό τετράγωνο!

Link to comment
Share on other sites

μάλλον να σου πω εγώ τι πρέπει να γίνει.

 

1ο) λέω το επίθετό μου....για όσΟυς ξέρουν ....ΜΕΤΡΑΕΙ. :lol: :lol: :lol:

 

2ο) κουβαλάω το δίκανο μαζί μου στη θήκη πάνω στη μηχανή σαν άλλος Τσακ Νόρις και απλά όταν κάθομαι με την τσαντούλα μου το βάζω και αυτό δίπλα.

 

:evil: :evil: :evil: :evil:

Link to comment
Share on other sites

κουβαλάω το δίκανο μαζί μου στη θήκη πάνω στη μηχανή σαν άλλος Τσακ Νόρις και απλά όταν κάθομαι με την τσαντούλα μου το βάζω και αυτό δίπλα.

 

το φανταζομαι και πεθαινω στα γελια.φανταζομαι το βλεμμα του υπαλληλου.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καταλήγουμε λοιπόν στην "τρέλα". Αλήθεια πώς μπορεί να βρεί το δίκιο του ο ελεύθερος επαγγελματίας όταν εξαρτάται από το πώς ξύπνησε ο δημόσιος υπάλληλος το πρωί; Ποιός είναι αυτός που θα χτυπήσει το χέρι στο τραπέζι και θα πει φτάνει πια ως εδώ ήταν; Τι κάνει το ΤΕΕ για αυτό; Τι μπορούμε εμείς να κάνουμε για αυτό, που έχουμε καταλήξει να ρωτάμε τους υπαλλήλους πως θέλουν να χειριστούμε κάθε υπόθεση ώστε να μην βρούμε το μπελά μας κατά τον έλεγχο λες και δεν υπάρχει νομοθεσία;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.