Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μελέτη φωτοτεχνίας


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 27
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγαπτητοί συνάδελφοι καΛησπέρα. Πρέπει να κάνω μια μελέτη φωτοτεχνίας για ένα κατάστημα για το κενακ. Έχω κατεβάσει ένα πρόγραμμα της philips που λέγεται dialux. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ανταποκρίνεται το πρόγραμμα αυτό σε αυτό που θέλω να κάνω και αν θα το δεχτούν στην πολεοδομία. Γιατί να αγοράσω πρόγραμμα της αγοράς το βρίσκω πολύ απίθανο, μας πίνουν το αίμα...

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόγραμμα της αγοράς δεν είναι καλύτερο από το dialux. Είναι κορυφαίο και δεν είναι της philips. Στο project συμμετέχουν πάρα πολλές εταιρίες που κατασκευάζουν φωτιστικά. Είναι λίγο βαρύ πρόγραμμα αλλά είναι το καλύτερο. Και σχετικά εύχρηστο.

 

 

Αν δεν το δεχτούν σε κάποια πολεοδομία θα έχει συντελεστεί άλλη μια παγκόσμια πρωτοτυπία.

Link to comment
Share on other sites

απλά κατέβασε μία βιβλιοθήκη φωτιστικών (λογικά βέβαια για να λες philips έχεις κατεβάσει ήδη της philips)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπερα.Χρειάζομαι βοήθεια για φωτοτεχνικη μελέτη κυκλοφοριακής σύνδεσης.Αν κάποιος συνάδελφος μπορούσε να με βοηθούσε θα το εκτιμούσα.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

mariagiord

Η μελέτη που ζητάς είναι πολύπλοκη και παρόλο που έχω εκπονήσει μερικές μου είναι δύσκολο να δώσω οδηγίες κλπ από εδώ, αν θέλεις δώσε μου το mail σου.

Edited by IEROFANTIS
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημέρα,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος σε ποιες περιπτώσεις απαιτείται επίσημη μελέτη φωτισμού/φωτοτεχνίας, για την πολεδομία και τι περιλαμβάνει χοντρικά αυτή η μελέτη; (όσον αφορά σχέδια, υπολογισμούς κτλ.)

 

Πήρα μια ιδέα από Dialux αλλά δεν ξέρω ποιά από τα αποτελέσματα που παρέχει είναι απαραίτητα.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.