Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανακοίνωση της ΕΕΤΕΜ για τις Αμοιβές


Recommended Posts

Φίλε Didoni εάν το ΤΕΕ δεν μας θέλει ως μέλη του μία φορά εμείς δεν θέλουμε να γίνουμε μέλη του δέκα φορές, αλλά κάτι τέτοιες δύσκολες μέρες γι' αυτό και τα μέλη του μην έχει την απαίτηση να ακολουθούμε τη γραμμή του ή τα συμφέροντα των μελών του για να μην δημιουργείτε αθεμίτως ανταγωνισμός....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 83
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ποια ΕΔ; Αφού δεν έχουμε ΕΔ! Το λέει και το ΝΣΚ. Όσο το να κόψουν τις εντολές πληρωμής, μη σου πω το εύχομαι κιόλας. Ίσως είναι ο μόνος τρόπος να ξυπνήσει όλος ο κλάδος μαζικά και να γίνει κάτι επιτέλους.

Link to comment
Share on other sites

Myri ούτως η άλλος το σύστημα του ΤΕΕ κρίθηκε παράνομο από την επιτροπή ανταγωνισμού και γι' αυτό καταδικάστηκε το ΤΕΕ για αποζημιώσεις, οι εντολές πληρωμής από το ΤΕΕ δεν έχουν καμία νομική ισχύ αυτή τι στιγμή με βάση το νόμο όχι εμένα.

Link to comment
Share on other sites

αυτό μην το λες σε εμενα

πες το στην ΕΤΕ όταν πας να καταθέσεις χωρίς εντολή πληρωμής

 

η ΕΤΕΜ είναι εκτός πραγματικότητας

σας δουλευει μες τη μουρη και αντί να εξοργίζεστε προσπαθείτε να κοροιδέψετε τον εαυτό σας

 

Δηλαδή με αυτην την ανακοίνωση τι κάνει;

Σας εξασφαλίζει εργασία μέσω ελέυθερων εκπτώσεων;

 

Αλλα καλά κάνει και σας ΔΟΛΕΥΕΙ διότι ΜΑΣΑΤΕ !!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Didoni εάν το ΤΕΕ δεν μας θέλει ως μέλη του μία φορά εμείς δεν θέλουμε να γίνουμε μέλη του δέκα φορές, αλλά κάτι τέτοιες δύσκολες μέρες γι' αυτό και τα μέλη του μην έχει την απαίτηση να ακολουθούμε τη γραμμή του ή τα συμφέροντα των μελών του για να μην δημιουργείτε αθεμίτως ανταγωνισμός....

 

Φίλε Γιώργη, κατανοώ τι λες, και φυσικά δεν είμαι εγώ που θα σου (σας) υποδείξω πως θα πράξεις καλύτερα.

Απλά εγώ βλέπω να ελλοχεύει η πιθανότητα να βγάλετε μόνοι σας τα ματάκια σας.

 

Όσο για το δύσκολες μέρες έχω μια ένσταση.

Δεν περνάει δύσκολες μέρες το ΤΕΕ, όσοι έχουν θέσεις και καρέκλες ναι παίζει να πέρανε δύσκολες μέρες.

Εσύ κι εγώ στην τελική ότι είχαμε έχουμε και σε προσωπική βάση όπως είπα ας δώσει όποιος θέλει ότι τιμή θέλει.

Δεν ορίζω εγώ την τιμή του καθενός.

Την δική μου όμως τιμή την ορίζω εγώ και είναι πάντα άνω του ελάχιστου.

 

Ξέρεις, και δεν αναφέρομαι μόνο σε εσένα, απ όλα τα επαγγέλματα που έχει ανοιχτεί παιχνίδι για «και καλά απελευθέρωση» ο καβγάς γίνεται να μειωθούν οι μέγιστες αμοιβές.

Στο μόνο επάγγελμα που γίνεται καβγάς για τις ελάχιστες είναι το οικοδομικομηχανιλίκη.

 

Αυτό άφορα έλλειψη κώδικα δεοντολογίας μεταξύ ημών.

Έλλειψη βασικών κανόνων και υποβάθμιση από μόνοι μας με την πράξη μας του ρόλου μας.

Link to comment
Share on other sites

Myri μη μπερδεύεσαι δεν μιλάμε για τις εκπτώσεις που ούτως η άλλος γίνονται από όλους πτυχιούχους-Διπλωματούχους, αλλά για το σύστημα εγκρίσεων του ΤΕΕ. Και για αυτό που είπες, με το νέο νόμο μπορούμε να καταθέτουμε τις αμοιβές μας σε οποιαδήποτε τράπεζα και όχι μόνο στην Ε.Τ.Ε.

Link to comment
Share on other sites

Στο μόνο επάγγελμα που γίνεται καβγάς για τις ελάχιστες είναι το οικοδομικομηχανιλίκη.

 

Αυτό άφορα έλλειψη κώδικα δεοντολογίας μεταξύ ημών.

Έλλειψη βασικών κανόνων και υποβάθμιση από μόνοι μας με την πράξη μας του ρόλου μας.

 

Αυτό προσπαθώ να σου εξηγήσω Φίλε Didoni ότι ο κύριος υπεύθυνος της έλλειψης δεοντολογίας και έλλειψης βασικών κανόνων (βλ. Ε.Δ.) μεταξύ ημών είναι το ΤΕΕ με τη σημερινή του μορφή.

Link to comment
Share on other sites

ενώ η ΕΕΤΕΜ κρατάει χαρακτήρα!!!βουρ εκπτωσεις !!!!

Δεν πειράζει καλύτερα να βλέπουμε τι λαμόγια υπάρχουν και κείθε!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.