Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Έχω το 4Μ ADAPT, αλλά δεν έχω πάρει το 4Μ ΚΕΝΑΚ.

Δεν μπορώ να διαθέσω 1200+ΦΠΑ για μία και μόνο μελέτη. Δεν ξέρω τι θα λάβω και δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω τόσα λεφτά.

... Κάποια άλλη λύση?

 

Δες αυτό εδώ. Κυκλοφορεί συνδρομητικό και μπορεί να σε συμφέρει οικονομικά.

Εγώ το χρησιμοποιώ και μου αρέσει. Χρειάζεται να έχεις autocad στον υπολογιστή σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προσπάθησα σε 4Μ ενός φίλου, αλλά στην εκτύπωση βγαίνουν μαζί με τα σωστά νούμερα και κάτι "τρελά" που είναι με κόκκινο χρώμα (στην έξοδο σε .rtf).

Γνωρίσει κάποιος που το έχει δουλέψει αν το δίνω έτσι ή τα βάζω κι αυτά με μαύρο χρώμα? Προφανώς κάνει κάποιους υπολογισμούς ...δικούς του.

Άντε μετά να σε πείσει η 4Μ να δώσεις τα λεφτά για το πρόγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

Έχει την τελευταία έκδοση;

 

Αν έχει συμβόλαιο συντήρησης ας δοκιμάσει να κατεβάσει την τελευταία ενημέρωση μήπως έχει λυθεί το πρόβλημα.

 

Έχω παλιότερη έκδοση του 4M KENAK και δεν θυμάμαι να είχε τίποτα περίεργο. Τα μόνο κόκκινα γράμματα που είχε ήταν τα κείμενα για την ΜΕΑ, όπου έπρεπε να γράψεις το δικό σου κείμενο για το συγκεκριμένο ακίνητο είχε ένα υπόδειγμα με κόκκινα γράμματα ώστε να ξέρεις που θα γράψεις το κάθε τι .

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπέρα στο φόρουμ...

 

Προσπαθώ εδώ και ώρες (μην πως μέρες) να περάσω τα στοιχεία του οικοπέδου στο GCAD ούτως ώστε να μπορέσω να τελειώσω με τον ΚΕΝΑΚ.

 

Έχω αντιληφθεί ότι πρέπει να γίνει με εξωτερική αναφορά ή κάποιο μποκ, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως ούτε βγάζω ιδιαίτερη άκρη με το manual.

 

Κάθε βοήθεια δεκτή και πολύτιμη....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ...

 

Προσπαθώ εδώ και ώρες (μην πως μέρες) να περάσω τα στοιχεία του οικοπέδου στο GCAD ούτως ώστε να μπορέσω να τελειώσω με τον ΚΕΝΑΚ.

 

Έχω αντιληφθεί ότι πρέπει να γίνει με εξωτερική αναφορά ή κάποιο μποκ, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως ούτε βγάζω ιδιαίτερη άκρη με το manual.

 

Κάθε βοήθεια δεκτή και πολύτιμη....

 

Aκόμα άκρη δεν έχει βγει... Κάποιος συνάδελφος που χρησιμοποιεί το πρόγραμμα και θα ήθελε να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα, 

 

Κάνω τις Η/Μ μελέτες για κατοικία με τα πακέτα της 4Μ (FINE-ADAPT-KENAK) για πρώτη φορά....

 

Έχω φτιάξει το μοντέλο του κτηρίου στο 4Μ-ΚΕΝΑΚ και θέλω να υπολογίσω θερμικές απώλειες και ψυκτικά φορτία. 

 

Προσπαθώντας να ανοίξω τη μελέτη με το FINE δεν την αναγνωρίζει.

 

Κάποια βοήθεια, συμβουλή;

Edited by JasonK
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, 

 

Κάνω τις Η/Μ μελέτες για κατοικία με τα πακέτα της 4Μ (FINE-ADAPT-KENAK) για πρώτη φορά....

 

Έχω φτιάξει το μοντέλο του κτηρίου στο 4Μ-ΚΕΝΑΚ και θέλω να υπολογίσω θερμικές απώλειες και ψυκτικά φορτία. 

 

Προσπαθώντας να ανοίξω τη μελέτη με το FINE δεν την αναγνωρίζει.

 

Κάποια βοήθεια, συμβουλή;

Εχεις μαλλον ενημερωμένη εκδοση GCAD και πιο αρχαία εκδοση FINE ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.