Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προυπολογισμός αμοιβής μικροτερος από τον ελάχιστο


Recommended Posts

Συνάδελφοι καλησπέρα, θέλω να καταθέσω αμοιβές στο ΤΕΕ και μου βγάζει το παρακάτω μύνημα...και δεν μου δημιουργεί την εντολή πληρωμής....

 

Εν το μεταξύ, το πρόγραμμα αμοιβών που χρησιμοποιώ δεν μου βγάζει κάποια ειδοποίηση (civiltech) ...

 

Κάποια βοήθεια;;;

post-826-131887275275_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

και γιατί δεν στέλνεις το αρχείο xml του civil στο ΤΕΕ να σου εκδόσει εντολή; παρα μπαίνεις στο πρόγραμμα του ΤΕΕ;

 

Aυτό έχω κάνει, αλλά μου βγάζει το παραπάνω... δεν μου τσεκάρει την επιλογή ΈΓΚΡΙΣΗ ΤΕΕ''

Link to comment
Share on other sites

Τι εργο ειναι?

Σε μερικα εργα οπως νομιμοποιηση οικοδομης θελει να παρεις τηλεφωνο στο ΤΕΕ για την εγκριση και παραλληλα σου βγαζει το civil και τις επεξηγησεις που χρειαζονται. Μαλιστα κατα την δημιουργια του xml αρχειου στο το λεει το civil οτι θελει εγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε φιλε μου παρε καλυτερα τηλεφωνο στην civiltech. Για να βγαλουμε ακρη πρεπει να μας πεις πως εχεις εισαγει το εργο, τις εργασιες και τους μηχανικους του.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε φιλε μου παρε καλυτερα τηλεφωνο στην civiltech. Για να βγαλουμε ακρη πρεπει να μας πεις πως εχεις εισαγει το εργο, τις εργασιες και τους μηχανικους του.

 

Καλύτερα έτσι, για σιγουρά, να είσαι καλά...σε εευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

μήπως αφαίρεσες κάποιους χώρους ως μην θερμαινόμενους π.χ κλιμ/σιο ή υπόγειο

Το πρόγραμμα ΤΕΕ δεν τα καταλαβαίνει αυτά δηλ δεν μπορείς να αφαιρέσεις χώρους στους οποίους στην πραγματικότητα δεν κάνεις θέρμανση ή θερμομόνωση

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας είπες πως υπολόγισες τον προυπολογισμό που του έδωσες.Εκεί είναι η απάντηση του προβλήματος.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες

 

Το πρόβλημα το εντόπισε ο ΚΑΝΑ,το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ παλιά με την θερμομόνωση υπογείου που την αφαιρούσα, τους έπαιρνα τηλέφωνο για να την αφαιρέσουν και αυτοί και όλα ΟΚ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.