Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τροπολογία για την Γη Υψηλής Παραγωγικότητας


gvarth

Recommended Posts

Μην πω τι ειμαστε...

Το θεμα ειναι οτι παμε παλι πισω στον Νομο του 1998..

Αν μπορουσε καποιος να με διαφωτισει, γτ εφαρμοζοταν τοσο καιρο (και ΟΧΙ σε ολους του νομους) η απαιτηση για γνωμοδοτηση ΝΕΧΩΠ, θα του ημουνα υποχρεος...

Link to comment
Share on other sites

Τι το ψάχνεις τώρα....

 

Τόσα χρόνια το ζητούσαν καταχρηστικά και για να μας ταλαιπωρούν...

Όπως το λες είναι...γυρνάμε στο 1998...και λέμε πως ο νόμος του 98 θα ισχύσει πλέον μόλις βγουν οι ΚΥΑ...μέχρι τότε δεν χρειαζόμαστε γνωμοδότηση ΝΕΧΩΠ και αισθανόμστε μ@@@@@ς που τρέχαμε έως τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν απαιτείται πλέον από πολεοδομία βεβαίωση για ΓΥΠ (επιτέλους).Όσοι είχατε κάνει αιτήσεις και περιμένετε βεβαίωση απο ΝΕΧΩΠ καλό είναι να τις αποσύρετε...υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να προχωρήσει η διαδικασία χαρακτηρισμού και ενδεχομένως να βγει θετική...

Link to comment
Share on other sites

...υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να προχωρήσει η διαδικασία χαρακτηρισμού και ενδεχομένως να βγει θετική...

 

δηλαδη στο να προχωρησει η διαδικασοια εννοεις να βγουν οι χαρτες???

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να πω οτι ειμαστε για τα πανηγυρια...

 

Σε ερωτηση στη Δ. Περιβαλλοντος μου ειπαν (σε γενικες γραμμες) :

"Τον ξερουμε τον νομο, πρεπει να τον συζητησουμε μεταξυ μας, να παρουμε μια συλλογικη αποφαση πως θα αντιμετωπισουμε το θεμα, ισως και σε επιπεδο ολοκληρης της χωρας.... μπλα, μπλα, μπλα μπλα"...

 

Κολλημενες ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ επειδη δεν παιρνουν μια πρωτοβουλια..

Και δεν τους παρεξηγω, γτ ειναι τοσο μπ@@ρδελο το θεμα που ακομα και στο νομο να στηριχθουν δεν ειναι καλλυμενοι...

 

Θελουμε και αναπτυξη τρομαρα μας...

Link to comment
Share on other sites

Επισκευτηκα σημερα την δν/ση γεωργιας του νομου μου για να ρωτησω επι του θεματος και μου ειπαν οτι ειναι υπο εξεταση το ολο ζητημα και οτι το μονο που μπορουν να κανουν μεχρι στιγμης ειναι να μου δωσουν βεβαιωση οτι η περιοχη (αναδασμος) που με ενδιαφερει ειναι ΓΥΠ..το αν οικοδομειται η οχι δεν ειναι αρμοδιοτητα τους και πρεπει να απευθυνθω στην πολεοδομια...και οπως εκανα (μια σκαλα υποθεση)..

Η απαντηση της πολεοδομιας ηταν οτι πρεπει η δν/ση γεωργιας να απαντησει και στο θεμα της δομησης...και επισης οτι δεν μπορει η πολεοδομια μονο με βαση το αρθρο 21 να επιτρεψει τη δομηση σε γυπ εαν δεν εκδοθει πρωτα υπουργικη αποφαση για το τι θα ισχυσει στο νεκρο αυτο χρονο μεχρι να εκδοθουν οι χαρτες....

Δεν ξερω τι να πω....δεν βλεπω να βγαινει ακρη...

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που τα αρμόδια υπουργεία δεν το ξεκαθαρίζουν με εγκύκλιο μην περιμένετε να το ξεκαθαρίσουν οι υπάλληλοι των υπηρεσιών (που δεν φταίνε και σε τίποτα). Αφού ούτε μεταξύ μας εδώ το έχουμε ξεκαθαρίσει... ο καθένας άλλο καταλαβαίνει (χωρίς να υποτιμώ την άποψη του καθενός).

 

Όσο και να επιμένω εγώ ότι πλέον δεν υπάρχουν περιορισμοί στη δόμηση σε ΓΥΠ, όσο και άλλοι να διαφωνούν, δεν υπάρχει περίπτωση οι υπηρεσίες χωρίς οδηγίες να δώσουν σίγουρες απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαστε ενα κρατος για γελια...

Εγω αυτο καταλαβαινω καθε μερα..

 

ΥΓ. Θα ρωτησω τη Βαγγελιω... εδω

 

ΥΓ2. Δεν τη ξερω τη γυναικα, ουτε εχω κατι μαζι της, απλα μου τη δινει να βγαινουν με περιτρανο τροπο να κοκορευονται για μια τρυπα στο νερο....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.