Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τροπολογία για την Γη Υψηλής Παραγωγικότητας


gvarth

Recommended Posts

Τελικά ισχύει, όπως λέγατε οι περισσότεροι...με το ΦΕΚ ανα χείρας και από Δευτέρα στις πολεοδομίες να κάνουμε δουλειά....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ισχύει, όπως λέγατε οι περισσότεροι...με το ΦΕΚ ανα χείρας και από Δευτέρα στις πολεοδομίες να κάνουμε δουλειά....

 

Πως κατεληξες στο γεγονος οτι ισχυει;;

 

τα μονα οπλα που εχω στα χερια μου αυτυη τη στιγμη ειναι το ΦΕΚ 210Α αρθρ 21 και την Εκθεση αξιολογησης Συνεπειων Τροπολογιας ..Το θεμα ειναι οτι ο υπαλληλος στην Πολεοδομια θα καταλαβει η θα χασω παλι τον χρονο μου ?? Πρεπει να εφοδιαστω και με τιποτε αλλο ισως?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και παραμένει ότι ο χαρακτηρισμός της γεωργικής γης γίνεται από τη Δ/νση Αγροτικής Ανάπτυξης ακόμα και σήμερα.

Το θέμα είναι στις Πολεοδομίες και με την αλλαγή του άρθρου 56, λογικά δεν πρέπει πλέον να ζητείται αυτή η βεβαίωση για την έκδοση των αδειών. Ούτε φυσικά και από τους συμβολαιογράφους για την σύνταξη συμβολαίων.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που θα γράψω τα ίδια, αλλά το άρθρο 21, δεν λύνει το πρόβλημα, το συνεχίζει και το νομιμοποιεί! Το μόνο που λύνει είναι οι μεταβιβάσεις και οι κατατμήσεις, την οικοδομή την πηδάει!

 

Και δεν κατάλαβα κιόλας, δεν ίσχυαν οι προηγούμενοι νόμοι και τροποποιήσεις, και χρειαζόταν νέος νόμος που θα λέει ότι ο παλιός ισχύει?

 

Πάλι από την αρχή δηλαδή. Και ούτε καν μπήκαν στον κόπο να γράψουν στο φεκ αυτό που έλεγε ότι αυτά ισχύουν για τις ΑΠΕ, να παίξουμε λίγο μπάλα.

Και οι υπάλληλοι του τυπογραφείου είναι ηλίθιοι? Βγάζεις pdf με φωτογραφίες της εφημερίδας αντί για κείμενο? Ούτε να το τυπώσω καλά δεν μπορώ..

Link to comment
Share on other sites

Πως κατεληξες στο γεγονος οτι ισχυει;;

 

τα μονα οπλα που εχω στα χερια μου αυτυη τη στιγμη ειναι το ΦΕΚ 210Α αρθρ 21 και την Εκθεση αξιολογησης Συνεπειων Τροπολογιας ..Το θεμα ειναι οτι ο υπαλληλος στην Πολεοδομια θα καταλαβει η θα χασω παλι τον χρονο μου ?? Πρεπει να εφοδιαστω και με τιποτε αλλο ισως?

 

Aφού μας λέει το άρθρο 21 πως ότι ξέραμε και ίσχυε έως τώρα για τις ΓΥΠ θα ξαναισχύσει μόλις εκδοθεί η ΚΥΑ...ΚΥΑ δεν υπάρχει οπότε έως τότε δεν πρέπει να ζητείται για Ο.Α. Το έχω επιβεβαιώσει και από πολεοδομία της επαρχίας. Και εγώ είχα μπερδευτεί στην αρχή αλλά νομίζω πως πλέον πρέπει να είναι οριστικά έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Η Πολεοδομία μου δεν ξερει τιποτα (οπως συνηθως) και με εχει παραπεμψει στο Υπουργειο Γεωργικης αναπτυξης και τροφιμων ετσι ωστε να μου βεβαιωσουν γραπτως οτι δεν μπορουν να μου χορηγησουν βεβαιωση για ΓΥΠ εως οτου προκυψουν οι περιβοητοι χαρτες την οποια πρεπει να προσκομισω σε υπαλληλο της πολεοδοιμιας που εχει χρεωθει αιτηση μου για χρηση γης την οποια εχει ζητησεοι ο υπαλληλκος του ΓΟΚ....... καλο ε?

Link to comment
Share on other sites

Τύπωσε το νόμο και δείξτου του...έλεος πια με τους άσχετους υπαλλήλους!!! Πες του να πάει να μάθει τι σημαίνει για τους υπαλλήλους να αναρτάται ένας νόμος στη ΔΙΑΥΓΕΙΑ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.