Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τροπολογία για την Γη Υψηλής Παραγωγικότητας


gvarth

Recommended Posts

Εδω, ΣΕ ΟΛΑ αυτοψια....

(τι να δουν μη με ρωτατε...)

 

Για το αρδευόμενο ή όχι. Κοιτάνε σε κάποια σκτίνα (όσο θέλουν......!!) αν υπάρχει νερό και αν μπορεί να έρθει. Ετσι απαντούν ότι είναι εν δυνάμει αρδευόμενο και ΓΥΠ.

 

Μετά και από την ομίλια του, είναι ξεκάθαρο μεν τι θέλει να πετύχει, αλλά δεν ξέρω η μεταφορά σε ΦΕΚ με αυτήν την διατύπωση είναι αρκετά σαφής για τις διευθύνσεις αγροτικής ανάπτυξης.

Link to comment
Share on other sites

Για το αρδευόμενο ή όχι. Κοιτάνε σε κάποια σκτίνα (όσο θέλουν......!!) αν υπάρχει νερό και αν μπορεί να έρθει.

 

Μετά από αυτοψία σε γήπεδο που ΟΛΑ τα γύρω του είχαν βγει υψηλής παραγωγικότητας ο ιδιοκτήτης κατάφερε (είχε γνωστούς..) το δικό του να βγει μη υψηλής..

 

Με υδρεύσεις και όλα το γήπεδό του.. Προφανώς όχι με τη νόμιμη οδό..

 

Μου θύμισε το ανέκδοτο των ΑΜΑΝ με το γύρω-γύρω Σάββατο εκεί που πη&^w Κυριακή. Το θυμάστε;;

 

Γύρω γύρω υψηλής και στο κέντρο μη.. άκου πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι ρε παιδιά. Εδώ ότι έχει αρδευτικά αμέσως είναι υψηλής παραγωγικότητας. Το σχέδιο κοιτάνε, ούτε αυτοψία ούτε τίποτα. Θά πρεπε να γίνεται αυτοψία και να κρίνεται αν είναι όντως ή όχι.

Το θέμα ομως δεν είναι αυτό. Τι πάει να πει αρδευτικά? Για αυτά που ενδιαφέρομαι εγώ δεν φυτρώνει ούτε τριφύλλι. Είναι απέναντι από τη θάλασσα και η αρμύρα καίει τα πάντα. Το ζήτημα με την υψηλή παραγωγικότητα είναι αν η κατασκευή που θα φτιάξεις, χαλάει την υψηλή παραγωγικότητα. 200τμ σε χωράφι 10στρ.. Πραγματική ζημιά!

 

Έχει αρδευτικά όμως, και ο άνθρωπος που το αγόρασε 120κ θα κάθεται να το κοιτάει επειδή της .., της μπιρμπίλη..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έμαθε κανείς τίποτα με όλα αυτά..ποτε θα βγει κανα ΦΕΚ...εχω υπόθεση σε αναδασμό..ο πελάτης εχει αγορασει τα υλικά του και περιμέμει την άδεια..δεν ξερω τι να του πω..και όπως συμβαινει συνήθως εγω παλι θα την πληρώσω...

Link to comment
Share on other sites

δεν διαβασα κατι που να εχει σχεση με Γη Υψηλης Παραγωγικοτητας... το αρθρο 21 δεν νομιζω οτι με ενδιαφερει για την παραπανω περιπτωση που αναφερω..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Eβγαλλε κανεις ακρη με το Αρθο 21 του Ν4015????

 

Μετα απο οοοοοοολη την κουβεντα που εγινε εδω, εγω συμπεραινω οτι η απαιτηση γνωμοδοτησης ΝΕΧΩΠ ηταν στον αερα απο την αρχη...

 

Μεγιστε ΜΑΚΑΡ τα φωτα σου...

Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα με Δ. Αγροτικης Αναπτυξης...

 

Τωρα λεει 1 μηνα, δεν δινουν καμια γνωμοδοτηση, διοτι ειχαν δει την τροπολογια πριν βγει το ΦΕΚ... (και την καταλαβαν με τη μια τα τσακιαλια.. μπραβο..)

 

Δεν απαιτειται λεει πλεον γνωμοδοτηση ΝΕΧΩΠ εκτος απο καποιες οχλουσες εγκαταστασεις, κατηγοριες περιβαλλοντικης καταταξης ανω της Β4 κτλ (δεν διαβασα ολο το ΦΕΚ για να βρω κατι τετοιο...)

 

Περιμενουν να βγουν οι χαρτες, αλλα μου τονισαν οταν δεν ειναι καθολου απιθανο κατασκευες που εχουν γινει, ή θα γίνουν σε περιοχες που θα χρακτηριστουν ΓΓΥΠ πιθανον να κριθουν αυθαιρετες...(αυτο θα πει σχεδιασμος....!!!!! )

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.