Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καταχώρηση ΠΕΑ στο Buildingcert


katrmp

Recommended Posts

Σίγουρα θα σε βοηθήσουν. Αν τους εξηγήσεις και το επείγον του θέματος, θα σου δώσουν άμεση λύση.

 

Πάντως ενημέρωσε μας ποιο ήταν το πρόβλημα, μια που πρώτη φορά νομίζω συμβαίνει σε κάποιον.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου κινεί την περιέργεια για αντιπαράβαλε την εικόνα από τον buildingcert που επισυνάπτω με την δική σου. Είναι όμοια;

Ακόμη καλύτερα αν θες ανέβασε την εδώ να την δούμε μήπως βρούμε κάτι μη συμβατό.

post-19781-0-65365200-1400440938_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Εκπαιδευτικό Α.Μ. τι σημαίνει;

 

Κλίκαρε στην επιλογή: "Οριστικά υποβληθείσες επιθεωρήσεις κτιρίων" και θα σου εμφανίσει την (μοναδική) υποβολή που έχεις κάνει. Κλίκαρε πάνω στο όνομα και θα σου βγάλει καρτέλα ανάλογη μ' αυτήν που ανέβασα εγώ.

Ανέβασε την εδώ να την δούμε.

 

Υ.Γ. Αυτό το Εκπαιδευτικό δεν καταλαβαίνω. Μήπως δεν έχεις πλήρη πρόσβαση στο buildingcert;

Edited by emnikol
Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει τα ιδια αλλα δε μπορω να στο στειλω.την εχω αποθηκευση σαν εικονα αλλα δε ξερω πως μπορω να στο στειλω.λεει οντως εκπαιδευτικο Α.Μ. εχεις δικιο.εχω ομως παρει κωδικους και λοιπα αφου εστειλα τα απαραιτητα εγραφα παρaβολα και λοιπα.θα ξαναδω μηπως εκανα καποιο λαθος στα πρωτα βηματα που μπαινω για να δω το buildingcert για να εισαγω την δηλωση.ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερων παντως

Edited by kostavros
Link to comment
Share on other sites

συναδελφοι SOS.εχω ετοιμασει το ΠΕΑ ολα βασει υποδειξεως και οδηγιων μου βγαζει μονο τα μηνυματα: 

Άλλες παρατηρήσεις που δεν επηρεάζουν την έκδοση ΠΕΑ:

Δεν βρέθηκε το σενάριο υπ' αριθμόν: 2

Δεν βρέθηκε το σενάριο υπ' αριθμόν: 3

Δεν βρέθηκαν δεδομένα πραγματικών καταναλώσεων στο αρχείο XML της Εν. Επιθεώρησης

προχωραω στην οριστικη υποβολη και αφου το υποβαλλω στο pdf που βγαινει με κωδικους κανονικα κλ μου εχει πανω τυπωμενο με μεγαλο γραμματα διαγωνια ΑΚΥΡΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ..

Σας παρακαλω την βοηθεια σας.αυριο πρεπει να το παραδωσω...

Μήπως δεν έγινε οριστική υποβολή απο λάθος του browser(o internet explorer καμιά φορά δημιουργεί πρόβλημα για αυτό δοκίμασε τον mozila) ή του buildingcert?.Πήγαινε στην λίστα των οριστικά υποβεβλημένων δηλώσεων και δες αν εμφανίζει το ΠΕΑ σου.Αν το εμφανίζει επέλεξε το και κατέβασε από εκεί τις σελίδες 1&2 του πιστοποιητικού(αν όχι ξανακάνε οριστική υποβολή).

Οι παρατηρήσεις που αναφέρεις δεν δημιουργούν πρόβλημα.Κανονικά πρέπει το σύστημα να σε αφήσει να κάνεις οριστική υποβολή.

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Πςντως ουτε η συμπληρωση των 2 λοιπων σεναριων ουτε οι πραγματικες καταναλωσεις επηρεαζουν την εκδοση

Ειδικα το τελευταιο δεν το συμπληρωνω ποτε γιατι δεν εχω καταναλωσεις.

Εντελως στατιστικο.

 

Κοιτα, καμια φορα κολλαει το συστημα και το pdf που κατεβαζεις σου βγαζει ο,τι να ναι, ενω την επομενη ειναι διορθωμενο.

Ριξε μια ματια και αυριο καλου κακου και μιλησε με την ΕΥΕΠΕΝ να δεις τι και πως

 

Πιθανοτατα αυτο το εκπαιδευτικο ΑΜ σου κανει τη ζημια...

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο το εκπαιδευτικο ψαχνω.εκει που λεει υποψηφιοι μονιμοι δε μπαινω στην αρχη?βαζω τους κωδικους που μου στελνουν και προχωραω?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.