Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καταχώρηση ΠΕΑ στο Buildingcert


katrmp

Recommended Posts

τα εχω ελεγξει ολα.με τεε κενακ το εκανα.ηταν αρκετα απλη περιπτωση και πιστευω δεν ειχα λαθη.αλλα και να ειχα φανταζομαι δε θα προχωρουσε.

Στα τηλεφωνα αυτα απαντουν?θα με βοηθησουν αμεσα αν τους πετυχω?παντως οσους ρωτησα και οσα εψαξα στο φορουμ δεν εχει ξανατυχει σε κανεναν.να κανει οριστικη υποβολη να βγαζει ΑΠ και ΑΑ και να το βγαζει παραλληλα ακυρο

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου γενικά η υποστήριξη είναι καλή και όσες φορές έχω καλέσει πάντα απαντούν.

όντως δεν το έχω ξανακούσει αυτό που σου έτυχε.

φαντάζομαι κάποιο bug του συστήματος (?), ελπίζω να διορθωθεί..

Link to comment
Share on other sites

τι να πω απο την δευτερα παλευω και πιστευα οτι τελειωσα σημερα..αλλα..και αυριο με περιμενουν να το δωσω για συμβολαια.ευχαριστω παντως.θα παρω και τηλεφωνο πρωι πρωι.Αν εχει αλλος καμια ιδεα παρακαλω ας πει την αποψη του

Link to comment
Share on other sites

Άλλες παρατηρήσεις που δεν επηρεάζουν την έκδοση ΠΕΑ:

Δεν βρέθηκε το σενάριο υπ' αριθμόν: 2  Αυτο δεν επιρεάζει την έκδοση του ΠΕΑ και ούτε βγάζει ΑΚΥΡΟ

Δεν βρέθηκε το σενάριο υπ' αριθμόν: 3  Το ίδο

Δεν βρέθηκαν δεδομένα πραγματικών καταναλώσεων στο αρχείο XML της Εν. Επιθεώρησης  Αυτό σημαίνει οτι στη καρτέλλα ''Κτήριο'' στο κουτί Πηγή Ενέργειας δεν έχεις επιλέξει τι ενέργεια καταναλώνεις για Θ-Ψ-ΖΝΧ (πχ πετρέλαιο για θερμανση, ηλεκτρικό για Ψύξη + ΖΝΧ).

Βέβαια τώρα που το έχεις υποβάλει δεν μπορείς να το αλλάξεις, ως εκ τούτου αύριο ζητάς ανάκληση τα συμπληρώνεις κι το υποβάλλεις εκ νέου, ελπίζω να είναι αυτή η αιτία που σου βγάζει ΑΚΥΡΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ (δεν μου έχει τύχει αλλά υποθέτω οτι μια αιτία μπορεί να είναι αυτή.

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο εχεις δικιο.δεν εχω επιλεξει αλλα δεν εχω και τιποτα.το κτιριο ειναι προ του 1955 και σχεδον εγκαταλειμενο.εβαλα ηλεκτρικη για θερμανση και ψυξη για το υποτιθεμενο αιρκοντισιον.απο οτι ειδα δεν εβαλα ηλεκτρισμο για φωτισμο.αν ειναι αυτο το λαθος αυριο για να κανω ανακληση θα πρεπει να εχω υπευθυνη δηλωση του ιδιοκτητη?

Edited by kostavros
Link to comment
Share on other sites

 

 

Δεν βρέθηκαν δεδομένα πραγματικών καταναλώσεων στο αρχείο XML της Εν. Επιθεώρησης  Αυτό σημαίνει οτι στη καρτέλλα ''Κτήριο'' στο κουτί Πηγή Ενέργειας δεν έχεις επιλέξει τι ενέργεια καταναλώνεις για Θ-Ψ-ΖΝΧ (πχ πετρέλαιο για θερμανση, ηλεκτρικό για Ψύξη + ΖΝΧ).

 

 

Δεν είναι λόγος αυτός για να βγει άκυρο ένα πιστοποιητικό. 

Αν και μου φαίνεται απίθανο, μήπως έχει εκδοθεί ήδη Π.Ε.Α. γι' αυτό το ακίνητο και κάνει διασταύρωση το σύστημα; Το θεωρώ σχεδόν αδύνατο...αλήθεια, τι ενεργειακή κλάση βγήκε; Μήπως Α;

Link to comment
Share on other sites

οχι Η βγηκε.δεν ειχε τιποτα και ηταν παλαιο.και εγω το θεωρω πολυ δυσκολο να εχει βγει και αλλο πιστοποιητικο γιατι δεν εμενε κανεις για χρονια αλλα πως μπορω να κανω διασταυρωση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει να κάνω ανάκληση τώρα τελευταία για να ξέρω αν απαιτείται υπ. δήλωση, αν και κάτι τέτοιο έχω διαβάσει εδω μέσα.

 

Μια φορά μόνο έχω κάνει (στο 5ο μου ΠΕΑ) και αυτό γιατί ο ιδιοκτήτης, στη ταυτότητα το όνομα του ήταν γραμμένο Χρίστος (έτσι το ειχαν γράψει τα ξεφτέρια της αστυνομία) αντί του ορθού Χρήστος, εγω το έγραψα Χρήστος και το ανακάλεσα για να το ξαναγράψω σε Χρίστος !!!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτοι λετε αυριο θα μπορουν να μου επαναφερουν το ΠΕΑ αμεσα για να το φτιαξω?γιατι αυριο ειναι τα συμβολαια.και καιγομαι.αλλα και παλι τι μπορει να εχει παει στραβα για να το διορθωσω γιατι αυτοι μπορει να το επαναφερουν αλλα αν δε βρω τι φταιει τι θα αλλαξει?αυτοι δινουν βοηθεια στο τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.