Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καταχώρηση ΠΕΑ στο Buildingcert


katrmp

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Καλά ο αριθμός ΠΕΑ το α/α ηλεκτρ κωδικού 

(που απαραίτητα καταχωρούνται  στα ενοικιαστήρια)

δεν μπορούν να τα αλλάξουν  χρώμα ??

 

Ούτε σε έγχρωμη ούτε σε ασπρόμαυρη εκτύπωση διαβάζονται!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα

 

προσπαθω να ανεβασω ένα xml αλλα μου βγαζει αυτό

 

" Η τάξη της επιθεώρησης όπως αυτή προέκυψε από το αρχείο XML είναι μικρότερη από αυτή που δηλώθηκε"

 

ξέρει κάποιος κατι ;

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικό αυτό που λες andkour, το θέμα όμως είναι πως στο μήνυμα που του βγάζει γράφει, κατά πρώτον <<...που δηλώθηκε>> και κατά δεύτερο <<μικρότερη από..>>.

Αφήνω το δεύτερο κατά μέρος.

Καταρχήν λοιπόν, τι "δηλώθηκε" και από ποιόν; Την μεν κατάταξη του καθενός μας σε τάξεις, την κάνει το σύστημα μόνο του και δεν την "δηλώνουμε" εμείς, την δε τάξη (μεγέθους επιφανείας ή ισχύος) στην οποία ανήκει ένα κτήριο ή σύστημα θέρμανσης/κλιματισμού, δεν ξέρω αν πρόσθεσαν κάπου κάποιο πεδίο ώστε να δηλώνεται από τον ενεργειακό επιθεωρητή, κατά τη φάση της αρχικής καταχώρησης.

Ή εγώ καταλαβαίνω τόσο στραβά πια τα πράγματα ή δεν ξέρουν να εκφραστούν σωστά, απλά και κατανοητά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι Β τάξης ενεργειακός επιθεωρητής ενώ το διαμέρισμα για το οποίο έκανα το πεα ανήκει στην Α τάξη λόγω τετραγωνικών.

Ζήτω η τρέλα .....

Edited by pikos apikos
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε pikos apikos με βάση την τάξη Β που έχεις και το μυνημα που σου έβγαλε(το σύστημα) το μόνο που μπορώ να υποθέσω (αν ισχύει)είναι μήπως το μήνυμα είναι ενημερωτικού χαρακτήρα και δεν επηρεάζεται η δυνατότητα να κάνεις οριστική υποβολή.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ένας από χαμηλότερη μπορεί να παρακάμψει το μήνυμα και να υποβάλει μεγαλύτερης τάξης ΠΕΑ η τον κόβει το σύστημα; Γιατί αλλιώς βλέπω να γίνονται τσαλιμάκια

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.