Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


Recommended Posts

Έκανα μια τακτοποίηση που το παράβολο έβγαινε 500 ευρώ και το εναπομείναν πρόστιμο 200 ευρώ.Λόγω του οτι το υπόλοιπο πρόστιμο έβγαινε κάτω από 400 ευρώ δεν είχε έκπτωση -20%.Πληρώθηκε και το πρόστιμο.Η δήλωση είναι σε προσωρινή υπαγωγή και θέλω να προσθέσω μια λοιπή πολεοδομική παράβαση.Τώρα που το ποσό θα είναι πάνω απο 400 ευρώ θα έχω την έκπτωση αν πληρωθεί εφάπαξ?...Δηλαδή : συνολικό πρόστιμο (παράβολο 500 + 200 + πλεοδ. παραβ. 500) =  1200 - 20% (240) = 960 ευρώ......Άρα θα πληρώσει μόνο 260 ευρώ...Σωστά τα λέω??

Ναι, σε μια αντίστοιχη περίπτωση που είχα έγινε έτσι ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι.... (κατά πάσα πιθανότητα έχουν απενεργοποιηθεί από την Τράπεζα της Ελλάδος οι συγκεκριμένοι κωδικοί πληρωμής).

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να διαγράψω από τα αρχεία που έχω υποβάλλει στη Β φάση του 4014 ένα εγγραφο που θεωρώ λάθος. Τσεκάρω το αρχειο παταω το Χ και δεν κάνει τιποτα.....

Μήπως κάποιος που το έχει κάνει μπορεί να με βοηθήσει???

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει οριστική υπαγωγή δεν γίνεται να διαγράψεις αρχείο. Σε δική μου τέτοια περίπτωση ανέβασα δεύτερο αρχείο με τίτλο "eggrafo tade - orthi epanalipsi".

Link to comment
Share on other sites

Και σε προσωρινή υπαγωγή να είσαι, πάλι και τότε δεν μπορείς να διαγράψεις, παρά μόνο ν' ακυρώσεις αρχείο που έχεις ανεβάσει.

Link to comment
Share on other sites

Να επανέλθω στο post 1199 

 

Η έκπτωση γίνεται σε όλες τις περιπτώσεις και για δηλώσεις που έγιναν το 2013 και έχει περάσει πάνω από μήνας από την πληρωμή του προστίμου ή για να πάρω την έκπτωση μεταξύ δύο υποβολών στην προσωρινή υπαγωγή πρέπει να μην έχει περάσει ένας μήνας ?  Η μετάβαση σε εμένα από Αρχική Υποβολή σε Προσωρινή Υπαγωγή έγινε τον Ιανουάριο του 2013 και το πρόστιμο κάτω των 400 ευρώ πληρώθηκε τον Ιανουάριο επίσης. Έχουν περάσει 5  μήνες από τότε.... 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.