Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές


Recommended Posts

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22767&subid=2&pubid=63583730 εγώ πάντως δεν θα βιαστώ να καταθέσω κρατήσεις επι νόμιμων-ελαχίστων αμοιβών... έρχεται σφαλιάρα πρόεδρε...
Link to comment
Share on other sites

Τα λαμογια θα την βρουν τη λυση....

Θα σου πουν εισφορες πληρωνονται επι του προυπολογισμου του εργου, ή δεν ξερω και γω πως αλλιως...

 

Εστω οτι θα ανοιξουν, κανονικα αυτη τη φορα, το επαγγελμα

Τι γινεται με τα 6750λ των αυθαιρετων?

Τι γινεται με τα συμφωνητικα??

Τι γινεται με τις εισφορες???

Link to comment
Share on other sites

τί γίνεται?? τίποτα, απλά θα μπορούμε να υποβάλλουμε την οριστική υποβολή χωρίς να μας πετάει σφάλμα το σύστημα για τον αύξων αριθμό αμοιβών... μόνο συμφωνηθείσα.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι καλα κανουν και παμε για οριστικη καταργηση και τερμα και οι παραπανω εισφορες υπερ τεε για να προσλμβανει στο τεε με συμβαση εργου τα κομματοσκυλα...

 

οσο για τις αμοιβες 400+φπα για εκτος σχεδιου μουδειξε πελατης προσφορα αλλου συναδελφου και του ειπα ΔΕΝ ΛΕΩ ΕΓΩ αντιπροσφορα...

 

απαντηση πελατη......ΚΟΝΟΜΑΣ ΧΟΝΤΡΑ γιαυτο δεν σε νοιαζει......

 

 

δεν εκατσα να συζητησω μαζι του

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα του έλεγα να πάει σε αυτόν, να του δώσει τα 400€, να τα κλαίει και μετά να έρθει σε εμένα ξανά για να του κάνω σωστή δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω οσον αφορα την αμοιβη για την συνταξη τοπογραφικου σε εγσα87.Τι εργασιες βαζουμε? Γνωριζω οτι εχω αποτυπωση και κτηματογραφηση με υψομετρα (βαζω την επιφανεια), πολυγωνομετρια (2σημεια ελαχιστο και μετα+1 /2 στρ.) και δεν ξερω τι βαζω στους τριγωνισμους.Οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη!!!

Link to comment
Share on other sites

Οπως επισης και πως περναμε στο συστημα την αμοιβη τοπογραφικου για ΕΝΤΟΣ σχεδιου συνταξη τοπογραφικου...

 

Για ΕΚΤΟΣ την εβγαλα την ακρη μου λιγο πολυ

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με συγχωρεις... Δεν ειχα τους κωδικους μου και δε θυμομουν απ εξω τι εβαλα για να σου πω...

 

Λοιπον....

Μελετη-------->Συνταξη τοπογραφικου διαγραμματος εκτος σχεδιου-------->Αποτυπωση και κτηματογραφηση με υψομετρα-------->βαζεις ποσα στρεμματα και καθαρισες

 

Τωρα για τα υψομετρα μη με ρωτας!

Link to comment
Share on other sites

Μωρε αυτα τα ξερω .... για εγσα 87 μου εχουν πει οτι θελει και τριγωνισμους ....εκει τι κανουμε ειναι το θεμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.