Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τακτοποίηση αυθαίρετου ήδη δηλωμένου με Ν.1337/83


Recommended Posts

Το 75 μου ...βρωμάει!!!! Ο 1337 έγινε το 1983 και οι όποιες πληρωμές ήταν περίπου τότε έως 1985..... Μήπως είναι με προηγούμενο νόμο;;;;;

Γιαυτο μου αρεσει αυτο το Forum των μηχανικων.

Εχει απολυτο δικιο. Του εβαλαν προστιμο 10000δρχ με το ΝΔ 8/1973, με "αστυνομικη σχετικη ερευνα" την 22-12-74.

Κατοπιν τουτου υπαρχει στον ιδιο φακελο Βεβαιωση του ιδιοκτητη (με σφραγιδα παρακαλω της υπηρεσιας του Δημου) το 1983 για προσωρινη αναστολη απο την κατεδαφιση.

 

Αρα ....εχω ολα τα κτιρια προ του 1975 (αυτοψια 74)...και δηλωση (Α'φαση). Νομιζω οτι με καλυπτουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σήμερα πήγα στην αρμόδια πολεοδομία να ρωτήσω για την ολοκλήρωση β' φάσης Τρίτση σε περίπτωση που είχα με αποδείξεις και ΥΔ, που όμως δε βρήκα πουθενά σφραγίδα προσωρινής αναστολής από κατεδάφιση. Εκεί είδαν όλα τα χαρτιά μου και μου είπαν ότι είμαι εντάξει. Ότι δεν έβαζαν από την πολεοδομία αυτή τέτοια σφραγίδα και ότι με τα χαρτιά που έχω αποδεικνύεται ότι έχει ολοκληρωθεί και η β' φάση χωρίς αμφιβολία. Θεωρείτε ότι μπορώ να βασιστώ σε αυτό; Χωρίς σφραγίδα;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση αυτό που είπαν να στο δώσουν και γραπτώς;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Γραπτώς δε ρώτησα, να σου πω την αλήθεια δεν το σκέφτηκα. Αλλά ρώτησα αν μπορώ να προχωρήσω σε γ' φάση γιατί το οικόπεδο μπήκε στο σχέδιο και μου λέει ναι κανονικά. Τί να πω μάλλον θα δείξει στην πορεία.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σε εκτός σχεδίου μη αρτιο και οικοδομησιμο αγροτεμάχιο για κτίσμα που δηλώθηκε με Ν.1337/1983 και έχει Β΄Φάση μπορώ να δώσω βεβαίωση για μεταβίβαση;

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο μου αρεσει αυτο το Forum των μηχανικων.

Εχει απολυτο δικιο. Του εβαλαν προστιμο 10000δρχ με το ΝΔ 8/1973, με "αστυνομικη σχετικη ερευνα" την 22-12-74.

Κατοπιν τουτου υπαρχει στον ιδιο φακελο Βεβαιωση του ιδιοκτητη (με σφραγιδα παρακαλω της υπηρεσιας του Δημου) το 1983 για προσωρινη αναστολη απο την κατεδαφιση.

 

Αρα ....εχω ολα τα κτιρια προ του 1975 (αυτοψια 74)...και δηλωση (Α'φαση). Νομιζω οτι με καλυπτουν.

 

 

Σε καλύπτουν;;;;

Γιατι να μη με καλυπτουν? Υπαρχει δημοσιο εγραφο με σφραγιδα που λεει οτι υπαρχει αυθαιρεσια το 1974 και περιγραφει τα τετραγωνικα. Τι περισσοτερο θα επρεπε να ψαξω κατα την γνωμη σου?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.