Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ν.4014/11 Δήλωσε κανένας ?


Recommended Posts

Συνάδελφοι θα ήθελα να ρωτήσω το παρακάτω...

 

Προχώρησε κανένας κάποια ρύθμιση ή περιμένετε όλοι τις ερμηνευτικές εγκυκλίους του ΥΠΕΚΑ?

 

Αν αργήσουν να βγούν θα ρισκάρετε να προχωρήσετε κάποια υπόθεση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κρινοντας απο την ελλειψη απαντησεων μαλλον οχι.....ολοι περιμενουν

 

εγω παντως αυτο θα κανω εκτος κι αν πιεστω απο κατι (καποιον)

Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά, φτιάξτε τις δηλώσεις σας (έως 50 ο κάθε ένας μας μπορεί να έχει σε κατάσταση επεξεργασίας) και άμα δεν υπάρχει κάποιος που να βιάζεται για πραγματικό λόγο όχι για τον χαβαλέ, περιμένετε...

Έχει να αλλάξει ακόμα το θέμα όλο...

 

Και επειδή το έχουν προβλέψει, δλδ σου λένε αυτό είναι το προσωρινό πρόστιμο, δε θα μπορείς να τους πεις και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

σαν τον γιαννη και εγω.....εχω 3 δηλωσεις με 10 τ.μ παραπανω εξωστη και 4 τ.μ κλειστο εξωστη.....

αν δεν μου πουν αν πανε με αναλυτικο θαναγκαστω να τα ριξω με 2000 προστιμο και οτι γινει....

 

επισης δεν μπορω να ριξω 2 γιατι με την αμοιβη εχω ενα ** αν θα χρειαστει απο γραφεια σε κατοικια και μελετη στατικης επαρκειας αντι για οπτικο ελεγχο !!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια πολλα θεματα ειναι σε εκκρεμοτητα..εγω εχω μια οικοδομη με 9 τμ σε καθε οροφο παραβαση και 1 τμ εξωστη...κανω 3 δηλωσεις ή μια??????ηδου το πρωτο ερωτημα??

Link to comment
Share on other sites

.......παμε δηλαδη οπως τον 3843 γιατι δεν το διαβασα πουθενα....

Στο σχετικό Φ.Ε.Κ. 209/21-9-11 το γράφει κάτω κάτω στο ΦΥΛΛΟ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗΣ (σελ. 6246) στα ψιλά γράμματα:

"Κάθε αυθαίρετη κατασκυεή υπολογίζεται ξεχωριστά και το τελικό πρόστιμο είναι άθροισμα των επιμέρους -ανά ιδιοκτησία-."

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.