Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χρονολογία αυθαιρεσίας


Recommended Posts

Η οτι δεν σηκωθηκανε μια μερα ΟΛΟΙ οι ιδιοκτητες μαζι και ειπανε να βγαλουν ΟΛΟΙ, σε ολους τους οροφους, τις κουζινες τους μισο μετρο προς τα εξω...?

Για Σάββατο πρωί το κόβω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 220
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δε μιλάω για φωταγωγούς και παταρια που δεν έχεις εξάλλου και αεροφωτογραφίες, αλλά ας πούμε για αυθαίρετη αποθήκη εντός οικοπέδου.

Αεροφωτογραφίες δεν υπάρχουν οπότε τι κάνουμε.

Για πιο χοντρά πράγματα δηλαδη.............................................................

Link to comment
Share on other sites

Και αεροφωτογραφίες να υπάρχουν, εάν χρειάζεται οπωσδήποτε φωτοερμηνεία (με αμοιβή αρκετά υψηλή που συζητιέται σε άλλο θέμα) τότε πάλι δε συμφέρει!

 

Απορώ, εάν στην αεροφωτογραφία φαίνεται (ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΜ) μία αποθήκη, τότε αυτό απαιτεί και φωτοερμηνεία από μηχανικό που δικαιούται να υπογράφει φωτοερμηνείες?

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι αν προκειται για ισόγειο κτίσμα το οποίο κάνει "ΜΠΑΜ" στην εροφωτογραφία ερμηνεύουμε υπέθυνα μόνοι μας...

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι εάν πιάνει τελικά αυτό!

 

Και σε περίπτωση που δεν πιάνει με βάση το Νόμο είμαι συνυπεύθυνος και γω, έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Οχι, εσυ εκανες την αιτηση σου, γραφεις και στο Ιδιωτικο συμφωνητικο οτι ειναι υπευθυνος να σε φερει ολα τα απαραιτητα στοιχεια που αποδεικνυουν την παλαιοτητα του ακινητου του.

Απο κει και υστερα, αυτος μπορει να σου φερει μονον αυτο το αποδεικτικο, ενω εσυ εχεις ΗΔΗ χρησιμοποιησει τους μειωτικους συντελεστες....

Θα τους αναιρεσεις στην οριστικη υποβολη?

Δε νομιζω...

Εγω τουλαχιστον θα το εκανα χωρις να φοβαμαι τιποτα τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω, πως υπεύθυνος είναι ο ιδιοκτήτης να προσκομίσει τα δικαιολογητικά παλαιότητας που απαιτούνται.

 

(Το Ε9 από μόνο του αρκεί? Ή θέλει και πρόσθετα δικαιολογητικά?)

Link to comment
Share on other sites

Ηλια βαλτον να κανει ενορκη μαρτυρια σε συμβολαιογραφο....

Δε βλεπω κατι αλλο...

Καλημέρα και καλή χρονιά. Όντως με ένορκη βεβαίωση σε δικαστήριο μπορεί κάποιος να μου πει αν γίνεται δεκτό(και δεν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να απόδειχτεί) το έτος κατασκευής της αυθαιρεσίας, και κατά πόσο καλύπτεται ο μηχανικός..??

Link to comment
Share on other sites

Εσχατη λυση ειναι συναδελφε, ουτως ωστε, περαν της ΥΔ του ιδιοκτητη να δωσεις και καποιο αλλο εγγραφο αποδειξης κατα καποιον τροπο της παλαιοτητας...

Εγω προσφατα ζητησα ΥΔ και απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη, που ηταν ο πατερας της τωρινης ιδιοκτητριας και το ειχε αγορασει απο τα θεμελια...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.