Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ξεκάθαρες απαντήσεις για τον υπολογισμό προστίμου


Recommended Posts

Καλημέρα! Η προθεσμία πληρωμής του εφαπαξ ποσού ή της 1ης δόσεις πότε είναι?? 22/12 σίγουρα δεν μπορεί να ισχύει αφού ο νόμος πάει μέχρι τις 31/12, Να υποθέσω ότι πλέον είναι μέχρι 22/1/2012??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε 5όροφη οικοδομή με στέγη υψώθηκε με πλαινή τοιχοποία τμήμα της στέγης και έγινε΄χώρος 50 μ2 που προστέθηκε με σκάλα στο απο κάτω διαμέρισμα. Τι περίπτωση είναι ?? Σοφίτα ? Υπολογίζεται σαν βοηθητικός χώρος η σαν κύρια χρήση ??

Για την υπέρβαση ύψους προφανώς θα ελέγξω αν εχει υπερβαση του επιτρεπομενου!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γιατί έχω κολήσει....αφαιρούνται τα πρόστιμα του 3843/10 από τον 4014 (συμπεριλαμβανομένου και του παραόλου αφού είναι τμήμα του προστίμου). Σωστά?

 

Όχι, παράβολο δεν αφαιρείτα

Link to comment
Share on other sites

Όταν ΄ιδιοκτήτης είναι πλήρης κυριος στο υπο τακτοποιήση ακίνητο και έχει τη ψιλή κυριότητα σε ένα άλλο, θεωρω ότι είναι κύρια και μοναδική οικία, αφού δεν έχει την επικαρπία στην άλλη?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, παράβολο δεν αφαιρείτα

 

Τσεκαρισμένο? Γιατί λέμε πρόστιμο 1000€ και πληρωνει ο κόσμος 350€ παράβολο και 1000-350 το υπόλοιπο. δεν λέμε 1000€ σύν 350€ παράβολο? Άρα το πρόστιμο που πληρώνει είναι 1000€ άσχετα αν πληρώνει ένα ποσο προκαταβολη υπό μορφή παραβόλου και το υπολοιπο μετα.....Είναι λάθος η λογική μου??

Edited by michalisp
Link to comment
Share on other sites

εχω περιπτωση δωματος που εχει οροφη πλακα απο σκυροδεμα.....εχει υ.δ και υ.υ......απο πανω εχει γινει ανεξαρτητη στεγη....πως να το παω?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.