Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ξεκάθαρες απαντήσεις για τον υπολογισμό προστίμου


Recommended Posts

ναι αλλά εγώ δεν έχω βάλει ακόμα τα πρόστιμα διατήρησης (και δεν με αφηνει να βαλω).........οπότε το σύστημα αν πατήσω για πρ. υπαγωγή δεν έχει αυτη τη στιγμή να αφαιρέσει τιποτα..

Edited by michalisp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οκ. Το εκανα...............τωρα καταλαβα ότι ξεκλειδωνει όταν πατας υποβολη και ας πατήσεις μετα ακυρωση. Σας ευχαριστώ όλους ;)

Link to comment
Share on other sites

λοιπο εμένα μου επιτρέπει σε προσωρινη υπαγωγη να προσθέσω φύλλα....οπότε λογικα θα επαυπολογίζει το πρόστιμο

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν μου ξεκλείδωσε.............

 

 

 

 

 

 

 

Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Για να πραγματοποιήσετε οποιαδήποτε αλλαγή στο περιεχόμενο του κειμένου ή για να συμπληρώσετε το μήνυμα που δημοσιεύσατε, χρησιμοποιείστε την εντολή "Εdit - Επεξεργασία".Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, Manolis gon

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,θέλω την γνώμη σας, εχω κτίριο με τις εξής αυθαιρεσίες.

100.τ.μ. υπέρβαση δόμησης

70 τ.μ. υπέρβαση δόμησης και κάλυψης και

25 τ.μ. υπέρβαση δόμησης , κάλυψης και πλάγιων αποστάσεων

άρα θα έχω τρία φύλλα καταγραφής!

πως θα κάνω όμως τον έλεγχο. Για κάθε φύλλο ξεχωριστά συγκρίνοντας τα με τα επιτρεπόμενα δηλ:

Ελεγχος υπέρβασης δόμησης : 100τ.μ./200τ.μ.(επιτρεπόμενα), 70τ.μ./200τ.μ., 25τ.μ./200τ.μ. ή (100+70+25)/200(επιτρεπόμενα)

Ελεγχος υπέρβασης κάλυψης: 70τ.μ./200τ.μ.(επιτρεπόμενα), 25τ.μ./200τ.μ. ή (70+25)/200(επιτρεπόμενα) ?

Link to comment
Share on other sites

igp

τα 100 τμ (είναι τα συνολικά τμ; ;) Υ.Δ

και τα μοιράζεις σε 70+25 τμ (με διάφορες υπερβάσεις ;)

ή είναι άλλα τα 25 και 70 τμ

δεν κατάλαβα-όλα είναι αυθαίρετα;

δεν έχεις κάτι νόμιμο; (ούτε τα 100;)

 

Υγ στην κάλυψη γιατί δεν υπάρχουν τα 100τμ;;

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Άρα μαυτόν τον τρόπο , dix e6, παίρνεις τους δυσμενέστερους (μεγαλύτερους) συντελεστές και τους βάζεις στα φύλλα καταγραφής. Δηλαδή συντελεστή υπέρβασης δόμησης, θα πάρω τον 1,3 (50%εως 100%) και θα τον βάλω και στα τρία φύλλα καταγραφής. Ομοίως και για τον συντελεστή υπέρβασης κάλυψης που θα είναι 1,4 (>20%) και θα τον βάλω και στα δύο φύλλα καταγραφής.Κατάλαβα σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.