Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Εγώ πάλι γιατί είμαι σίγουρος ότι αν ο Τοπογαυρος ήταν ο αδικημένος τώρα θα μας μίλαγε για το σύστημα την πολιτική κατάσταση του τόπου γιατί την δύναμη του κεφαλαίου έναντι της ομάδας του λαού. Κάπως έτσι φώναζαν και έκαιγαν τα καθίσματα του OAKA τότε που θεωρούσαν ότι αδικούνταν και μπορεί να είχαν δίκαιο.

Αλλά για μένα το μίζερο σε όλη αυτή την κατάσταση είναι ότι θεωρούσα ότι κάποιοι επιχειρηματίες κατάφεραν να επιβάλουν για προσωπικό τους όφελος τον φανατισμό την βλακεία και τις παρωπίδες μόνο στην λαϊκή μάζα όλως των ομάδων.

Αμ δε….

Το ευχάριστο είναι ότι συναντάς όλο και περισσότερους να λένε φτάνει πιά…δεν μου αρέσει να κερδίζω έτσι.

Το δυσάρεστο είναι ότι συναντάς ακόμα και μορφωμένους που από τον φανατισμός τους παραμένουν σε μια νοοτροπία που ρημάζει την χώρα.

Την πλακίτσα και τα χοχοχο θα τα ανεχόμουν όταν ο αντίπαλος θα με κέρδιζε καθαρά.

Την πλακίτσα και τα χοχοχο θα τα ανταπέδιδα όταν θεωρούσα ότι σε κέρδισα δίκαια...

Όταν όμως σε κερδίζω με πουστιά η αξιοπρέπεια μου λέει τουλάχιστον... να κάνω μόκο.

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι Παναθηναικοί

δυστυχώς χάσαμε!!!!!! όπως χάσαμε

η Ιστορία έγραψε 2-1

το πρωτάθλημα βέβαια δεν κρίθηκε απο τον συγκεκριμένο αγώνα μόνο αλλά και απο σημαντικές απώλειες βαθμών στην έδρα μας στον πρώτο γύρο

με τις ανοησίες του προπονητή μας χθές κανένας δεν ασχολήθηκε

εύκολα πολύ εύκολα θα μπορούσαμε να καθαρίσουμε το ματς και ας σφύριζε ο Καλλόπουλος ότι να'ναι

του χρόνου να' μαστε καλά

Link to comment
Share on other sites

φυσικα εξαρταται τι ψαχνει κανεις γυναικα η πουτ@ν@?

Τι ανοίγεις τέτοια συζήτηση τώρα .

Και είμαστε και πολλοί οι 50άρηδες εδώ .:rolleyes:8-)

 

 

 

με τις ανοησίες του προπονητή μας χθές κανένας δεν ασχολήθηκε

 

Εκεί έχουμε πρόβλημα καιρό τώρα , αλλά βλέπεις οι δημοσιογράφοι το πνίγουν .

Με την ΑΕΚ σερνόταν το κέντρο από το 50 μιά και οι γεροδιεθνείς είχαν παίξει με την εθνική 3 μέρες πριν και ο γεροπροπονητής ,μάλλον τον είχε ψιλοπάρει , τον υπνάκο.

 

 

Γιά το μάτς , μιά και έγινε χαμός ήταν καλύτερα που το "κέρδισε" η CSKA PIREAS , μπας και αλλάξει κάτι , ενώ με την ισοπαλία θα περνούσε ανώδυνα .

Link to comment
Share on other sites

@Τοπογάβρος :

 

Όλη η Ελλάδα σκούζει, μήπως το σύμπαν συνωμοτεί εναντίον σας πάλι ; (όπου σύμπαν και η Ευρώπη, για να μην ξεχνιόμαστε)

 

Γίνεστε γραφικοί, πατατάκια, ποπκορν και ντου σε 11 παίκτες.

 

Πω πω μπόοοοχα η ομάδα του Λαού... Η χούντα, η φούντα και δεν ξέρω γω τι, σας έφταιξε.

 

Μπεεεεεεεεεεεεεε ....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στη χώρα της φαιδράς πορτοκαλέας...

οι γάυροι αντιγράφουν τους "πετυχημένους πολιτικούς της";

ή τ΄ ανάποδο;

Link to comment
Share on other sites

λογικό να χάσουμε.....γκόλ και πέναλτι ακυρώθηκαν.είναι πολλά τα λεφτα παίδες.!!!!πραγματικά θα θελα μια φορά να κάνει ντου η εφορία στις προτοκλασάτες ομάδες να δω τι βρωμολεφτα κυκλοφορούν.και εμεις τους υποστυρίζουμε και τους πληρώνουμε (εισητήρια κ α).παναθα ειμαι ρε παιδια αλλα εχω αηδιάσει με το ποδοσφαιρο

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι μέθοδοι του "τίγρη" έχουν φέρει σωστά αποτελέσματα στο παρελθόν...

Για τους μικρότερους μπάκας 1995... άν δεν με απατά η μνήμη μου.

 

Υ.Γ. Και μετά οι "κακόπουλοι" γίνονται... "καλόπουλοι", όνομα και πράμα, σε dt.

Link to comment
Share on other sites

Όταν όμως σε κερδίζω με πουστιά η αξιοπρέπεια μου λέει τουλάχιστον... να κάνω μόκο.

Για ποια αξιοπρεπεια μιλας...?

 

Σε γαυρο απευθυνεσαι...

Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι ούτε ολυμπιακός ή παναθηναικός

κάποτε ήμουν αεκ (πλέον δεν πολυασχολούμαι)

 

για το ντέρμπι μίλησα με φίλους και γνωστούς ολυμπιακούς

 

οι φίλοι μου είπαν ότι κακώς κέρδισαν τον αγώνα και ότι καλύτερα να το έχαναν

το ματς αφού και πάλι θα κέρδιζαν το πρωτάθλημα χωρίς να τους κατηγορούσαν

για κάλπικο πρωτάθλημα

 

οι γνωστοί μου είπαν καλώς το κέρδισαν και ότι είναι καλύτερη ομάδα κτλ....

σαν τις δηλώσεις του μαρινάκη ένα πράγμα

 

είμαι περήφανος τελικά για την ικανότητά μου να ξεχωρίζω τους φίλους από τους γνωστούς

 

τέλος έχω να πω ότι πέρα από την καζούρα και το πείραγμα που μπορεί να κάνει

ένας φίλαθλος σε ένα άλλο όταν κερδίζει ένα αγώνα, αν σε σοβαρή κουβέντα δεν μπορεί να παραδεχτεί ότι καλώς ή κακώς κέρδισε έναν αγώνα, να

αποδεχτεί δηλαδή την αλήθεια για κάτι τόσο ανούσιο για τη ζωή μας που είναι

ένας αγώνας ποδοσφαίρου δείχνει άνθρωπο ΑΝΑΝΔΡΟ

 

αν δεν μπορείς να παραδεχτείς ρε αδελφέ το αποτέλεσμα ενός αγώνα τότε κακώς φοράς παντελόνια. είσαι ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν θα επιμείνω στο αποτέλεσμα. Κακές διαιτησίες παντού υπάρχουν, ακόμα και στο Champions League ενίοτε. Με αυτά όμως που εκτυλίχθηκαν μετά τη λήξη του αγώνα θα πρέπει να σκεφτεί πολύ σοβαρά η πολιτεία να εφαρμόσει μια βελτιωμένη εκδοχή του "Θατσερικού" νόμου: αποκλεισμό όλων των ελληνικών ομάδων από όλες τις ευρωπαϊκές και διεθνείς διοργανώσεις επ' αόριστον και μέχρις ότου βάλουν χαλινό στους φιλάθλους τους. Γιατί ρε γμτ στην Αγγλία και σε άλλες χώρες το γήπεδο να θυμίζει εκκλησία και εδώ ρωμαϊκή αρένα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.