Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Αν δεν κάνω λάθος . χτες οι οπαδοί του Γαύρου , έφυγαν πριν την απονομή . Αν έχει συμβεί αυτό , θα ήταν δείγμα υγείας .

 

Αλλά κάποιοι δεν θέλουν ομάδες , θέλουν πραιτωριανούς γιά να τους προστατεύουν στις 'δουλειές" τους .

 

Αν αυτό δεν αλλάξει , τίποτα δεν θα αλλάξει .

Link to comment
Share on other sites

το ποδόσφαιρο της εμπορευματοποίησης στην Ελλάδα είναι ακριβώς ο καθρέπτης του τι γίνεται σήμερα ακριβώς στην Ελλάδα τόσο σε πολιτικό και οικονομικό επίπεδο , αλλά και πως αντιμετωπίζεται η περιφέρεια που προσπαθεί , από το κράτος της Αθήνας 

 

2462 χρόνια και δεν έχει αλλάξει τίποτα από την κυριαρχία της Αθήνας του Περικλή μέχρι σήμερα , μόνο που τότε υπήρχε και μια ακμή στην Αθήνα ενώ σήμερα πλήρη μπόχα σαν αυτήν που αναδύεται από αυτή την πόλη που δυστυχώς έτυχε να γεννηθώ και να περάσω τα χρόνια τα παιδικά μου και της εφηβείας 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

και ξέρετε γιατί έφυγα από την Αθήνα για να μην γίνω "Μανιάτης" να μην έχω το θάρρος ή τα α....α να πω ναι ρε ήταν πέναλτι στο διαιτητή (μόνο ένας Ντέμης επαρχειοτόπουλο γνήσιο τότε το έκανε  , τώρα δεν ξέρω αν θα το έκανε ) Να γιατί η Ελλάδα μας νοσεί γιατί Μανιάτηδες υπάρχουν πολλοί γύρω μας και είναι πιο επικίνδυνοι από τους Μαρινάκηδες 

Link to comment
Share on other sites

Οι υπάλληλοι (Μανιάτιδες) κάνουν αυτά που τους λεν τα αφεντικά (Χοντρός). Αλλωστε δεν έχουν το εκτόπισμα να αποκτήσουν δική τους βούληση. Μικροί...της σειράς...

Πάντα οι μεγάλοι είχαν την εύνοια άλλων παραγόντων, αλλά αυτό που γίνεται με τους γαύρους σήμερα είναι μοναδικό σημείο σήψης. Κάποτε και μία Λάρισα πήρε κυπελλο-πρωτάθλημα, Ο Πανιώνιος πήρε κύπελλο κόντρα στον Παναθηναικό...

Ο Χοντρός όχι.....Να σφάξουμε τον κάθε ένα προκειμένου να κάνουμε συλλογή τροπάιων. Λες και το χαίρονται οι οπαδοί του. Λες και έχει νόημα πόσα έχεις. Χέστηκε η φοράδα στο αλώνι. Στην Ευρώπη άλλωστε με τους υπόλοιπους πρωταθλητές είσαι ρόμπα και περίγελος.

Εχει βουίξει το διαδύκτιο, από τον λαό του...στο τέλος θα κάθεται στα επισημα μόνος του...Ντροπή του ποδοσφαίρου είναι.

Ο Γιάχος έκλαιγε λέει....Δάκρυα χαράς, έκλεισε μία καριέρα, ανοίγει κάποια άλλη γι'αυτόν, δεν θα τον αφήσουν παραπονεμένο....

 

ΥΓ. Στην Αγγλία δεν ξέρουν μπάλλα τελικά....ακους εκεί κάποια Γουίγκαν να παίρνει το κύπελλο από μία Μάνστεστερ Σίτι των εκκατομυρίων......

Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι παλαιά ήταν καλά (και το ξέρω εκ των έσω αφού ήμουν έστω και λίγο επαγγελματίας ποδοσφαιριστής)   , αλλά ο χοντρός δεν αφήνει να πέσει ούτε ψίχουλο Το Εμπορευματικοποιημένο  ποδόσφαιρο όπως και κάθε τι στην Ελλάδα νοσούν 

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μπράβο στο Αστέρα Τρίπολης για την κατάκτηση του κυπέλλου Ελλάδος Το ίδιο είχα ευχηθεί και στην ΑΕΚ του Ριβάλτο για τη κατάκτηση πριν χρόνια του πρωταθλήματος Ελλάδος (από ένα πανιώνιο) Γαύροι τουλάχιστον μην κάνετε και το μπάσκετ σαν το ποδόσφαιρο που εκεί τα αξίζετε τα πρωτεία

Συμφωνώ απόλυτα...

Έχω χρόνια που δεν ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο για λόγους αρχής (έχω αηδιάσει)...Χτες είπα να καθίσω με τα δύο μεγάλα παιδιά μου (Ολυμπιακοί όλοι) να δούμε μπάλα....

Αηδίασα για ακόμη μια φορά...Και στεναχωρήθηκα αφάνταστα που μια μικρή αλλά άξια ομάδα δεν σήκωσε τελικά αυτό το κύπελλο...

Ακόμα και τα παιδιά μου δήλωσαν μετά το ματς ότι "θα αλλάξω ομάδα"... 

Link to comment
Share on other sites

μπράβο στον ολυμπιακό του μπασκετ , τέτοιο ολυμπιακό θέλουμε όσοι αγαπάμε τον αθλητισμό και δεν είμαστε ολυμπιακοί και όχι σαν το Ολυμπιακό του ποδοσφαίρου και του χοντρού Δεν φτάνει μόνο να είσαι η καλύτερη ομάδα χρειάζεται κάτι παραπάνω για να λέγεσαι άξιος πρωταθλητής

Link to comment
Share on other sites

τι να πει κανείς για αυτήν την ΤΡΟΜΕΡΗ ΟΜΑΔΑ του Μπαρτζώκα,του Χαινς,του Σπανούλη,του Σλούκα κ.ο.κ...

 

 

άϋπνοι θα μείνουμε σήμερα

 

y.g το κύπελλο στο ποδόσφαιρο το άξιζε ο Αστέρας.

Edited by streetas
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.