Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

οπου μπορειτε διαδωστε αυτο το βιντεακι γιατι αξιζει

φαμπιαν τεγιο εθνικης παιδων του ισημερινου

βεβαια ο george michael οταν επαιζε ποδοσφαιρο,θα του ειχε δωσει το ποδι στο χερι!

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικα με το χθεσινο παιχνιδι, επειδη πολυς ντορος εγινε για το τιποτα, να τοποθετηθω κι εγω που το εβλεπα και Live απο τη Θυρα 2 του γηπεδου.

Οντως ειχε πολυ ξυλο, πολλα αντιαθλητικα μαρκαρισματα αλλα τιποτα περισσοτερο απο αυτα που βλεπουμε καθε χρονο και στην Τουμπα.

Μπουκαλια εφυγαν στο γηπεδο. Ναι... Στην Τουμπα δε φευγουν σαμπως?

Κροτιδες... ναι.... Καρεκλακια, ναι.... Τιποτα πρωτογνωρο.

Το παιχνιδι πηγε στη δυναμη, λογικα, ελλειψει ποιοτητος απο μερους μας. Τιποτα περισσοτερο απο ενα παιχνιδι γοητρου και αξιοπρεπειας-περηφανιας, μιας και ηδη εδω και καποιες αγωνιστικες ειμαστε πεσμενοι επι της ουσιας.

Αντιαθλητικα τακλιν, ναι, εγιναν. Πρωτη φορα ηταν? Η πρωτη φορα εμειναν ατιμωρητα?

 

Θυμαστε το τακλιν του ΓΧ (που κοπτεται για το σκληρο παιχνιδι του αντιπαλου) στον Καραμπελα που του εσπασε το ποδι και κερδισε πλαγιο?

Κλαδια και σπασιμο τσαμπουκα σε φλεγομενη Τουμπα, ειδικα στα πρωτα λεπτα ενος ντερμπι δεν εχετε ξαναδει?

Μονο στο Χαριλαου αυτα?

 

Σφαγη του Σπαθα, δεν ξαναγινε... Το 2010... Γιατι ρε παιδια?

Γιατι εδωσε κιτρινη στο κεντρο στο 1ο λεπτο στο Γκαρσια επειδη κρατησε παραπανω τη μπαλα στα ποδια του και καθυστερησε φαουλ. Και? Δε μπορουσε μετα να κανει τακλιν στην καρωτιδα και να βριζει μανες και σπιτια αντιπαλων.

Επειδη ανεχτηκε τα σκληρα μαρκαρισματα του Ναφτι και του Αρανο. Και? Στην Τουμπα αυτα τιμωρουνται?

Ολα ειναι στα πλαισια ενος ντερμπι... Παθος, ενταση, χτυπηματα, ολα.

 

Δε δεχομαι επ ουδενι τα ιδια πραγματα στη μεν Τουμπα να ονομαζονται "ο νομος της τουμπας" και στο δε Χαριλαου να ονομαζονται "αλητεια"

Δυο μετρα και δυο σταθμα απο τον ξαφνικα νεοπλουτο του Ελληνικου πρωταθληματος.

 

Οσο θα υπαρχουν νομοι που θα μεταβαλλουν τις ισορροπιες υπερ της μιας και εναντιον της αλλης σε ενα ντερμπι, αλλο τοσο θα υπαρχουν και τετοια φαινομενα εκατερωθεν.

 

Κατα τα λοιπα, η ομαδα μου επεσε εδω και καποιες αγωνιστικες και καλως επεσε. Μακαρι να ξαναγεννηθουμε απο τις σταχτες μας και να επιστρεψουμε πιο δυνατοι...

 

Υ.Γ. Η πουτανα η ζωη ειναι μια ροδα και γυριζει και ο Αθανασιαδης και ο Τζαβελας που πουλησαν φτηνο οπαδιλικι στους ασπρομαυρους μαμελουκους, σε 2 χρονακια θα ειναι παλι εδω και θα αγωνιστουν στο ιδιο γηπεδο. Μονο που ο κοσμος δεν ξεχνα...

Link to comment
Share on other sites

χα ,χα   Τάκλιν στην καρωτίδα θα του είχα κάνει ....  πάντως εγώ επειδή και με τον πανιώνιο ο Αρης έπαιξε δυνατά δεν με πείραξε προσωπικά καθόλου παρόλο που κάποιοι δικοί μου παρεξηγήθηκαν 

 

όσοι φεύγουν από αυτό το πρωτάθλημα μάλλον τυχεροί είναι , μακάρι να μπορούσε και ο Πανιώνιος 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

χα ,χα   Τάκλιν στην καρωτίδα θα του είχα κάνει ....  πάντως εγώ επειδή και με τον πανιώνιο ο Αρης έπαιξε δυνατά δεν με πείραξε προσωπικά καθόλου παρόλο που κάποιοι δικοί μου παρεξηγήθηκαν 

 

όσοι φεύγουν από αυτό το πρωτάθλημα μάλλον τυχεροί είναι , μακάρι να μπορούσε και ο Πανιώνιος 

το ειδες το γκολ του πιτσιρικα george?

αριστουργημα.κριμα να του κοψεις τη μπαλιτσα γιατι προσφερει θεαμα ο πιτσιρικας

Edited by pantsel
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο σε κόβω να είσαι της σχολής ή ο παίκτης ή η μπάλα...ποτέ και τα δυο μαζί δεν περνάνε... :mrgreen:

 

Από την άλλη, για τον Αρη γιατί έπεσε μαθηματικά? Δεν νομίζω....Εν πάση περιπτώση επειδή είδα live τον Αρη στο μεταξύ μας, άσχετα με το σκορ, το είδα και χτες το ματς....(οι άλλοι ένα αυτογκολ και κάτι σούτ του Στοχ για το και καλά), δεν έχει κακή ομάδα, να το πω αλλιώς δεν έχει χειρότερη από αυτούς που φαίνεται να σώζονται... Αλλά όταν πας κόντρα στον χοντρό έτσι είναι...Οπως πάνε να φάνε τον Απόλλωνα...

Link to comment
Share on other sites

μην ξαναπεις τον χοντρο....χοντρο!

σαν την ατακα αυλωνιτη για τον νικο ριζο: μην ξαναπεις τον κοντο...κοντο!πρωτο μποι στο στρατο-ε οχι και πρωτο,τελευταιο με ειχανε-ναι,αλλα οταν γυριζε το στρατευμα μεταβολη,νασου πρωτος!χαχαχαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

και ως παλιός αν και παοκτσης όταν έπαιζα στις αλάνες (όταν έπαιζα μπακ) είχα πρότυπο το Σούρπη... (ριμέμπερ ένιουάν?)

άρα με τον τζορτζ

Link to comment
Share on other sites

και ως παλιός αν και παοκτσης όταν έπαιζα στις αλάνες (όταν έπαιζα μπακ) είχα πρότυπο το Σούρπη... (ριμέμπερ ένιουάν?)

άρα με τον τζορτζ

το ειδες το γκολακι?δες το imhotep

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.