Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπευθυνη δήλωση ιδιοκτήτη Ν.1599/86 σύμφωνα με την 2.β) του άρθρου 24 του Ν.4014


Recommended Posts

Συμπληρώνω ότι, το εν λόγω πληρεξούσιο θα πρέπει ν' ανέβει και αυτό στα απαιτούμενα αρχεία της δήλωσης, ως δεύτερο έντυπο με την εξουσιοδότηση του μηχανικού.

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις όμως ότι σε αντίστοιχη δική μου περίπτωση όλες οι δηλώσεις ήταν στο ονομα του ιδιοκτήτη και το ΚΕΠ δέχτηκε να κάνει γνήσιο υπογραφής με το πληρεξουσιο

Link to comment
Share on other sites

παντως,...γνησιο της υπογραφης του ..."εντολεα" δεν εκανε το ΚΕΠ...

 

Εκανε του "εντολοδοχου" ...που ηταν παρων...ο οποιος δηλωνε οτι ενεργει για λογαριασμο του ..Χ...με το υπ' αριθ....πληρεξουσιο.

Στην δηλωση ιδιοκτητης ηταν ο εντολεας

 

Τις περαιτερω ενεργειες[ δηλωση- αναθεση κλπ] τις εκανε για λογαριασμο του ο ειδικος πληρεξουσιος..

παντοτε στο ονομα του ιδιοκτητη...

 

σωστα τα προαναφερθεντα απο sagiasd και ιασονα

[με τις καλησπερες μου]

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

οχι Δημητρη και εμενα μου εκανε εντυπωση , εγω τους εδωσα την υπ. δηλωση με γραμμενο το κειμενο και τους ειπα να γραψουν τα στοιχεια τους.

Συγκεκριμενα ειπα στον πληρεξουσιο να γραψει τα δικα του και να υπογραψει ως πληρεξουσιος και μετα να μου δωσει το πληρεξουσιο, αλλα αυτος μου εφερε την υπ. δηλωση στο ονομα του εντολεα με το γνησιο υπογραφης αυτου. Πως το εκανε αυτο δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Συνάδελφοι σε συνέχεια των ερωτημάτων αυτών, στο σύστημα του ΤΕΕ ποια στοιχεία μπαίνουν στον ιδιοκτήτη;;;;

του πληρεξουσίου;;;;

Εφόσον ζητηθεί βεβαίωση μηχανικού (τι ονομα θα φαινεται στον ιδιοκτητη, του πληρεξουσιου;)

ή σε σχεση με το Ε9 (θα υπαρχει διαφοροποιηση) 

ή εφόσον κάποτε παύει η ισχύς του πληρεξούσιου εγγραφου....τι γινεται;;;;;

Επισης για τον ιδιοκτητη εχω ενα.........ΑΦΜ Εξωτερικου  κατοικος ΗΠΑ....το Ε9 στο ονομα του

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.