Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιτελους η αναμενομενη αναβαθμιση


Recommended Posts

Στο Συμψηφισμο Προστιμων εχει και αστερισκους αλλα πουθενα η επεξηγηση. Ξερει κανενας τι εννοει?

Μετα λεει με λιγα λογια οτι εδω λαθη δεν διορθωνονται. Ξερει κανενας αν το 10.000 πρεπει να γραφτει ετσι ή 10000 (δλδ χωρις τελιτσα :grin: )?

οπως επισης και το κομμα ...σαν τελιτσα ή σαν κομμα οπως στα φυλλα καταγραφης? Μην κανουμε κανενα λαθος γιατι θα ΄ναι χοντρο...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, πληρώνεται το παράβολο και μόλις εμφανιστεί πατάμε υποβολή ή μόλις εμφανιστεί συμπληρώνουμε τα πρόστιμα και μετά κανουμε υποβολή;

Και ως αποδεικτικό γράφουμε Ημερομηνια πληρωμης, Αριθμό Πράξης και αν προκειται για ν. 3843 τον κωδικό πληρωμης (τον 15ψήφιο εκείνο κωδικό;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πληρωνεται το παραβολο, ξαναυποβαλουμε τη δηλωση για να περασει στην προσωρινη υπαγωγη και εκει επιλεγουμε τον τροπο πληρωμης. Πλεον ειμαστε σε προσωρινη υπαγωγη και μπορουμε να δηλωσουμε παλαιοτερα προστιμα (ημερομηνια και Α/Α εφορειας, κωδικο πληρωμης, οτιδηποτε αποδεικνυει την πληρωμη) και το συνολο του ποσου (μολις το εκανα χωρις τελιτσα στις χιλιαδες και με κομμα στα λεπτα του ευρω και το πηρε...). Σε αυτο το σημειο θα πρεπει να εχουν αναθεωρηθει και οι δοσεις ή η εφαπαξ πληρωμη με το νεο υπολοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το παράβολο, εάν στην πρώτη δήλωση δηλώσουμε 49,90 τ.μ., πληρωθεί το παράβολο 500 ευρώ και μετά διορθώσουμε τη δήλωση σε 50,01 τ.μ. θα προκύψει πρόβλημα;

Και αν τα νούμερα του παραδειγματος είναι 49,90 και μετά διορθώσουμε σε 420 τ.μ.;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πονηριές μου φαίνονται αυτές για να γλυτώσει την καταβολή του ακριβότερου παραβόλου! :smile:Γιατί να εμπλακείς εσύ σε αυτό?

Edited by Manolis gon
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ το έκανα αυτό... δουλεύει... χαχχαα... το κουτσούρεμά μου βέβαια ήταν 1,50τ.μ. μόνο και θα έχω δικαιολογία ότι δεν είχα υπολογίσει σωστά...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

θέλω να δηλωσω έννα αυθαιρετο που θα βγάλει άδεια .....επιλεγω προς εκδοση ΟΑ? Το ανακληση οικι.αδειας τι είναι? στο

Α/Α έργου του συστήματος αμοιβών τι 8α βάλω? θα βγάλω αμοιβη βάζοντας τις μέρες για την πρώτη φάση μόνο? ευχαριστω..

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι έχω πελάτη για τον οποίο έχω κάνει αρχική δήλωση και έχει βγει το έντυπο του παραβόλου το οποίο όμως για κάποιο σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα οπως λέει δεν μπορεί να το πληρώσει. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Έχει κάποιες κυρώσεις ή απλά σταματάει η διαδικασία ένταξης;

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι έχω πελάτη για τον οποίο έχω κάνει αρχική δήλωση και έχει βγει το έντυπο του παραβόλου το οποίο όμως για κάποιο σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα οπως λέει δεν μπορεί να το πληρώσει. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Έχει κάποιες κυρώσεις ή απλά σταματάει η διαδικασία ένταξης;

 

και εγώ ενδιαφέρομαι για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.