Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διόρθωση μέτρων μετά την πληρωμή του παραβόλου


Recommended Posts

Έχει πληρωθεί παράβολο και θέλω να διορθωσω κάποια μέτρα.Ενώ στο φύλλο καταγραφής μπορώ να αλλάξω τα μέτρα όπως θέλω , δεν μου επαναυπολογίζει το πρόστιμο , δεν μπορώ καν να πατήσω το κουμπί υπολογισμού. Στο σεμινάριο του τεε είχαν πει ότι θα είναι δυνατή η αλλαγή των μέτρων οποιαδήποτε στιγμή και βασιζόμενος σε αυτό έβαλα τα μέτρα στο περίπου σε βιαστικό πελάτη και θέλω τώρα να τα διορθώσω..Έχει κανείς γνώση τι γίνεται?

 

 

EDIT

 

Τώρα βλέπω ότι αν πατήσω ξανά υποβολη και μου ζητήσει να επιλέξω δόσεις η εφάπαξ το διορθώνει και λεει αρχικό προστιμο και πρόστιμο μετά την υποβολή. Από εδώ και μετά μπορούν πάλι να γίνουν αλλαγές στα μέτρα και να μου αλλάζει αυτόματα το ποσό των δόσεων πχ?

Edited by iguana
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 27
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κάνεις πάλι υποβολή και μετά μπορείς να τα αλλάξεις (δεν το έχω κάνει ακόμα, αλλά είναι απάντηση από σεμινάριο τεε)

θα μπεις σε προσωρινή υπαγωγή όχι σε τελική, που σημαίνει ότι όταν σιγουρευτείς για όλα θα ξανακάνεις και 3η υποβολή

Link to comment
Share on other sites

αμα έχει γίνει οριστικη υποβολη με εφαπαξ πληρωμη προστιμου και έχει γίνει λάθος υπολογισμός (ξέφυγαν κάποιες αυθαιρεσίες) άραγε τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σοβαρό τότε επικοινωνείς με ΤΕΕ να σου ανοίξουν πάλι την καρτέλα για να κάνεις διορθώσεις.Δεν ξέρω όμως να σου πω σε ποιο ΤΕΕ επικοινωνείς.Αν δεν είσαι Αθήνα δοκίμασε να πάρεις πληροφορίες επικοινωνίας από το τοπικό ΤΕΕ, αν είσαι Αθήνα πήγαινε από εκεί.

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για διόρθωση στην περιγραφή μετά την "Οριστική Υποβολή" την 'ιδια διαδικασ'ια ακολουθούμε? Τηλέφωνο στο ΤΕΕ κλπ???

Link to comment
Share on other sites

και μία ακόμα ερώτηση για διόρθωση μέτρων μετά την πληρωμή του παραβόλου.

Εστειλα μία δήλωση (είμαι σε φάση αρχική υποβολή) και βγήκε παράβολο 2000ευρώ (110τ.μ.) και ο ιδιοκτήτης το πλήρωσε. Στη συνέχεια, μετά από δεύτερη μέτρηση τα τετραγωνικά βγήκαν 95. Αυτό σημαίνει ότι έπρεπε το παράβολο να ήταν 1000 ευρώ.

Σε αυτές τις περιπτώσεις τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Το παράβολο πάει....

Άλλαξε τα μέτρα και μετά την επανυποβολή για την επόμενη φάση θ' αφαιρεθεί από το συνολικό πρόστιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.