Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κλείσιμο ηλεκτρονικού συστήματος ΤΕΕ για τα αυθαίρετα


Recommended Posts

Έχω την εξής "ιδέα":

Μήπως, λέω μήπως ήταν μια "συμπαιγνία" ΤΕΕ - ΥΠΕΚΑ για να πιέσουν τους ιδιοκτήτες κ.λπ. να στείλουν ότι, περισσότερο μπορούν μέχρι τέλος του έτους; Και δεν "κλείσει" τίποτα τελικά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 148
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το εχω αναφερει τωρα μια βδομαδα το ενδεχομενο αυτο...

Επισης,ενδεικτικα, εχει γινει περιπου το 1/4 των αιτησεων τις τελευταιες 5-6 μερες...

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Αναστέλλεται το κλείσιμο των αυθαιρέτων....Διακόπτεται όμως το σύστημα των αμοιβών...

http://portal.tee.gr...TER20111222.pdf

Edited by pggiotas
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εξής "ιδέα":

Μήπως, λέω μήπως ήταν μια "συμπαιγνία" ΤΕΕ - ΥΠΕΚΑ για να πιέσουν τους ιδιοκτήτες κ.λπ. να στείλουν ότι, περισσότερο μπορούν μέχρι τέλος του έτους; Και δεν "κλείσει" τίποτα τελικά;

 

Το εχω αναφερει τωρα μια βδομαδα το ενδοχομενο αυτο...

Επισης,ενδεικτικα, εχει γινει περιπου το 1/4 των αιτησεων τις τελευταιες 5-6 μερες...

 

Αυτό σε συνδυασμό με το ότι πρέπει να γίνει πληρωμή εφ' απαξ ή πρωτης δόσης ως τις 30/12/2011, εξηγεί πολλά.

Το ΤΕΕ παίρνεις υψηλες κρατησεις από τις ''νόμιμες'', εκβίαζε με πειθαρχικό για να μη χασει φορους και ΦΠΑ το κρατος και οι δυο τους ευχαριστημένοι. Με ενα συστημα αστειο και αργο κίνητο καράβι, χωρις να εχουν ενημερωσει πως θελους τα εγγραφα της επομενης φασεις και φυσικα χωρις να ειναι ξεκαθαρο τι πρεπει να γινει διαδικαστικα. Περαστικά μας

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Με το κλείσιμο του συστήματος των αμοιβών το ΤΕΕ ποιόν πραγματικά εκβιάζει;

Μπορούμε να το σκεφτούμε λίγο;

Link to comment
Share on other sites

Πόσες υπογραφές χρειάζεται για να περάσουν απο πειθαρχικό τα μελη του ΔΣ του ΤΕΕ; Τετοια κοροιδία μεσ'τα μουτρα μας, δεν πρέπει να την αφήσουμε έτσι...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ΙΑΣΟΝΑ, όλους τους πολίτες εκτός της κυβέρνησης (εκτός αν κάποιος από αυτούς έχει ανοιχτή υπόθεση)

 

 

 

 

Οι πρωινές ώρες είναι οι εργάσιμες συνάδελφε... Δηλαδή αν σου πούνε ότι απεργούν σήμερα οι τράπεζες, θα καταλάβεις ότι απεργούν μετά τις 6 το απόγευμα;;;

JTB εμείς όμως δεν έχουμε ωράριο :(

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Με το κλείσιμο του συστήματος των αμοιβών το ΤΕΕ ποιόν πραγματικά εκβιάζει;

Μπορούμε να το σκεφτούμε λίγο;

 

Ποιον???

Για πες εσυ..

Εμενα δεν παει το μυαλο μου..

ΟΑ δεν βγαινουν, οποτε..???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.