Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κλείσιμο ηλεκτρονικού συστήματος ΤΕΕ για τα αυθαίρετα


Recommended Posts

Γνώμη μου είναι ότι δεν εκβιάζει κανέναν.

Σιγά τις τρελές Ο.Α. που βγάζουμε.

Προσωπικά εγώ σαν μηχανικός δεν νιώθω εκβιασμένος από το κλείσιμο των αμοιβών του ΤΕΕ. Από την ανοησία τους νιώθω.

Προκαταβολή θα πέρνω και όταν ανοίξει βλέπουμε.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 148
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ ξεκάθαρα πιστεύω ότι, πρωτίστως εκβιάζει εμάς! Τα μέλη του δηλαδή!

Κι εμείς ..........

 

Δεν έχει σημασία το ότι, εμείς μπορούμε (όσοι μπορούνε) να κινηθούμε και διαφορετικά.....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Πάντως χάθηκε μιας πρώτης τάξης ευκαιρία να διορθωσουν τα κακώς κείμενα του συστήματος με την ησυχία τους...

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ. Δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.

Με ενδιαφέρει όμως περισσότερο, η εικόνα που βγάζουμε προς τα έξω. Προς τους πελάτες. Κι εμείς και το ΤΕΕ.

Χτες με ρώτησε πελάτης αφελώς: "Μα αν κλείσει το ΤΕΕ το σύστημα των αμοιβών εσάς δεν εκβιάζει; Τον εαυτό του δεν εκβιάζει;"

 

Ένοιωσα κάπως....

Κι αυτοί οι μαμάκες, στον "πόλεμο" που ξεκίνησαν έριξαν με την πρώτη το "μεγάλο" τους όπλο;

Δεν είχαν άλλο τρόπο αντίδρασης; Ποιό αποτελεσματικό; Να τους πόναγε περισσότερο;

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, δεν χρειαζοτανε να κλεισει το συστημα του ΥΠΕΚΑ για να κανει το ΤΕΕ ζημια!

Αντε και είναι ανοιχτο....

Τι να το κανουμε που αν δεν πάρουμε το νουμεράκι από το συστημα του ΤΕΕ δεν μπορουμε να κανουμε τ-ι-π-ο-τ-α;

 

Άρα, μια χαρά πιέζουν και μάλιστα ακριβως εκεί που έχουν δικαιοδοσία δηλ στο συστημα του ΤΕΕ και όχι του ΥΠΕΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν μπορείς να κάνεις είναι οριστική υπαγωγή...και παραβολάκια και δοσούλες εισπράττει το κράτος οπότε δεν αγχώνεται αμα ο πελάτης σου ολοκληρώσει την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν μπορείς να κάνεις είναι οριστική υπαγωγή...και παραβολάκια και δοσούλες εισπράττει το κράτος οπότε δεν αγχώνεται αμα ο πελάτης σου ολοκληρώσει την διαδικασία.

 

Aκριβως αυτο...

Μια χαρα γινονται οι αιτησεις...

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε σεις, αν δεν μπορεις να υποβαλλεις αμοιβες, πως θα βαλεις τον Α/Α απο το ΤΕΕ πριν την αρχική υποβολή για να σου βγαλει το παραβολο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.