Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

Καλημέρα. Οι επικυρώσεις των εγγράφων μπορούν να γίνουν αντί για ΚΕΠ σε αστυνομικό τμήμα ή λιμεναρχείο;

 

Φυσικά και μπορείς

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω, οποτε ζητώ την κατανόησή σας σε τυχόν λάθη ή παραλήψεις.

 

Αναφορικά με την επιτροπή του Ν. 4014/2011 (Άρθρο 24, Παρ. 9), η οποία αναφερόταν σε πρόχειρες κατασκευές, ισχύει η προσθήκη του Ν.4030/2011 (Άρθρο 49, Παρ. 11) η οποία δεν αναφέρεται σε πρόχειρες κατασκευές. Το έχω καταλάβει καλά?

 

Δεύτερον, έχουν συσταθεί αυτές οι επιτροπές πουθενά? Σε πρόσφατο ταξίδι μου στην Άνδρο "προς αναζήτηση της αλήθειας", η Πολεοδομία δεν ήξερε, και πληροφορήθηκα από συνάδελφο ότι δεν έχει γίνει κάτι επί του θέματος!

 

Γνωρίζει κανείς να με διαφωτίσει?

 

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ Ηπερίπτωσή μου δεν είναι πρόχειρη κατασκευή και εμπίπτει στο Άρθρο 24, Παρ. 24.β

 

 

 

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

Ευχαριστώ, Manolis gon

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Στο ιδιο πλαισιο η παρατήρηση μου: απο το Internet Explorer μπορεις να έχεις ανοιχτες και τη σελίδα αμοιβών του ΤΕΕ και τη σελίδα αυθαιρετων, και μάλιστα περισσότερες φορές την καθε μία (για copy-paste).

Απο τον mozilla αδύνατον.

Μπορεί να γίνει και από mozilla αλλά σε διαφορετικό παράθυρο όχι καρτέλα.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό κάνει και ο εξπλόρερ, σε άλλο παράθυρο τα ανοίγεις όλα ταυτόχρονα.

 

ioannispan, αυτή η επιτροπή είναι και για τις πρόχειρες κατασκευές και για τους παραδοσιακούς οικισμούς.Πρέπει και είναι εύκολο, να συσταθούν σε όλες τις ΥΔΟΜ.

Link to comment
Share on other sites

Manolis gon,

 

το θεμα είναι αν έχουν ήδη συσταθεί (και πού), ή απλά πρέπει να περιμένουμε και γι' αυτό και όσο τραβήξει. Και πως μπορεί να προχωρήσει η διαδικασία ρύθμισης.

Link to comment
Share on other sites

Στην ΥΔ του ιδιοκτήτη πρέπει να αναφέρεται αν βρέθηκαν αποδεικτικά παλαιότητας ή όχι κ ποια είναι αυτά; Κ επίσης αν έχει βγει άδεια, αλλά δεν εφαρμόστηκε, επομένως δε θα θεωρηθεί ότι υπάρχει οικ. άδεια στο οικόπεδο, κτλ., δηλ. θα πρέπει να γραφεί στην ΥΔ όλο το ιστορικό;

Κ τέλος αν δεν αποδεικνύεται η παλαιότητα, δεν αρκεί να γραφεί στην ΥΔ από τον ιδιοκτήτη το έτος που ισχυρίζεται ότι κατασκευάστηκε, αλλά θα πρέπει να γίνει κ άλλη ΥΔ μόνο για την παλαιότητα;

Link to comment
Share on other sites

ioannispan, είναι εύκολο να συσταθούν και πρέπει να συσταθούν.Σε εμάς έχει συσταθεί , αλλά λόγω των λιγοστών περιπτώσεων αναμένει.

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να ανεβάσω αρχεία στο σύστημα..; έχω δυο περιπτώσεις σε Προσωρινή υπαγωγή και δεν γίνετε τίποτα όταν πατάω το πράσινο και το μπλε βέλος

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να επιλέξεις αριθμό οροφών και δελτίο τρωτότητας.Με το που το κάνεις θα ξεκλειδώσουν τα βέλη και μόλις πατήσεις θα σου βγάλει το μενου για τα απαιτούμενα.

Link to comment
Share on other sites

Για το Ε9 του ιδιοκτήτη, στην περίπτωση που έχουμε 3 συνιδιοκτήτες πρέπει να καταθέσουμε και τα 3 Ε9 ή μόνο του πελάτη μας???

 

Επίσης διάβασα ότι θα πρέπει να βάλουμε και το συμβόλαιο, ισχύει?

 

ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.