Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

Αναλυτικό το βάζω,αλλα το ΔΚ έχει γίνει με βάση το ΓΟΚ 73,σύμφωνα με τον οποίο η στεγασμένη βεράντα έπαιρνε υπέρβαση δόμησης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έλεος έχω να πω, δηλαδή οι δικηγόροι θα κάνουν τη δουλειά των μηχανικών? Έχουμε ξεφύγει τελείως. Και άντε τα παίρνει τα αρχεία, θα τα καταλάβει όλα (λέω εγώ...). Καλά το σκέφτηκες, δώσε τα στον ιδιοκτήτη και ας κάνει εκείνος ότι νομίζει. Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Σκεφτόμουνα ότι στο παρελθον έκαναν αγοραπωλησίες ακινήτων που εν γνώσει τους είχαν του κόσμου τις υπερβάσεις και έκαναν όλοι τις πάπιες. Τώρα που αναλάβαμε εμείς με τη σφραγίδα μας τη νομιμότητά τους, μας έχουν στοχοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως όλα τα στοιχεια των δηλώσεων θα ειναι πλέον προσβάσιμα απο τον ιδιοκτήτη, με τοο κλειδί που διαθέτει.Οπότε εφ'οσον έχουν υποβληθει θα μπορεί να τα δεί.Κάνω λάθος ?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι...ο 75χρονος πελάτης μου ξετρελλάθηκε με την ιδέα ότι θα κάθεται στο τζάκι αγγαλιά με το laptop και θα σερφάρει στους σέρβερς του ΥΠΕΚΑ χαζεύοντας τα αρχεία του. :grin:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα ερώτημα που μου ήρθε τώρα: σε περίπτωση συνιδιοκτησίας ζητάμε το Ε9 όλων των συνιδιοκτητών ή μόνο του ενός που υποβάλει τη δήλωση? Εννοείται φυσικά ότι έχουμε πάρει και τη συναίνεση των υπολοίπων για την τακτοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Βάζουμε τα Ε9 όλων (εκτός αν είναι π.χ. ζευγάρι κι έχουν κοινό).

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.