Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συμψηφισμός Προστίμων Ανέγερσης και Διατήρησης για τακτοποίηση αυθαιρέτων.


Recommended Posts

slygnos, εγώ βάζω Α/Α παραστικού, ημερομηνία και ποσό

BAS, μετά και την πληρωμή του παραβόλου πριν επιλέξεις τον τρόπο πληρωμής του προστίμου.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

BAS, μετά και την πληρωμή του παραβόλου πριν επιλέξεις τον τρόπο πληρωμής του προστίμου.

Μάλλον μετά την επιλογή του τρόπου πληρωμής, γιατί πρέπει να περάσεις σε προσωρινή υπαγωγή για να ανοίξει το κουτάκι

Link to comment
Share on other sites

slygnos, εγώ βάζω Α/Α παραστικού, ημερομηνία και ποσό

BAS, μετά και την πληρωμή του παραβόλου πριν επιλέξεις τον τρόπο πληρωμής του προστίμου.

 

σε ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

στοιχεια απο τα μπλε διπλοτυπα της εφορειας βαζουμε ?

 

που πληρωνε ο ιδιοκτητης τις δοσεις?

 

τι βαζετε? το Α/Α ? αριθ.διπλοτυπου?

slygnos, εγώ βάζω Α/Α παραστικού, ημερομηνία και ποσό

BAS, μετά και την πληρωμή του παραβόλου πριν επιλέξεις τον τρόπο πληρωμής του προστίμου.

 

Εγώ πάλι δεν πέρασα κανένα στοιχείο. Απλά έγραψα: "ΠΛΗΡΩΜΕΝΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΑΣ ΧΧΧΧ,ΧΧ €"

 

Δεν έγραφε σε κανένα ενημερωμένο (!!!!) οδηγό του ΤΕΕ τι ακριβώς γράφουμε στο κουτάκι. Ωστόσο υπάρχουν όλες οι αποδείξεις σκαναρισμένες και έτοιμες να "φύγουν" κατά τη Β' φάση.

Link to comment
Share on other sites

Και αφού έχεις τις αποδείξεις, έχεις και το κουτάκι άδειο, γιατί δεν τα έγραφες έτσι και μόνο για τους περίεργους που μπορεί να βρεθούν στο δρόμο σου?

Link to comment
Share on other sites

Απόφαση, λανθασμένη (μάλλον), της στιγμής!

Κοίτα, αφού τα έχω σκανάρει όλα και δεν υπάρχουν κάπου συγκεκριμένες οδηγίες, είμαι ΟΚ.

 

Μακάρι να ήταν τέτοιου είδους τα προβλήματά μας!!!

Link to comment
Share on other sites

architect_duth, εγώ στην ουσία αντέγραψα την ΥΔ του ιδιοκτήτη για τα παλαιά πρόστιμα. (δεν μπορώ να βρω το έγγραφο που λέει τι πρέπει να γράφει αυτή)

Link to comment
Share on other sites

Για την ΥΔ του ιδιοκτήτη, εγώ έχω μία ΥΔ και Εξουσιοδότηση μαζί, στην οποία αναφέρει (ο ιδιοκτήτης) μόνο ότι έχει πληρώσει ΧΧΧΧ,ΧΧ € πρόστιμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.