Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συμψηφισμός Προστίμων Ανέγερσης και Διατήρησης για τακτοποίηση αυθαιρέτων.


Recommended Posts

Μετά την επιλογή δόσεων ή εφάπαξ, ανοίγει.Κράτα φωτοτυπίες αλλά να μπορείς πάντα να έχεις πρόσβαση προς τα πρωτότυπα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν απαιτείται καμία απολύτως επικύρωση.

Βγάλτα φωτοτυπίες, σκανάρισέτα, κράτα τις φωτοτυπίες στο φάκελλο και στείλε τα σκαναρισμένα, όταν ζητηθούν.

Θα είσαι ΟΚ από κάθε άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ένας πελάτης μου έχει φέρει ορισμένες αποδείξεις απο πληρωμή προστίμων. Μου αναφέρει οτι σίγουρα εχει πληρώσει περισσότερα. Μπορεί με κάποιο τρόπο να τα αναζητήσει στη ΔΟΥ;

 

Να ζητήσει το συνολικο κατάλογο με τα εως τώρα πρόστιμα για ανέγερση και διατήρηση αυθαιρέτου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι

σε αίτηση πληρώθηκε το παράβολο, έκανα υποβολή, συμψηφισμό παλαιών προστίμων με εφάπαξ καταβολή 20% (μου έβγαλε υπόλοιπο για πληρωμή 0) και μετά μία μέρα από την υποβολή στα οικονομικά στοιχεία εμφανίζεται ανεξόφλητη με υπόλοιπο 0 , αλλά ωστόσο στην κατάσταση εμφανίζεται : προσωρινή υπαγωγή. Μπορώ να προχωρήσω σε οριστική υπαγωγή?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πατάς υποβολή και γίνεται οριστική.

ΠΡΟΣΟΧΗ > Με την οριστική υποβολή θα κλειδώσουν όλες ο επιλογές. Βεβαιώσου ότι όλα είναι εντάξει...

Link to comment
Share on other sites

Ένας πελάτης μου έχει φέρει ορισμένες αποδείξεις απο πληρωμή προστίμων. Μου αναφέρει οτι σίγουρα εχει πληρώσει περισσότερα. Μπορεί με κάποιο τρόπο να τα αναζητήσει στη ΔΟΥ;

Να ζητήσει το συνολικο κατάλογο με τα εως τώρα πρόστιμα για ανέγερση και διατήρηση αυθαιρέτου;

 

Αν έχει πληρώσει με χρηματικό κατάλογο τότε μόνο από τη ΔΟΥ μπορεί να βρει παραστατικά.(βέβαια πρέπει να γνωρίζει τον αριθμό του καταλόγου και το έτος για να μην σαλτάρουνε οι υπάλληλοι της ΔΟΥ)Αν όχι τότε θα έχει και η πολεοδομία στο φάκελο που θα του έχει κάνει στο τμήμα των αυθαιρέτων.Να ψάξει εκεί να βρει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν δηλώσουμε πληρωμή του προστίμου με εφάπαξ 20%, τότε ο συμψηφισμός με τα πρόστιμα ανέγερσης και διατήρησης που έχουν είδη πληρωθεί γίνονται μετά από την έκπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.