Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα για ενεργειακη επιθεωρηση


katrmp

Recommended Posts

Κάποιο update σχετικά με λογισμικά για ενεργειακές επιθεωρήσεις? Κάποια γνώμη για αυτά ας πούμε:

- easykenak

- 4Μ ΚΕΝΑΚ

- Energy Certificate CAD

Εγώ πολλά χρόνια τώρα τα κάνω με το χέρι πλην των σκιάσεων που έχω ένα δωρεάν excell. Όμως δεν μπορώ να πω ότι τα κάνω πολύ γρήγορα. Προσπάθησα λιγο το easykenak...αλλά δεν κατάφερα να φτιάξω ούτε το περίγραμμα και το παράτησα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γνώμη μου είναι ότι εφόσον έχεις μάθει να κάνεις ΠΕΑ με το χέρι δεν αξίζει να αγοράσεις λογισμικό.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Να μην τους ζηλεύεις καθόλου ....

Οποιος βγάζει ΠΕΑ σε μισή ώρα , απλώς δεν βγάζει ΠΕΑ και το ακόμη χειρότερο θα είναι να λέει (και να πιστεύει) ότι βγάζει....

Τα βλέπουμε στα Β ΠΕΑ του Εξοικονομώ τα αστέρια του Πολυτεχνείου και των έτοιμων προγραμμάτων.......

Τα έτοιμα προγράμματα για επιθεώρηση είναι (αν ξέρεις τί ακριβώς κάνεις και καταγράφεις...) μόνο σε περίπτωση κτηρίου με ΚΕΝΑΚ που πάει για ηλεκτροδότηση, αν πάρεις το αρχικό xml και είσαι τυχερός και αυτός που το είχε κάνει γνώριζε το αντικείμενο , που και αυτό είναι σπάνιο....  

Καλή γνώση των ΤΟΤΕΕ και ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ για το 90% των επιθεωρήσεων.....

Υ.Γ.

Είμαι κάτοχος προγράμματος για να μην παρεξηγηθώ.....

 

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Χρησιμοποιεί κανείς το λογισμικό από kenaktools;

 

Μου βγάζει το μήνυμα που επισυνάπτω και δεν μπορώ να αποθηκεύω. Προσπάθησα να επικοινωνήσω με την εταιρεία που το προμηθεύει αλλά δεν μου απάντησε κανένας.

Γνωρίζει κανείς τι είναι και αν μπορώ να κάνω μόνος κάτι;

Σφάλμα.png

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.