Μετάβαση στο περιεχόμενο

ακύρωση δήλωσης & προθεσμία αποπληρωμής


Recommended Posts

ευχριστώ χαιδω

ακόμα και αν έχει περάσει το διάστημα που έπρεπε να το είχε πλήρώσει η τράπεζα το δέχεται;

τότε γιατί μας βάζουν αυτόν τον περιορισμό;!!

Link to comment
Share on other sites

To παράβολο μπορεί να πληρωθεί θεωρητικά μέχρι και την 31/1/13. Εάν όμως ο κωδικός έχει λήξει κλπ και η πληρωμή δεν μπορεί να γίνει στην τράπεζα (δεν μου έχει τύχει ποτέ για να σου απαντήσω με σιγουριά τι θα συμβεί), πολύ απλά κάνεις μία νέα δήλωση.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

αντίστοιχο θέμα έχω και εγώ. Ο πελάτης μου δεν πλήρωσε το παράβολο και εχει περάσει η ημερομηνία πληρωμής εδώ και δυο μήνες. τώρα θέλει να προχωρήσουμε. Του δίνω χαρτι για το ίδιο παράβολο;

Επίσης θέλω να συμπληρώσω μια παράβαση, και ενώ τη δέχεται το σύστημα και την αποθηκεύω, δε μπορώ να κάνω ξανά υποβολή. Η δήλωση βρίσκεται στη φάση της αρχικής υποβολής. Τι να κάνω, να πληρώσει το παράβολο και να τα συμπληρώσω μετά, ή να κάνω εκ νέου δήλωση;

Ευχαριστώ πολύ

μήπως δεν κάνεις "αποθήκευση" πρίν πατήσεις ξανά "υπολογισμό";;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΑ πρόσθεσα μια νέα παράβαση στη δήλωση που είχα ετοιμάσει εδώ και μήνες,και την είχα στείλει τότε για να πληρωθεί το παράβολο, πράγμα που δεν έγινε ποτέ. αποθηκεύτηκαν όλα καλώς, αλλά δεν μπορώ να την ξαναστείλω στο τεε. θα τους πω να δοκιμάσουν την τύχη τους και να πληρώσουν με το παλιό χαρτί το παράβολο και να το διορθώσω μετά....

Link to comment
Share on other sites

μα λες ότι πρόσθεσες και μία λοιπή παράβαση και δεν στη δέχεται, ακόμη και αν κάνεις "αποθήκευση" όπως σου είπα

 

Τότε πλήρωσε πρώτα το παράβολο (δεν υπάρχει χρονικός περιορισμός-ούτε λήγει) και βάλε μετά την "εξόφληση ότι άλλο θες (τα δέχεται το σύστημα)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πριν πληρωθεί το παράβολο δεν μπορείς ν' αλλάξεις απολύτως τίποτα στη δήλωση....

Τα υπόλοιπα μια χαρά τα λέει ο φίλος ΚΑΝΑ......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Αν και απαντήθηκε (νομίζω)πολλές φορές θα ρωτήσω και εγώ..4014 όπου ο πελάτης πλήρωσε το παράβολο και οφείλει να προβεί σε μερική κατεδάφιση κτιρίου. Τελικά το μετάνιωσε και θέλει να συνεχίσει να πληρώνει το πρόστιμο κάθε χρόνο..Τι κάνουμε? Είναι σε προσωρινή υπαγωγή η δήλωση του. Έχει εξοφλήσει το παράβολο και το πρόστιμο. Το αφήνουμε ως έχει -δεν ενημερώνω πολεοδομία για την τακτοποίηση και?

Edited by Manolis gon
μεγέθυνση
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω αφού έχει πληρώσει τα πάντα είναι οκ. Γιατί πρέπει να συνεχίσει να πληρώνει;

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Τμημα αυτου ειναι περαν της Ρ.Γ.Οποτε και θα πρεπει να κατεδαφιστει. Τωρα θελει να ακυρωσουμε την δηλωση και να συνεχισει να πληρωνει το παραβολο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε δήλωση που έκανα, λόγο διαφόρων μ@λ@κιων που συνέβαιναν στο γραφείο, έκανα υποβολή της δήλωσης σε προσωρινή υπαγωγή για να μου βγάλει το παράβολο .Δυστυχώς δεν είχα συμπληρώσει ότι έπρεπε από πλευράς παραβάσεων. Τι κάνουμε? Υπάρχει τρόπος να γυρίσει σε επεξεργασία για να προσθέσω ένα φύλλο καταγραφής ακόμα? Χοντράδα το ξέρω αλλά την έκανα....:sad:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.