Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προθεσμία της πρώτης δόσης του προστίμου


Recommended Posts

Αυτό που έχω ξεχάσει είναι αν μέχρι 14/9 το πάμε σε "Προσωρινή υπαγωγή", μέχρι πότε μπορεί να πληρώσει το εφάπαξ ή την 1η δόση;

Μπορεί κανένας να με "ξελαμπικάρει", γιατί έχω θολώσει άσχημα....

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 184
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δηλαδη αν καταλαβα καλα ο Ιασωνας λεει οτι μπορει να αντιμετωπισω προβλημα μεταγενεστερα ενω ο Κανα οτι δεν εχω κανενα προβλημα γιατι δεν εχω προχωρησει σε προσωρινη υπαγωγη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω ξεχάσει είναι αν μέχρι 14/9 το πάμε σε "Προσωρινή υπαγωγή", μέχρι πότε μπορεί να πληρώσει το εφάπαξ ή την 1η δόση;

Μπορεί κανένας να με "ξελαμπικάρει", γιατί έχω θολώσει άσχημα....

Ευχαριστώ.

Μέχρι ένα μήνα μετά.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα συνάδελφοι...

 

Σε έναν πελάτη μου έχει πληρώσει παράβολο 19/11/2012. Ακόμα και σήμερα βρίσκεται σε "Αρχική Υποβολή" μπορώ να πληρώσω ακόμα την πρώτη δόση??

Η ακόμα καλύτερα να του κάνω "Τριμηνιαία τακτική δόση" και να πληρώσει την π΄ρωτη δόση μέχρι 19/02/2013???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σε όλους. Έχω μία απορία που την είχαν κι άλλοι συνάδελφοι, αλλά από όσα διάβασα στη συνέχεια δεν πήραν απάντηση(αμφιβάλλω και αν υπάρχει). Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει χρονικό περιθώριο από τη στιγμή που πληρώνεται το παράβολο μέχρι τη στιγμη της επιλογής του τρόπου πληρωμής; Έχω περιπτώσεις πελατών που πλήρωσαν παράβολο πριν από 2 μήνες και θέλουν να γνωρίζουν τα χρονικά περιθώρια που έχουν μέχρι να αρχίσουν να πληρώνουν το πρόστιμο, ώστε να βάλουν σε σειρά προταιρεότητας τις υποχρεώσεις τους.

προσοχή : Δεν εννοώ την προθεσμία που εχω από τη στιγμή της επιλογής δόσεων ή εφάπαξ πληρωμής μέχρι την πραγματοποίηση αυτής η οποία είναι ένας μήνας. Ευχαριστώ και καλή συνέχεια σε όλους

Link to comment
Share on other sites

O 4014 με τα σημερινά δεδομένα "τελειώνει" στις 31.5.2013.

Για να θεωρείται ένα ακίνητο ότι, έχει ενταχθεί σε αυτόν θα πρέπει να έχει εξοφληθεί το παράβολο και η δήλωση να βρίσκεται σε προσωρινή υπαγωγή έως την ημερομηνία αυτή.

Δηλαδή, αν στις 31.5.2013 στείλεις τη δήλωση σε προσωρινή υπαγωγή είσαι εντός των προθεσμιών του νόμου.

Τότε θα επιλέξεις και τον τρόπο αποπληρωμής του προστίμου (εφάπαξ ή δόσεις) και θ' αρχίσεις τις πληρωμές/ή έως 30.6.2013.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αν στις 31.5.2013 στείλεις τη δήλωση σε προσωρινή υπαγωγή είσαι εντός των προθεσμιών του νόμου.

Τότε θα επιλέξεις και τον τρόπο αποπληρωμής του προστίμου (εφάπαξ ή δόσεις) και θ' αρχίσεις τις πληρωμές/ή έως 30.6.2013.

Σωστός +1

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.