Μετάβαση στο περιεχόμενο

"Υποπτο e-mail "


george_RES

Recommended Posts

Κυκλοφορεί κι ένα που η millenium bank λέει ότι επειδή είσαι καλός πελάτης, μπορεί να σου εξασφαλίσει χαμηλότοκο επαγγελματικό δάνειο. Τελειώνει με το κλασσικό "Παρακαλώ πατήστε εδώ".

 

Εγώ όμως δεν έχω περάσει ούτε απ'έξω από την millenium! :P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ένας γνωστός μου έλεγε ότι είχε μπλεξίματα με Αφρική...Απάντησε θετικά σ' ένα τέτοιο e-mail και βρήκε το μπελά του...

 

"Καλά ρε συ!" του λέω, "δεν σου φάνηκε παράξενο να θέλει να σου μοιράσει κάποιος μερικά εκατομμύρια ευρουδάκια??"

"Ήταν αληθοφανές και πείστηκα..." μου είπε!!

 

Τι να πω! Καλά ξεμπερδέματα τώρα...

Link to comment
Share on other sites

...πρέπει να είσαι πολύ ούφο για να πειστείς από τέτοιου είδους μάιλ......αλλά πόσο ανόητος πρέπει να είναι κάποιος?

 

Eμμμ.... κ' ομωσ υπαρχουν........

 

 

Απάντησε θετικά σ' ένα τέτοιο e-mail και βρήκε το μπελά του...

"Ήταν αληθοφανές και πείστηκα..." μου είπε!

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έχει λάβει το ίδιο mail με τον george_res το οποίο εκτός των άλλων περιείχε και διάφορα pdf τα οποία θα έπρεπε να διαβάσει για την συνέντευξη. Σημειωτέον ποτέ απο ότι μου έχει πει δεν είχε στείλει cv ουτε στην Εθνική τράπεζα ούτε στην Εθνική ασφαλιστική.Τον έχουν καλέσει πάνω απο τρείς φορες για συνεντευξη, ποτέ δεν του λέγαν περι τήνος πρόκεται παρα μόνο αοριστίες.

Πρόκεται για απλός ασφαλιστής κατα την δική μου και δική του εκτίμηση. Πιστεύει ότι το βιογραφικό του το πήραν απο γνωστό site (αναφέρεται και στο mail)

Edited by woody
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα. Έλαβα και εγώ ένα παρόμοιο email σαν αυτό που περιγράφεται στο πρώτο θέμα, και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας.

 

Χθες έστειλα το βιογραφικό μου εδώ: http://www.kariera.g...91701HFVHQB3ZKN

 

Αντιγράφω την αγγελία:

 

Στοιχεία αγγελίας

 

Περιοχή :

Αθήνα, ΑΤΤΙΚΉ-ΑΘΉΝΑ
(
mapit.gif
)

 

Σχέση απασχόλησης :

Πλήρης Απασχόληση

 

Θέση Προϊσταμένου :

Όχι

 

Κατηγορία :

Τράπεζες

Διοίκηση Επιχειρήσεων

Τομέας Παραγωγής

 

Ελάχιστη Απαιτούμενη Εκπαίδευση :

Λύκειο

 

Απαιτούμενη Προϋπηρεσία :

Αδιάφορο

 

Τελευταία ανανέωση :

9/5/2012

 

Περιγραφή

ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΗ ΘΥΓΑΤΡΙΚΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΖΗΤΑ

 

1 ΑΤΟΜΟ

ΑΠΟΦΟΙΤΟ ΛΥΚΕΙΟΥ-ΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΚΑΙ

 

1 ΑΤΟΜΟ

ΑΠΟΦΟΙΤΟ ΤΕΙ-ΑΕΙ ΘΕΣΗ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ.

 

ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ E-MAIL

 

Υ.Γ ΟΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΘΑ ΣΑΣ ΣΤΑΛΟΥΝ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟΥ ΣΑΣ.

 

 

Σήμερα το πρωί κιόλας (ύποπτο) μου ήρθε η εξής απάντηση μέσω email:

 

Αγαπητέ κύριε, ........

 

 

Κατόπιν αξιολόγησης των προσωπικών στοιχείων του βιογραφικού σας, παρακαλείσθε όπως προσέλθετε…. Την TΡΙΤΗ 15/05/2012 και ώρα 19.00 , στα γραφεία μας ΛΕΩΦ.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 555 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2ος ΟΡΟΦΟΣ, δεξιά από το ΑΣΑΝΣΕΡ, ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΟΤΣΑΡΙΝΗΣ για μια πρώτη συνέντευξη για την θέση εργασίας «ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ – ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ» του ΟΜΙΛΟΥ ΕΤΕ ΕΘΝΙΚΗ. Τα κριτήρια και οι προϋποθέσεις έχουν καθοριστεί από το ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ (ΣΥΝΘΗΚΗ ΤΗΣ ΛΙΣΑΒΟΝΑΣ).

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Η θέση εργασίας προσφέρει βιωσιμότητα, δια βίου επιμόρφωση (οι εργαζόμενοι στη χώρα μας δέχονται επιμόρφωση σε ποσοστό 0,1%, ενώ οι αντίστοιχοι εργαζόμενοι στην ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ σε ποσοστό 10%), διεύρυνση εμπειριών και γνώσεων, ανταγωνιστικό πλεονέκτημα, προοπτική καριέρας, μάνατζμεντ, υψηλές αμοιβές, απόκτηση ενιαίας ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΑΔΕΙΑΣ για την άσκηση της Ασφαλιστικής και Αντασφαλιστικής Διαμεσολάβησης.

Σε περίπτωση αδυναμίας σας να προσέλθετε στην παραπάνω συνέντευξη παρακαλώ όπως επικοινωνήσετε μαζί μας.

ΜΕΣΩ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟΥ ΣΤΗΝ ΔΙΕΥΝΘΥΝΣΗ΅

Ea.ilioupoli8663@insurance.nbg.gr

 

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

ΚΟΤΣΑΡΙΝΗΣ ΖΩΗΣ

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ

 

 

 

 

Έχετε ιδέα περί τείνος πρόκειται;; Πιστεύετε ψάχνουν ασφαλιστικό σύμβουλο σαν εξωτερικό συνεργάτη; Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ιδέα περί τείνος πρόκειται;; Πιστεύετε ψάχνουν ασφαλιστικό σύμβουλο σαν εξωτερικό συνεργάτη; Ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

 

Η πιθανότερη εκδοχή!!!!

 

 

edit:

 

... ελαστική ήμουν.... αρκούσε ένα "σίγουρα"....

Edited by Kapa
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον στο internet τα πάντα παρακολουθούνται και καταγράφονται για ποιό λόγο η Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος δεν πιάνει αυτούς τους απατεώνες;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια. Θα έχανα 3 ώρες από την ζωή μου στο πήγαινε-έλα, €2,80 στο μετρό και πάνω απ'όλα.... την ψυχική μου ηρεμία! Ζήτημα είναι αν το 1/10 των αγγελιών δεν αφορούν εξωτερικούς συνεργάτες και πωλήσεις/πλασιέ. :sad: Παρόλο αυτά αν κάποιος έχει κάποια διαφορετική άποψη για την εν λόγω... εταιρεία, ας το γράψει.

 

Εφόσον στο internet τα πάντα παρακολουθούνται και καταγράφονται για ποιό λόγο η Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος δεν πιάνει αυτούς τους απατεώνες;

 

Γιατί 1) Κάποιος πρέπει να το καταγγείλει 2) Το τι εστί "Ηλεκτρονικό Έγκλημα" είναι μάλλον διφορούμενο και ασαφές και 3) διότι η Ελληνική Αστυνομία προτιμάει να τρώει donuts έξω από τα Max Perry (γεγονός) και να δέρνει αθώους (επίσης γεγονός).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κατόπιν αξιολόγησης των προσωπικών στοιχείων του βιογραφικού σας, παρακαλείσθε όπως προσέλθετε…. Την ΠΕΜΠΤΗ 14/06/2012 και ώρα 19.00 , στα γραφεία μας ΛΕΩΦ.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 555 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2ος ΟΡΟΦΟΣ, δεξιά από το ΑΣΑΝΣΕΡ, για μια ΠΡΩΤΗ συνέντευξη για την θέση εργασίας «ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ – ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ» του ΟΜΙΛΟΥ ΕΤΕ ΕΘΝΙΚΗ. Τα κριτήρια και οι προϋποθέσεις έχουν καθοριστεί από το ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ (ΣΥΝΘΗΚΗ ΤΗΣ ΛΙΣΑΒΟΝΑΣ).

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Η θέση εργασίας προσφέρει βιωσιμότητα, δια βίου επιμόρφωση (οι εργαζόμενοι στη χώρα μας δέχονται επιμόρφωση σε ποσοστό 0,1%, ενώ οι αντίστοιχοι εργαζόμενοι στην ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ σε ποσοστό 10%), διεύρυνση εμπειριών και γνώσεων, ανταγωνιστικό πλεονέκτημα, προοπτική καριέρας, μάνατζμεντ, υψηλές αμοιβές, απόκτηση ενιαίας ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΑΔΕΙΑΣ για την άσκηση της Ασφαλιστικής και Αντασφαλιστικής Διαμεσολάβησης.

 

Auto to email mou irthe meta apo aitisi gia stelexos mixanikou paragogis kai dioikisis. Mou kleisane sinenteuxi gia tis 14/6.Simfona me auta pou diabasa den axisei kan na pao na xaso tin ora mou,sosta?

 

 

Τα φραγκολεβαντίνικα δεν επιτρέπονται στο φόρουμ.

Παρακαλώ χρησιμοποίησε την "επεξεργασία" για να διορθώσεις το μήνυμά σου.

AlexisPap

Edited by AlexisPap
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.