Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γιατί το ΤΣΜΕΔΕ έχει μείνει εκτός ΕΟΠΥΥ?


agrafiot

Recommended Posts

Δεν νομιζω να εχει σημασια η ημερομηνια αγορας φαρμακων για την αιτηση στο ΤΣΜΕΔΕ.

Σημερα εκανα αιτηση για φαρμακα που αγορασα 3 Μαρτιου.

Υποβαλλλεις την συνταγη (λευκο χαρτι απο το συνταγολογιο) και την αποδειξη πληρωμης του φαρμακειου.

Χρονος της καταθεσης του ποσου στον τρ. λογαριασμό σου?

Αγνωστος.... αλλά υποθετω πολυς.

Θα πρεπει να γινει ΔΣ του ταμειου και να αποφασιστει η πληρωμη των συγκεκριμενων αιτησεων, ετσι νομιζω γινεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατά την γνώμη μου πιστεύω πως το ΤΣΜΕΔΕ δεν θα πρέπει να προτρέξει να προσχωρήσει στο ΕΟΠΥΥ .Ας αφήσει πρώτα να ξεκαθαριστούν τα πράγματα με τις οφειλές που έχει το ΕΟΠΥΥ απέναντι στους Ιατρούς , Φυσικοθεραπευτές και σε όποιους άλλους οφείλει χρήματα και έπειτα βλέπει και αποφασίζει τι θα κάνει .

Edited by IAN
Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανεις πόσοι γιατροί είναι συμβεβλημένοι με το ΕΟΠΥΥ?

Σε κάποιες ειδικότητες σχεδόν κανένας.

Εγώ λόγω της κατάστασης αυτής διεγραψα το γιο μου από τον ΕΟΠΥΥ και τον έγραψα στο ΤΣΜΕΔΕ.

Την πατήσαμε, θα πληρώνουμε εισφορές χωρίς αντίκρυσμα........

Link to comment
Share on other sites

Το ΕΟΠΥΥ είναι ότι χειρότερο.....Και αν για αυτούς του ΙΚΑ λέει κάτι, (άλλωστε για αυτούς χειρότερα δεν γινοταν...), για τους υπόλοιπους που πληρώνουν εισφορές για τον τομέα υγείας, και όπως να το κάνουμε είχαν τις όποιες παροχές, με το ΕΟΠΥΥ....καταστροφή!!!

Τελικά μου φαίνεται τα σπασμένα του ΙΚΑ θα τα πληρώσουμε όλοι οι υπόλοιποι

Link to comment
Share on other sites

Εάν τα πράγματα δείξουν ότι αρχίζει το ΕΟΠΥΥ και πληρώνει τους Ιατρούς και τους Φυσικοθεραπευτές όπως πλήρωσε τους Φαρμακοποιούς τότε πιστεύω πως οι εισφορές μας στο ΤΣΜΕΔΕ εάν ενσωματωθεί στο ΕΟΠΥΥ δεν πήγανε χαμένες .Θέλω να πιστεύω πως ακόμα δεν έχει οργανωθεί καλά το ΕΟΠΥΥ και πως αυτός είναι και ο λόγος που οφείλει χρήματα σε όλους αυτούς .

Edited by IAN
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Και που είμαστε στο ΤΣΜΕΔΕ δείτε κατάντια τώρα με τα φάρμακα.Μας αναγκάζουν να πηγαίνουμε πάλι στο Ταμείο και να τα πληρώνουμε απο την τσέπη μας,λες και μας περισσεύουν.Αλλά τις εισφορές τις θέλουν στην ώρα τους!

Link to comment
Share on other sites

Ο αρχικός πόστερ θα μας διαφωτίσει επιτέλους σχετικά με το τι είχε στο μυαλό του όταν εξέθετε την "ανυπομονησία" του;

Link to comment
Share on other sites

@tpanag Από το αρχικό post φαίνεται πως πρόκειται για ευαίσθητη περίπτωση καθώς μιλάει για μαιευτήριο ο άνθρωπος. Είναι ανάγκη να απολογηθεί κιόλας γιατί κακολόγησε το ΤΣΜΕΔΕ;

 

Γενικά από φίλη μου νοσηλεύτρια ξέρω πως ο ΕΟΠΥΥ αυτή τη στιγμή είναι τραγικός. Για μαιευτήρια συγκεκριμένα δε ξέρω τι παίζει (και ελπίζω να μη μάθω κιόλας), πιστεύω όμως θα μπει σύντομα (2014-15) μία τάξη. Ευτυχώς είμαι νέος ακόμα και αντέχω...

Edited by stayros
Link to comment
Share on other sites

Από την κοπέλα μου που εργάζεται σε ιδιωτικό μαιευτήριο, που διαπραγματεύεται την ένταξή του στο ΕΟΠΥΥ.....γίνεται το έλα να δεις.....Δεν σου λέω τίποτα....

Και φυσικά έχει αντίκτυπο και στους εργαζόμενους, μισθολογικά εννοώ.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.