Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ομογενεις και 4014


Recommended Posts

Καλημέρα .. Αυτή η έκπτωση 80% ισχύει μόνο για τις λοιπές παραβάσεις??? εγώ προσωπικά δεν διάβασα πουθενά... αλλά μια φίλη μου είπε οτι ισχύει μόνο για τη κατηγορία 13??

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να ισχύει αυτό.Ο νόμος λέει για τις παραβάσεις που εντάσσονται στον 4014.Δεν το εξειδικεύει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον, τι να πω.... πάντως κ εγώ νομίζω πως ισχύει κανονικά ο νόμος 4014 που στο τέλος κάνεις έκπτωση 80% .!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

δλδ

αυτό τό έγγραφο

μπορεί να εκδόθηκε -λένε- τον Μαιο

Αλλά ο ΚΑΝΑ το είδε και το κατέβασε στις 2-7-2012

- και τον ευχαριστώ γι' αυτό...

Κανείς απο ολους που μπαίνουμε στο ΥΠΕΚΑ δεν το είχε δεί

Είναι πρώτο πρώτο στη σχετική λίστα. δλδ πανω και απο την 7, που όμως ειναι μεταγενέστερη..

Αρα, άν δεν είχε μεχρι τότε δημοσιευθεί σε κάποιο άλλο παραθυρο του υπουργείου ....[χλωμό το βλέπω....]..

μπορώ να θεωρώ οτι ηταν καπου ξεχασμένο για δυό μήνες .....

υγ.

μήπως μπόρεσε κάποιος να ερμηνεύσει τους χρησμούς στο έγγραφο αυτο????

 

καλημέρα σε όλους ...και δροσερή...

Link to comment
Share on other sites

"Τι Λωζάννη-τι Κοζάνη"

 

Όλοι θεωρούνται Παλιννοστούντες (αυτό καταλαβαίνω)

Πράγματι και εμένα μου έκανε εντύπωση ό χρόνος έκδοσης και ο χρόνος ανάρτησης του

(Λέτε να ντρέπονταν να το εμφανίσουν-ίσως)

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παιδιά επειδή κοντεύω να τρελαθώ ζητώ βοήθεια.... Γνωρίζετε αν η έκπτωση ισχύει μόνο για άρρενες; Αυτό μου απάντησαν από το ΥΠΕΚΑ και κοντευώ να τρελαθώ...

Στην ερμηνευτική εγκύκλιο αναφέρει : << ...στα μητρώα αρρένων ή τα δημοτολόγια του οικείου δήμου...>> δηλαδή λέω εγώ ή το ένα ή το άλλο....

έλα όμως που στο ΥΠΕΚΑ λένε ότι ισχύει μόνο για άντρες....θα τρελαθώ...βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

αν το εχεις γραπτώς...

κατεβασε το

...να μας "φτιαξει" τη μερα...

 

κατα τα λοιπα "ανοιγεις" το ανω εγγραφο του ΚΑΝΑ στο #25

και παιρνεις την Δευτερα την Βισβαρδη και ...τα λετε...

 

...και μάς λες την συνεχεια...του ...δραματος της ελληνικης διοικησης...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή κοντεύω να τρελαθώ ζητώ βοήθεια.... Γνωρίζετε αν η έκπτωση ισχύει μόνο για άρρενες; Αυτό μου απάντησαν από το ΥΠΕΚΑ και κοντευώ να τρελαθώ...

Στην ερμηνευτική εγκύκλιο αναφέρει : << ...στα μητρώα αρρένων ή τα δημοτολόγια του οικείου δήμου...>> δηλαδή λέω εγώ ή το ένα ή το άλλο....

έλα όμως που στο ΥΠΕΚΑ λένε ότι ισχύει μόνο για άντρες....θα τρελαθώ...βοήθεια...

 

Σου λένε ..."μπούρδες". Βεβαίως και ισχύει και για τις γυναίκες παλιννοστούντες! Σου απάντησα και στο άλλο post.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.