Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συμψηφισμός παλαιοτέρων πρόστιμων


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 109
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Καλημέρα, έχω μία απορία:

Έχω αναλάβει 2 αυθαίρετα για τα οποία έχουν πληρωθεί κάποιες δόσεις με τον 3843/10 και τα οποία θέλουν οι ιδιοκτήτες να τα βάλουμε στον 4014 γιατί βγαίνει μικρότερο το πρόστιμο. Ωστόσο σκέφτομαι να τους βάλω στο νέο νόμο κατευθείαν όταν ψηφιστεί. Γίνεται αυτό ή πρέπει πρώτα να τους βάλω στον 4014 και μετά να μπουν στο νέο νόμο? Πως είναι το σωστό?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι λέω κι εγώ, αλλά είναι σίγουρο ότι θα επιτρέπεται η διαδικασία υποβολής αίτησης απένταξης από τον 3843, όπως προβλεπόταν από την Εγκύκλιο 7, και ένταξης στο νέο νόμο? Θέλω να πω αφού ο 3843/10 λήγει 31-5-2013...Μη με κυνηγάνε μετά οι πελάτες και θα έχουν και δίκιο. Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάποιος που έχει ολοκληρώσει ΠΛΗΡΩΣ τη διαδικασία με τον 3843 να θέλει να μπει στον νεο νόμο. Υπάρχει θέμα και με τον 3843?

Link to comment
Share on other sites

georgegaleos αν αναφέρεσαι στο δικό μου μήνυμα, οι δικοί μου πελάτες δεν έχουν ολοκληρώσει τη διαδικασία του 3843...γενικότερα πάντως γνώμη μου είναι ότι αν κάποιος έχει ολοκληρώσει τη διαδικασία δε χρειάζεται κι ίσως νομίζω δε μπορεί και να μπει στο νέο νόμο, αλλά αυτό έχει συζητηθεί σε άλλο θέμα εκτενέστερα νομίζω. Ας απαντήσει και κάποιος άλλος γιατί δεν είμαι σίγουρη γι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.