Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξετάσεις ελεγκτών δόμησης


Recommended Posts

αν και πέρασε αρκετός καιρός 

γνωρίζουμε κάθε πότε γίνονται εξετάσεις?

 

 

από το πρωί δεν μπορώ να επικοινωνήσω με το τεε

Link to comment
Share on other sites

υπέβαλα αίτηση 5 Νοεμβρίου και απ' ότι μου είπαν δεν γνωρίζουν ούτε οι ίδιοι πότε θα ξαναγίνουν εξετάσεις. Σίγουρα από το νέο έτος και μετά

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχω υποβάλλει αίτηση στις 22/3/2012 και ακόμα δεν με έχουν καλέσει, ενώ στο σύστημα η αίτηση μου φαίνεται τυπικά εντάξει...

 

Πάει πολύ αργά το σύστημα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Τι να τις κάνεις τις εξετάσεις από την στιγμή που δεν υπάρχει αντικείμενο;

 

Είμαι Μ/Μ, που σημαίνει ότι επειδή είμαστε λίγοι ελεγκτές δόμησης θα έπρεπε να κάνουμε περισσότερους ελέγχους.

 

Αν τύχουν δύο έλεγχοι τον χρόνο θεωρούμαι τυχερός. Εκτός από έναν "κοντινό" έλεγχο που μου έχει τύχει, κανά μισάωρο από την έδρα μου, οι υπόλοιποι έλεγχοι ήταν από μία έως 4 ώρες ταξίδι. Ουσιαστικά πήγαινα για βόλτα με πληρωμένα τα καύσιμα, δεν βγαίνει κέρδος.

 

Χώρια που δεν μας καλεί σχεδόν κανένας στα ειδικά κτήρια αν και πρέπει.

 

Ψάξε στο διαύγεια για τις κληρώσεις των ελεγκτών δόμησης και θα καταλάβεις.

Edited by sdim
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τι να τις κάνεις τις εξετάσεις από την στιγμή που δεν υπάρχει αντικείμενο;

 

Είμαι Μ/Μ, που σημαίνει ότι επειδή είμαστε λίγοι ελεγκτές δόμησης θα έπρεπε να κάνουμε περισσότερους ελέγχους.

 

Αν τύχουν δύο έλεγχοι τον χρόνο θεωρούμαι τυχερός. Εκτός από έναν "κοντινό" έλεγχο που μου έχει τύχει, κανά μισάωρο από την έδρα μου, οι υπόλοιποι έλεγχοι ήταν από μία έως 4 ώρες ταξίδι. Ουσιαστικά πήγαινα για βόλτα με πληρωμένα τα καύσιμα, δεν βγαίνει κέρδος.

 

Χώρια που δεν μας καλεί σχεδόν κανένας στα ειδικά κτήρια αν και πρέπει.

 

Ψάξε στο διαύγεια για τις κληρώσεις των ελεγκτών δόμησης και θα καταλάβεις.

δύο έλεγχοι το χρόνο - μάλλον είσαι πολύ τυχερός. έχω την άδεια του ελεγκτή από τον Απρίλιο του 2012 και με κάλεσαν μια και μοναδική φορά για έλεγχο - τον Μάρτιο του 2012, από τότε τιποτα!! Η ισχύς της άδειας αλήθεια έχει παραταθεί??

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα τύχης. Οι ελεγκτές για τα Η/Μ είμαστε ελάχιστοι, περίπου 10% του συνόλου.

Ο κλάδος της κατοικίας έχει ελάχιστη κίνηση, τα περισσότερα έργα είναι ειδικά κτήρια που θέλουν κλιμάκιο δύο μηχανικών, έναν για ΠΜ/ΑΜ/ΤΜ και έναν ΜΜ/ΗΜ/ΝΜ.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.