Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καθυστέρηση στην πληρωμή των παραγωγών από φωτοβολταϊκά


NIKOS ASTROS

Recommended Posts

Πρέπει να παραδώσουμε το σύστημα στους Γερμανούς, μπας και λειτουργήσει ποτέ φυσιολογικά. Εμείς ας πάμε για ψάρεμα. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ! Πρόκειται περί αίσχους ανείπωτου. Στα υπ'όψιν ό,τι αυτό συμβαίνει προεκλογικά κιόλας.

 

Μετεκλογικά, ο Θεός μαζί με τους παραγωγούς Φ/Β. . .

 

Σχεδιάζουμε και το ... Helios. 60.000 θέσεις εργασίας λέει. Πως και δεν ανέλαβε ο Παπακωνσταντίνου το desertec?

Edited by Παπα-Mike
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 140
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σχεδιάζουμε και το ... Helios. 60.000 θέσεις εργασίας λέει. Πως και δεν ανέλαβε ο Παπακωνσταντίνου το desertec?

 

ΧΑΧΑΧΑ Γιατι το Desertec, για τον Παπακωνσταντινου ειναι παιχνιδακι !!! Εξαλλου εμεις εχουμε πιο γαμ%#το ονομα Helios ουαουυυυ ακου εκει Desetec, ειμαστε ετη φωτος μπροστα, μην σου πω οτι θα ειμαστε κ οι πρωτοι που θα φτιαξουμε το ανσανσερ για το φεγγαρι :smile: :-) Τωρα οπου να'ναι περιμενω εξαγγελια απο την νεα κυβερνηση!!χαχα εκει να δεις θεσεις εργασιας :smile: :-) :smile: :mrgreen: :grin:

Link to comment
Share on other sites

Οι Γερμανοί μας κάνουν την ζωή δύσκολη γιατί τα δικά τους Φ/Β έχουν πολύ μικρότερο βαθμό απόδοσης σε σχέση με τα δικά μας!

 

Ελα τωρα αληθεια πες μας , πλακα κανεις εεε?? :smile: :-) :smile: :-) :smile:

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είμαι στον ΣΠΕΦ πάντως απο το ΛΑΓΗΕ δεν έχω λάβει τίποτα

στο Αγρίνιο που ήμουν την προηγούμενη εβδομάδα και έχουμε κατασκευάσεια αρκετά 10αρια δεν μου έθεσε κάποιο θέμα περί μη καταβολής

 

Υπάρχει κάτι επίσημο και όχι αρθρα απο δημοσιογράφους, δεν είμαι καχύποπτος πάντως επειδή είμαστε μια εβδομάδα πριν τις εκλογές πολλά παίζουν

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι! Μετα απο αυτο υπαρχει ανθρωπος λογικος που θα επενδυσει ξανα σε φωτοβολταικα; Τι πανε να κανουν; Ουσιαστικα καταστρεφουν τις επενδυσεις σε φωτοβολταικα..

 

Πελάτης μας που είχε λάβει τα απαραιτητα έγραφα προς υπογραφή μια μέρα πριν τα δημοσιεύματα, αποφάσισε να μην το κάνει, φανταστείτε τι έχει να γίνει αν συνεχίσει αυτό.... Δεν σκέφτομαι μόνο τον εαυτό μου γιατί δόξα το θεό από τα μερεμέτια στην οικοδομή μιας και πια νουν τα χέρια μας θα επιβιώσουμε, σκέφτομαι τόσες εταιρίες μικρές αλλά και μεγάλες που απασχολούν τόσους συναδέλφους αυτού τι θα απογίνουν? Ένας τομέας δουλεύει τα τελευταία χρόνια σε αυτήν την χώρα πάνε να τον ξεσκίσουν και αυτόν? Μέτα άπω όλη αυτή την σοβαρότητα που υποδεικνύουν και οι Μεν και οι Δε Πασοκ και ΝΔ πως απαιτούν στον λαό να τους στηρίξει ξανά, ή αν θέλετε να τους στηρίξουμε ξανά? ΕΛΕΟΣ δηλαδή μας ξέσκισαν....

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά το εύκολο κέρδος που φαίνεται ότι έχουν τα πάρκα δεν συγκρίνεται με αρπαχτές και επιπόλαιες ευκαιρίες που κάνουν τα λαμόγια και οι συντεχνίες τους.Όταν κάποιος επενδύει 80000 € και δανείζεται άλλα 140000 € για να πάρει 2000 €/ μήνα πραγματικά χρήματα(οπότε και τα 80000 τα παίρνει πίσω σε 3-4 χρόνια ) και έχει παλέψει με τη γραφειοκρατία κτλ κτλ ας το συγκρίνουμε με το μισθό των ΔΥ που ήταν 2000-3000 € / μήνα με μηδέν ρίσκο και μηδέν δουλειά.

 

 

Το θέμα των πληρωμών είναι πολύ σοβαρό και να προσθέσω ότι οι τράπεζες θα σταματήσουν να δανείζουν νέα έργα όταν αντιληφθούν τις καθυστερήσεις.

Ερώτηση: μπορεί κάποιος που έχει πληρώσει όρους σύνδεσης και έχει βγάλει εγγυητική να τα πάρει πίσω όλα και να σταματήσει;

Τα δεδομένα άλλαξαν!!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: μπορεί κάποιος που έχει πληρώσει όρους σύνδεσης και έχει βγάλει εγγυητική να τα πάρει πίσω όλα και να σταματήσει;

Τα δεδομένα άλλαξαν!!

 

 

Την εγγυητική την χάνεις νομίζω και πέρνεις ένα μέρος απο το χρήματα των τελών σύνδεσης (σε αναλογία περίπου το 80%)

Edited by miltos
Διαγραφή τμήματος παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.