Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιτροπή παραγρ.9 άρθρου 24 για πρόχειρες κατασκευές


Recommended Posts

Συνάδελφοι γνωρίζετε πώς πρέπει κανείς να υποβάλλει άιτηση στην αρμόδια πολεοδομία ώστε η υπόθεση αυθαιρέτου που έχει ήδη εξοφλήσει το πρόστιμο για αυθαίρετη πρόχειρη κατασκευή να εξεταστεί από την αρμόδια επιτροπή?

 

Στην περίπτωσή μου το πρόστιμο έχει εξοφληθεί από τα τέλη Ιανουαρίου, μέχρι πότε πρέπει να υποβάλλω φάκελλο ? Μήπως δεν έπρεπε να εξοφλήσει το πρόστιμο ?

Τι πρέπει να περιέχει εκτός από μία αίτηση και φωτογραφίες, τεχνική περιγραφή ίσως?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να περιέχει εκτός από μία αίτηση και φωτογραφίες, τεχνική περιγραφή ίσως?

ευχαριστώ

 

=1808&language=el-GR"]http://www.ypeka.gr/Default.aspx?tabid=778&sni[1155]=1808&language=el-GR

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα! Μήπως πέρασε κάποιος συνάδελφος από επιτροπή? Εγώ έχω πρόχειρη κατασκευή σε κατοικία με πληρωμένο πρόστιμο από το Φεβρουάριο και σε προσωρινή υπαγωγή.

Υπάρχει κάποια καταλυτική ημερομηνία κατάθεσης των δικαιολογητικών για την επιτροπή?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να συνεννοηθείς με κάποιον από την επιτροπή αυτή στην ΥΔΟΜ για να μάθεις χρόνους εξέτασης και ότι άλλη λεπτομέρεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Εχω να τακτοποιήσω ένα κτίριο με τον 4014, στον ακάλυπτό του χώρο, ο ιδιοκτήτης έχει κατασκευάσει μιά μικρή ξύλινη αποθήκη για τα εργαλεία του κήπου. Τι γίνεται με την δήλωση στο σύστημα και την σχετική επιτροπή που θα περάσει. Εχει κάνει κανείς κάτι παρόμοιο? Ποιά είναι η διαδικασία?

Απο τις οδηγίες του ΥΠΕΚΑ δεν μπόρεσα να καταλάβω την διαδικασία.

Παραθέτω και μιά φωτογραφία. post-68292-0-28454000-1367406520_thumb.jpg

Edited by npanagio
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ ότι, δεν είναι πρόχειρη κατασκευή. ΥΔΒΧ και αναλυτικός....

Link to comment
Share on other sites

Στην  πολεοδομία στον Περισσό σχεδόν τους έχω παρακαλέσει να κάνουν επιτροπή για να κλείσει μία από τις υποθέσεις μου!

Δεν έχουν ιδέα! Μιλάω για την προϊσταμένη...... Έτσι και εγώ τα παράτησα "αποτσέκαρα" στο κουτάκι την ένδειξη πρόχειρη κατασκευή και όταν ..... αποφασίσουν ας μου γράψουν.

Μου αρέσει που μου στείλανε γράμμα από το ΤΕΕ ότι θα είμαι αναπληρωματική  στην επιτροπή του άρθρου 24, παρ.9 του Δήμου Μοσχάτου-Ταύρου...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.