Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβή τοπογραφικού


Recommended Posts

όχι.

Μετρήθηκε ένα τμήμα για το οποίο έχει κατατεθεί ήδη χωριστή αμοιβή (προ δασαρχείου). Έγινε μια όδευση για εφαρμογή των 8 κορυφών των σημείων της απαλλοτρίωσης και ελέγχθηκαν κατά ΕΓΣΑ τεσσερις ακόμα κορυφές. Δεδομένου ότι υπήρξε σύμπτωση των ενδεικτικών αυτών μετρήσεων (ως προς τη σχετική μεταξύ τους θέση) με τα δεδομένα του ήδη σχεδιασμένου ηλεκτρονικά παλιού τοπογραφικού της τελευταίας άδειας δεν έγινε νέα μέτρηση.

(για να αποφύγω την ερώτηση πόσες κορυφές έχει το γήπεδο απαντώ από τώρα: 60)

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το σύστημα του ΤΕΕ λειτουργεί για την κατηγορία των τοπογραφικών? (δηλαδή οχι κτιριακά)

προσπαθώ να κάνω υποβολή ένα έργο και δεν το δεχεται...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φυσικά και δέχεται. Δοκίμασε πάλι. Όταν δημιουργείς νέο έργο επιλέγεις μεταξύ "κτιριακά" και "τοπογραφικά". 

 

(Επίσης τώρα πρόσεξα ημερομηνία ερώτησης οπότε μάλλον πρέπει να τα έχεις καταφέρει ήδη καθώς απάντηση πήρες μετά από 10 μέρες)

Edited by ethan
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλησπέρα έχω υπογράψει τοπογραφικό για τον ν.4178/13, που το ίδιο τοπογραφικό χρησιμοποιηθηκε στη πολεοδομία για ΕΜΜΚ έχω κόψει ΑΠΥ πλήρωσα ΦΕΜ 4% της συμφωνηθείσας αλλά τσμεδε έχω απορία είναι επί της νόμιμης ή επι της συμφωνηθείσας???

Link to comment
Share on other sites

ΤΣΜΕΔΕ ακόμα επί της νόμιμης

θα μου πείς και η συμφωνηθείσα νόμιμη είναι κατά τον 3919 αλλά άντε να το μάθει κι Σπρίτζης κι ο Σελλιανάκης

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ας κανουμε μια επαληθευση

τοπογραφικο εντος σχεδιου μεσαιο κλ.1/200 με ΕΓΣΑ, τετρακοσιων τετραγωνικων με 3 ομορα ιδιου εμβαδου

 

εμβαδον 400 τ.Μ,

Εμβαδον ομορων 1200 τ.μ.

εφαρμογη ρυμοτομικης 2 σημεια

πολυγωνομετρια 2 σημεια,(μηπως θα πρεπει να προσθεσω ενα σημειο λογω ΕΓΣΑ?)

σωστα?

Edited by mixyak790
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.