Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

εν τω μεταξυ μου εκανα οριστικη υπαγωγη αμεσως μετα το παραβολο και αφου το πληρωθηκε αυτο παω να βγαλω το υπολοιπο προστιμο και τσουπ μου το κλειδωνει!!!!!(γιατι λεει περασα το 30% του προστιμου) και κλειδωθηκα σε οριστικη πριν καν το καταλαβω... :shock:  :shock: :shock:  

 

Μπορείς να το εξηγήσεις περισσότερο (πιό αναλυτικά)........

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορείς να το εξηγήσεις περισσότερο (πιό αναλυτικά)........

 

και έστω ότι είναι όπως τα λέει ο συνάδελφος.

Τέτοια θα γίνουν χιλιάδε μέχρι να συνηθίσουμε τις λεπτομέρειες.

Είναι τόσο δύσκολο το ΤΕΕ να πάρει το module των αιτήσεων από την εφαρμογής του 4014 και να το αντιγράψει και στον 4178;

ΕΛΕΟΣ!

Κι αν πάω πολεοδομία για ΤΑΦΕ και μου κάνουν κάποια παρατήρηση και πρέπει να αλλάξω κάτι στη δήλωση,

τότε τι θα γίνει κύριοι φωστήρες;

Θα περιμένει ο πελάτης να αλλάξετε το σύστημα σε κάτι μήνες,

και εν τω μεταξύ θα μου τηλεφωνάει από τη φυλακή;

Δεν το ξέρετε ότι τα βεβαιωμένα ελέγχονται πλέον και από τα περιπολικά και σε πάνε απευθείας μέσα;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το εξηγήσεις περισσότερο (πιό αναλυτικά)........

πηγα χθες το βραδυ να βγαλω το υπολοιπο προστιμο μετα την πληρωμη του παραβολου......

ειχα καποια αμφιβολια για την Τ.Ζ. αλλα λεω ας το βγαλω με αυτην που ειμαι 99% οτι ισχυει και το πολυ πολυ αν μαθω οτι η Τ.Ζ. ειναι διαφορετικη θα την αλλαξω και θα πληρωσει ενα προσθετο προστιμο.....οπως καναμε και με τον 4014 αφου εκει μας αφηνε αν θυμαστε να ξαναυπολογισουμε το τελικο προστιμο ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΩΘΕΙ οσες φορες θελουμε!!!!!

στο ζουμι τωρα παω να βγαλω το υπολοιπο προστιμο....και προφανως χωρις να προσεξω τι εγραφε.... το παταω μου βγαζει το προστιμο και ΜΟΥ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΩΣ ΟΡΙΣΤΙΚΗ επειδη περασε το προστιμο το 30% και δειχνοντας το φυσικα κοκκινο το υπολοιπο ποσο.....

 

το περιεργο ειναι οτι δεν μου ζητησε τρωτοτητα παρα μονο αμοιβη και α/α αμοιβης...

ΜΠΑΧΑΛΟ :???:  :???:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή:

Είχες πληρώσει το παράβολο.

Η δήλωση 4178 σε ποιό στάδιο ήταν;;;;

Άλλαξες την ΤΖ.

Έκανες αποθήκευση και μετά νέο υπολογισμό προστίμου;;;;

Μήπως έστειλες ταυτοχρόνως τη δήλωση σε επόμενο στάδιο;;;;

Πώς αυτόματα πήγες οριστική υπαγωγή;;;;

Aυτό το 30% τί είναι και τι σχέση έχει με τη δήλωση;;;;;

Link to comment
Share on other sites

πληρωσα προχτες το παραβολο....

η δηλωση ηταν σε ''υπαγωγη'' πλεον ΔΕΝ βγαζει προσωρινη υπαγωγη μονο υπαγωγη....

ολα τα δεδομενα οπως τα ειχα απο την αρχη...

και παω να βγαλω το υπολοιπο προστιμο...

παταω το κουμπι...

και μου λεει μπλα-μπλα να προχωρησω??? λεω ναι....

οπως το καναμε μεχρι τωρα.....

προχωραω και μου βγαζει το υπολοιπο προστιμο και μου κλειδωνει την δηλωση σε οριστικη...

ΑΜΑΝ λεω τι εγινε τωρα???

το ψαχνω λιγο στο πεντασελιδο και βλεπω οτι ναι μεν ειναι ανεξοφλητο το υπολοιπο ποσο(με κοκκινο) ΑΛΛΑ επειδη το συνολικο καταβληθεν ποσο ειχε περασει το 30 % και ειχε φτασει περιπου στο 40% μου το κλειδωσε!!!!

 

προφανως αν δεν ειχε περασει το 30% η διαδικασια θα ηταν ιδια οπως και παλια.......

ΜΠΑΧΑΛΟ..

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλες οι δηλώσεις ίσες. Κάποιες είναι πιο ίσες από τις άλλες (πληρωμένες)

Όσες είναι με δόσεις, είναι περίπου σαν να γίνονται από την αρχή.

Αυτές που είναι μόνο με παράβολο γίνονται ουσιαστικά από την αρχή.

Δεν νομίζω όμως ότι καμία πληρώνει παράβολο, εφόσον το έχει πληρώσει ήδη στις περιπτώσεις που συζητάμε.

Πληρώνει όμως ΤΕΕ

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ξέχασα να πω ότι στην δική μου περίπτωση ο πελάτης πλήρωσε εφ'απαξ και ξένοιασε. Άρα κάνω απλή μεταφορά στο ν.4178, χωρίς επαναυπολογισμούς, συμπλήρωση φ/κ και πληρώνεται μόνο το υπερ ΤΕΕ από τον πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ξέχασα να πω ότι στην δική μου περίπτωση ο πελάτης πλήρωσε εφ'απαξ και ξένοιασε. Άρα κάνω απλή μεταφορά στο ν.4178, χωρίς επαναυπολογισμούς, συμπλήρωση φ/κ και πληρώνεται μόνο το υπερ ΤΕΕ από τον πελάτη.

 

Έτσι νομίζεις!!

Link to comment
Share on other sites

..............παταω το κουμπι..............

 

Ποιό κουμπί;;;;;

Αυτό της "επανυποβολής της δήλωσης" ή αυτό του "υπολογισμού του προστίμου";;;;;;

Έχει σημασία!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αφού το υπολογισμού προστίμου δεν πατιέται μετά την πληρωμή παραβόλου.

Πρέπει να κάνεις επανυποβολή για να αλλάξει το πρόστιμο.

(ή τουλάχιστον έτσι ήταν στον 4014. Δεν νομίζω να το άλλαξαν (χαχαχα)

εδώ δεν άλλαξαν τόσα και τόσα άλλα που έπρεπε)

Αυτό που έκανα εγώ τουλάχιστον, ήταν να πατάω επανυποβολή για να βλέπω το νέο πρόστιμο,

και πριν κλείσει το παράθυρο με τα τσεκ πατάω ακύρωση και επιστρέφω στην προσωρινή.

Link to comment
Share on other sites

Μη βιάζεσαι, περίμενε να μας απαντήσει ο συνάδελφος που το έκανε....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.