Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χρόνος δημιουργίας γηπέδου εκτός σχεδίου για εφαρμογή της αρτιότητας


Recommended Posts

η ερωτηση σου ηταν η εξης

 

Καλησπέρα

 

- Εκτός σχεδίου

- Εκτός οικισμού

- Πρόσωπο σε "παλαιά ΕΠΑΡΧΙΑΚΗ οδό"

- "8αρι" που υπηρχε απο το 1977, το 1998 με διανομη γίνεται δύο "4αρια".

 

 

σε αυτα που ρωτας  δεν υπαρχει απαντηση  "καλη"

- κατατμησαν νομιμα

- δεν εχουν 4 στρ.

- δεν χτιζουν

 

δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 190
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εκτος αν η αρτιοτητα ειναι τα 2.000μ2 επειδη εχει προσωπο σε ΕΠΑΡΧΙΑΚΗ οδο.

Αυτο ψαχνω και διαβαζοντας το Δ270/85 βλεπω οτι αν ειχε δημιουργηθει το "4αρι" προ του 1978, η αρτιοτητα θα ηταν οντως 2.000μ2

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε μακρηγορείς χωρίς να μπορούμε να καταλάβουμε ποιο είναι το ακριβές ερώτημα. Κάνε ένα ερώτημα πλήρες εξ αρχής, χωρίς να έχει τηλεγραφικό χαρακτήρα. Αρχικά είπες ότι είχες 8000 τμ και κατατμήθηκαν σε δυο γήπεδα των 4.000 τμ. Ο Δημήτρης σου είπε να ελέγξεις το τοπογραφικό της κατάτμησης και φυσικά τον τίτλο που δημιουργήθηκε.

Αυτά τα έχεις ελέγξει πριν ποστάρεις το ερώτημά σου;

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασεις με προσοχη το αρχικο μου μηνυμα, το ερωτημα ειναι σαφες και το εχω επαναλαβει 3 φορες.

Ποιος ειναι ο ορισμος "χρονου δημιουργιας γηπεδου" για την εφαρμογη της αρτιοτητας. (και πηρα απαντηση)

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία είναι πως από την στιγμή που η κατάτμηση έγινε το 1998 δεν πας να βρεις παλιότερες παρεκκλίσεις γιατί δεν σε ενδιαφέρουν....

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία είναι πως από την στιγμή που η κατάτμηση έγινε το 1998 δεν πας να βρεις παλιότερες παρεκκλίσεις γιατί δεν σε ενδιαφέρουν....

 

Ευχαριστω. 

Αυτο ακριβως ειναι το ερωτημα μου.

Επειδη δεν εχω ασχοληθει στο παρελθον με παρομοια θεματα, ηθελα να επιβεβαιωσω οτι καθε φορα που γινεται κατατμηση, συνενωση ή οτιδηποτ'αλλο σχετικο, δημιουργειται ΝΕΟ ΓΗΠΕΔΟ και αυτο ειναι πλεον το σημειο αναφορας μας για την ερμηνεια του νομου.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασεις με προσοχη το αρχικο μου μηνυμα, το ερωτημα ειναι σαφες και το εχω επαναλαβει 3 φορες.

Ποιος ειναι ο ορισμος "χρονου δημιουργιας γηπεδου" για την εφαρμογη της αρτιοτητας. (και πηρα απαντηση)

Το ερώτημά σου έχει απαντηθεί. Οπότε το κλείνουμε εδώ το θέμα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.