Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΟΤΕΕ για Δ.Ε.ΔΟ.Τ.Α.


Recommended Posts

ΤΟ άθροισμα εννοεί. Διαφορετικά σε ένα κτίριο 100 τ.μ. που ήταν όλο αυθαίρετο, ο λόγος αυτός θα ισούταν με 100/0= +άπειρο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Νόμιζα ότι το σκεφτόμουν λάθος!

 

Για την επόμενη διευκρίνιση/επιβεβαίωση της σκέψης μου: σε αυτοτελή οριζόντια ιδιοκτησία το ποσοστό αυτό υπολογίζεται ως προς το σύνολο του κτιρίου, έτσι δεν είναι?

Edited by natasamarkop
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχουν περάσει πάνω από τρεις μήνες από τότε που βγήκε το σχέδιο του ΤΕΕ και ακόμη περιμένουμε για κάτι επίσημο σχετικά με τα ΔΕΔΟΤΑ.... :???:

Εγώ πάντως ακόμη και τόσο καιρό μετά, έχω πολλές απορίες για συγκερκιμένες περιπτώσεις, σε ποια κατηγορία ανήκουν... και είμαι σίγουρος ότι δεν φταίει το μυαλό μου γι αυτό... :???:

Έχω την εντύπωση ότι εισέπραξαν ότι εισέπραξαν και πλέον το θέμα του 4014 το έχουν παρατήσει στο έλεος του Θεού!

Edited by kg8980
Link to comment
Share on other sites

τελικα με τη μελετη στατικης επαρκειας βγηκε ακρη?

 

γιατι αν ειναι για 20-30 τμ παταρι σε 1500 τ.μ κτιριο να κανουμε ολοκληρη μελετη στατικης επαρκειας

τοτε η αμοιβη δεν ειναι ουτε για τσιχλες

 

θα το παω με την ΤΟΤΕΕ με καθε επιφυλαξη θα πω στους πελατες

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπάρχει ΤΟΤΕΕ.

Εγώ τους ενημερώνω, εγγράφως με υπογραφή τους, πως η στατική μελέτη που ίσως τελικά απαιτηθεί θα έχει πρόσθετο κόστος 1-2Κ (ανάλογα το κτίριο)

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπάρχει ΤΟΤΕΕ.

Εγώ τους ενημερώνω, εγγράφως με υπογραφή τους, πως η στατική μελέτη που ίσως τελικά απαιτηθεί θα έχει πρόσθετο κόστος 1-2Κ (ανάλογα το κτίριο)

 

καλα που μου τοπες ωραιος τροπος να μην βγουμε και αρπαχτικα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.