Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αυξήσεις φωτιά σε ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ


ilias

Recommended Posts

Σε πολλες χωρες ισχυει.

πχ χρωστας 5000Ε.

Κανεις μια καταθεση (οτιδηποτε, απο συνταξη, μισθο, απλη καταθεση, εισπραξη επιταγης κτλ) 6000Ε.

Η τραπεζα κραταει τα 5000Ε αυτοματα (αποδιδοντας τα στο κρατος) και εσυ βλεπεις ενα υπολοιπο 1000Ε.

Ολα αυτα σε δευτερολεπτα.

 

 

αυτό δεν είναι πρόβλημα.Θα προτιμήσω να πάρω ένα ποσοστό και να το περάσω σε όνομα συνάδελφου παρά να τα παρει το κράτος.Κατι αντίστοιχο με τα ΠΕΑ σήμερα.

ετσι θα πάρω αδήλωτα τα λεφτά μου (το όποιο ποσοστό) κ η ιστορία θα συνεχίζεται.

 

Και στην τελική ΠΑΛΙ θα αυξηθουν όσοι δεν μπορούν να πληρώσουν και θα μείνουν να πληρώνουν 3 και ο κούκος.Απλά

Edited by streetas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 14.00 ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥ ΕΤΑΑ ΜΑΡΝΗ 22 ΑΘΗΝΑ

 

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ

 

 

ΑΝΤΕ παιδες θα κατεβω και εγω ΠΡΩΤΗ φορα σε συγκεντρωση και ας εχω αρρωστο τον μικρο....

 

 

Η ΤΩΡΑ Η ΠΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον.....

Περαστικά στο μικρούλι σου αλλά να ξέρεις ότι πρώτα κατεβαίνεις γι αυτόν και μετά για σένα!!

 

Αγορίνα φέρε και καμιά μάσκα καλή για χημικά.... αααα και το mallox μη ξεχάσεις σε υγρή μορφή όχι σε χάπια..... Για τα μάτια στο λέω κι όχι για το στομάχι!!!

Link to comment
Share on other sites

θα παρω μαζι και καμια γαζα και βαζελινη κατω απο τους οφθαλμους...

 

ευχαριστω για τα περαστικα.....νασαι καλα με υγεια και εσυ με την οικογενεια σου....

 

 

ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ.....ΤΕΛΟΣ.....

 

 

 

οχι τιποτα αλλο καποια στιγμη θα με ρωτησει ο μικρος....ΜΠΑΜΠΑ τι εκανες οταν σου κοψανε τη δουλεια? ....

 

 

υγ δεν ανοιγουμε κανα θεμα καπου μπας και μαζευτουμε οσοι κατεβουμε απο MICHANIKOS να τα πουμε?

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν είναι πρόβλημα.Θα προτιμήσω να πάρω ένα ποσοστό και να το περάσω σε όνομα συνάδελφου παρά να τα παρει το κράτος.Κατι αντίστοιχο με τα ΠΕΑ σήμερα.

ετσι θα πάρω αδήλωτα τα λεφτά μου (το όποιο ποσοστό) κ η ιστορία θα συνεχίζεται.

 

Ετσι ακριβώς....ας είναι καλά οι φίλοι που κόβουν και ας είναι καλά και οι πελάτες που καταλαβαίνουν και τα βρίσκουμε.... Το κέρδος μαύρο...Τι να κάνουμε? :mrgreen:

Και μη μου πει κανείς για αθέμιτο ανταγωνισμό γιατί σε πόλεμο όλα επιτρέπονται και ο εχθρός δεν είναι οι συνάδελφοι... Να δω από που θα πάρουν τους φόρους, όταν όλοι θα δουλεύουν μαύρα....

 

Προβλέπεται καφές στο Σύνταγμα.....αύριο θα ξέρω σίγουρα αν κατέβω, όχι πάντως λόγω υποχρεώσεων δουλειάς...

Link to comment
Share on other sites

Akius σου είπα ότι πρώτα κατεβαίνεις γι αυτόν και μετά για σένα. Το παιδί έχει ανάγκη περισσότερο την ιατροφαρμακευτική κάλυψη τώρα κι όχι εσύ!!

Αν δεν μπορείς να πληρώσεις το γαμ τσμεδε τότε πως θα το πας στο γιατρό, να πάρεις τα φάρμακά του ώστε να τον καμαρώνεις υγιή??

Link to comment
Share on other sites

Akius σου είπα ότι πρώτα κατεβαίνεις γι αυτόν και μετά για σένα. Το παιδί έχει ανάγκη περισσότερο την ιατροφαρμακευτική κάλυψη τώρα κι όχι εσύ!!

Αν δεν μπορείς να πληρώσεις το γαμ τσμεδε τότε πως θα το πας στο γιατρό, να πάρεις τα φάρμακά του ώστε να τον καμαρώνεις υγιή??

 

 

ΣΥΜΦΩΝΩ

 

εδω παλευω 10 μερες να βρω νουμερο στο ΙΚΑ να παρω χαρτι οτι δεν εχω ασφαλισει την μικρη εκει για να μου το ασφαλισουν στο ΤΣΜΕΔΕ

 

πηγα 8 παλι σημερα και ειχαν τελειωσει τα νουμερα στο μητρωο.....

αυριο 7 θα παω μπας και δω φως....

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω υπάρχει τεχνογνωσία για τις συγκεντρώσεις.

Maalox, βαζελίνη, γάζα.

Αν σε "πιάσει" όμως το γ@@@@@@@ το χημικό η πίκρα είναι μεγάλη.

 

Άντε με το καλό στον αγώνα, μου ήρθε και εμένα χθες, high score 2538,66€.

 

Γενικά πριν φύγεις από το σπίτι, γραφείο, ταιριάζει να βάλεις κανένα "Χτυπούν το βράδυ στην ταράτσα τον Ανδρέα" (

), σε μία από τις καλύτερες εκτελέσεις για εμένα από τον Καλογιάννη.

Ανύψωση ηθικού, αγωνιστική διάθεση.

 

 

Και γίνεται μία σύνδεση με αυτό που έχει πει ο thodoris4 σε άλλο παρόμοιο νήμα, ότι έπρεπε να έρθουν τα ειδοποιητήρια στο σπίτι για να καταλάβει η συντριπτική πλειοψηφία το τι έχει γίνει...

 

Τέτοια έκπληξη θα έχουν και όταν έρθει και το πρόσθετο μπιλιέτο με τα αναδρομικά.???

Edited by ssouanis
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό συνάδελφοι να μαζευτείτε, ελπίζω πολλοί. Κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβουν, πως αυτές οι εισφορές απλά, δε γίνεται να πληρωθούν. Είναι αδιανόητο.

 

Ακόμη, δε μου ήρθε το ειδοποιητήριο, και να ρθει δε θα το ανοίξω κάν, και πανω απ'ολα θα το πληρώσω την τελευταία μέρα του έντοκου διμήνου. Εχω χρήματα στην άκρη, για αυτό και άλλο ένα 6μηνο, βάσει του προγράμματος μου. Να δείς τι σου χω για μετά, που λέει και το τραγούδι.

Link to comment
Share on other sites

To ζήτημα δεν είναι μόνο για όσους δεν έχουν να πληρώσουν.

Αφορά όλους, γιατί με τέτοιες αυξήσεις διακυβεύονται και πολλές θέσεις εργασίας.

Ποιος θα δεχτεί να πληρώνει τέτοιες εισφορές;

 

Δε κοιτάνε που τα γραφεία είτε κλείνουν είτε ερημώνουν από μηχανικούς;

 

Αλλά είπαμε, όσοι είναι προ 1993 είναι καλά και ζήσαν καλές εποχές, ενώ οι υπόλοιποι είτε λόγω άδιαφορίας είτε επειδή πιστεύαν δε θα γίνει, δεν ασχολήθηκε πολύς κόσμος.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.